چک‌لیست شروع کسب‌وکار اینترنتی [11 گام ساده]

چک لیست کسب و کار اینترنتی

خلاصه این مطلب

بدون دیدگاه
144 بازدید
شروع یک کسب و کار اینترنتی جدید در ابتدا بسیار دلهره آور است. اما نگران نباشید!!! در این مقاله یک چک‌لیست جامع در 11 گام ساده و سریع برای شروع آورده‌ایم که همه این نگرانی ها را پوشش می‌دهد. این چک‌لیست شامل: طراحی سایت، ساخت ایمیل و ایجاد ایمیل مارکتینگ، ساخت و تولید محصولات و…

شروع یک کسب و کار اینترنتی جدید در ابتدا بسیار دلهره آور است. اما نگران نباشید!!! در این مقاله یک چک‌لیست جامع در 11 گام ساده و سریع برای شروع آورده‌ایم که همه این نگرانی ها را پوشش می‌دهد. این چک‌لیست شامل: طراحی سایت، ساخت ایمیل و ایجاد ایمیل مارکتینگ، ساخت و تولید محصولات و کارهای ضروری دیگر که باید انجام شوند را پوشش می‌دهد.

1. اهداف بلندمدت خود را مشخص کنید

بیایید با تصویر بزرگ شروع کنیم: اهداف بلندمدت شما برای کسب‌وکارتان چیست؟ آیا می‌خواهید درآمد خود را افزایش دهید؟اگر سعی دارید کسب و کار دائمی داشته باشید که تمام‌وقت از آن لذت ببرید و زندگی کنید از کار روزمره خود بیرون بیایید و به سمت علایق خود بروید

 1. سعی کنید از کاری که به آن علاقه دارید، کسب درآمد کنید
 2. به دنبال افرادی باشید که می‌توانند برای ایده کسب و کار شما سرمایه‌گذاری کنند
 3. محصولی ارائه دهید که در نهایت برای شما سودآور باشد.
مراحل راه اندازی کسب و کار

2. طرز فکر کارآفرینانه داشته باشید

برای شروع یک کسب‌وکار آنلاین شما باید ذهنیت کارآفرینی داشته باشید تا کار خود را شروع کنید.این یک روش تفکر است که شما را قادر می‌سازد تا بر چالش‌ها غلبه کنید، قاطع باشید و مسئولیت نتایج اعمال خود را بپذیرید.

با گذشت زمان، شما به طور مداوم مهارت‌های خود را بهبود می‌بخشید، از اشتباهات خود درس می‌گیرید، و در مورد ایده‌های خود اقدام می‌کنید. بزرگ‌ترین مانع برای ذهنیت کارآفرینی شک به خود است.

تو باید باور کنی که می‌توانی تمام مسئولیت کسب و کار خود را به عهده بگیری. بسیاری از مردم از شروع می‌ترسند، و هرگز ایده‌های خود را دنبال نمی‌کنند حتی اگر این ایده‌ها پتانسیل زیادی برای موفقیت داشته باشند.

تمرین طرز فکر کارآفرینی را هر روز شروع کنید و شجاعت اقدام کردن را توسعه دهید.

3. ایده مناسب با علاقه خودتان انتخاب کنید

در این مرحله، شما ممکن است چندین ایده کسب‌وکار آنلاین داشته باشید، و شاید در یک موقعیت مشابه بین چند ایده گیرکرده باشید. اکنون زمان آن است که همه چیز را کم کنید و تصمیم بگیرید که دقیقاً کجا می‌خواهید تمرکز کنید.

برای انجام این کار، احتمالاً می‌خواهید تحقیقات بیشتری در بازار خود انجام دهید. آیا شرکت‌های دیگری هم هستند که کاری را که شما قصد دارید انجام دهید، انجام دهند؟ اگر چنین باشد، چیز بدی نیست. رقابت می‌تواند نشانه بسیار خوبی باشد در واقع، بازاری برای نوع کسب‌وکاری که می‌خواهید ایجاد کنید وجود دارد مثلاً می‌توانید تحقیق کنید:

 1. کسب‌وکارهای مشابه دیگر چه می‌کنند؟
 2. مخاطبین آن‌ها چه شکلی هستند؟
 3. آن‌ها چه مشکلاتی را برای مردم حل می‌کنند؟

رقابت نشانه بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت کسب و کار شما خواهد بود.

4. سرمایه اولیه برای شروع کار مشخص کنید

این روزها موانع ورود به کارآفرینی کم‌تر از همیشه است خیلی از کسب‌وکارهای آنلاین موفق با بودجه‌های بسیار کم شروع کرده‌اند. با این وجود، شما حداقل به کمی پول برای شروع نیاز دارید.

برخی از هزینه‌های شما شامل مواردی مانند ثبت‌نام دامنه، راه‌اندازی میزبانی وب‌سایت، و پرداخت پول برای هر ابزاری است که ممکن است به آن نیاز داشته باشید و نمی‌توانید آن را رایگان دریافت کنید.

5. یک وب‌سایت عالی بسازید

برای ایجاد یک وب‌سایت و شروع کسب‌وکار آنلاین خود اولین چیزی که نیاز دارید انتخاب نام دامنه است.بعد از انتخاب نام دامنه نیاز به یک cms دارید که ما وردپرس را برای ساخت و ایجاد سایت خود توصیه می‌کنیم. شما می‌توانید قالب وردپرسی را شخصی‌سازی کنید و یک سایت منحصر به فرد خود را داشته باشید.

با این حال، به طور کلی، وردپرس استاندارد طلایی است. ما توصیه می‌کنیم که از cmsهای دیگر استفاده نکنید. اگرچه ممکن است استفاده از آن‌ها راحت و ساده باشد، اما معایب زیادی دارد، به‌خصوص وقتی صحبت از سئو SEO باشد دارند.

اصول راه اندازی کسب و کار

6. محصولات اولیه تولید کنید

تولید محصول به‌طور کلی در مورد کسب و کار اینترنتی و همکاری در فروش است. اگر در حال ساختن فروشگاه آنلاین هستید، باید به دنبال محصولاتی برای فروشگاه آنلاین خود بگردید.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از سیستم‌های همکاری در فروش به عنوان یک استراتژی کسب درآمد هستید، باید به این فکر کنید که چه محصولاتی را می‌توانید تبلیغ کنید که مخاطبین شما به آن‌ها علاقه‌مند باشند.

7. یک اقدام به عمل ایجاد کنید (CTA)

اقدام به عمل خدماتی هستند که شما می‌توانید به مخاطبین خود به‌صورت رایگان ارائه دهید و در قبال آن آدرس‌های ایمیل مخاطبان خود را دریافت کنید. این یک عامل کلیدی در تهیه لیست ایمیلتان است.

لیست ایمیل ارزشمندترین دارایی هر کسب‌وکار آنلاینی که شما می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی را ارسال کنید، معاملات و تخفیف‌ها را ارائه دهید، و پیشنهادهای همکاری در فروش را ارسال کنید که همه این کارها برای مخاطبان مشتری بالقوه شما هستند در اینجا به چند نوع مختلف از تکنیک‌های اقدام به عمل اشاره می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید:

 • ساخت کتاب‌های الکترونیکی
 • ساخت چک‌لیست برای هر کسب‌وکاری
 • ایجاد کد تخفیف در محصولات
 • ارسال رایگان محصولات فیزیکی
 • دانلود نرم‌افزار رایگان
 • استفاده آزمایشی از سرویس به‌صورت رایگان

اقدام به عمل‌های موفق معمولاً چند ویژگی کلیدی مشترک دارند. آن‌ها خاص هستند، درک و استفاده از آن‌ها آسان است، مخاطب خاص شما را هدف قرار می‌دهند، عمل محور هستند و از همه مهم‌تر، مشکلی را حل می‌کنند که مخاطب شما دارد.

تکنیک های اقدام به عمل (CTA)

8. ایمیل مارکتینگ را شروع کنید

ایمیل مارکتینگ ابزاری عالی برای هدایت و بیشتر نگاه‌داشتن افراد در سایت که در مرحله اقدام به عمل ایمیل خود را به ما داده‌اند.

9. برای مشترکین جدید ایمیل‌های خوشامدگویی بفرستید

شما می‌توانید یک سری از ایمیل‌هایی که باید، طبق یک برنامه زمانی که آن‌ها در لیست ایمیل‌های شما قرار می‌گیرند را برای هر کاربر ایجاد و ارسال کنید. شما نمی‌توانید به‌تنهایی از طریق یک حساب کاربری عادی Gmail ایمیل‌های انبوه ارسال کنید. بیشتر اوقات، به‌عنوان هرزنامه شناخته می‌شوند.

پس برای ارسال ایمیل‌های انبوه شما باید از سرویسی مانند میلر لایت (mailerlite) برای ایجاد، زمان‌بندی، و ارسال ایمیل‌های خود استفاده کنید. در اینجا مواردی را آورده‌ام که باید هنگام ایجاد و ایمیل خود در نظر بگیرید:

1. هدف اصلی ایمیل خود را مشخص کنید.

 • شما چه محصول یا سرویسی ارائه می‌دهید؟
 • چه مشکلی را برای مخاطبین خود حل می‌کنید؟

2. یک چارچوب کلی برای کارتان ایجاد کنید.

 • شما باید زمان‌بندی، و نیز پیام‌رسانی را تعیین کنید این می‌تواند به عوامل مختلفی مانند طول چرخه فروش شما بستگی داشته باشد.
 • برخی از محصولات و خدمات یک چرخه فروش طولانی دارند که شامل ایجاد محتواهای اقدام به عمل زیادی است، درحالی‌که برای موارد دیگر، مردم به‌احتمال زیاد ظرف یک یا دو روز خرید می‌کنند.

مطلب مرتبط

ساخت ایمیل در گوشی و کامپیوتر در ۳ دقیقه [آموزش ویدئویی]

10. برای گرفتن ترافیک بیشتر شروع به تولید محتوا کنید!

محتوا یکی از روش‌های بسیار مهم است که شما می‌توانید ترافیک را به سمت وب‌سایت و کسب‌وکار آنلاین خود هدایت کنید. هر چیزی که شما می‌فروشید و یا آن را تبلیغ می‌کنید، محتوای صحیح می‌تواند به هدایت افراد مناسب و آن‌هایی که به‌احتمال زیاد خرید می‌کنند در فروش شما کمک کند.

11. ایجاد لیست ایمیل برای کسب درآمد

تهیه لیست با پیشنهاد انتخابی شما شروع می‌شود، معمولاً یک اقدام به عمل می‌تواند برای مخاطبین شما جذاب باشد تا بتوانید لیست ایمیل خود را تکمیل کنید. در وب‌سایت خود، باید یک فرم انتخابی ایجاد کنید که از افراد دعوت کند به لیست شما بپیوندند.

با گذشت زمان، می‌توانید لیست قابل‌توجهی از مشترکانی که به کسب‌وکار شما علاقه‌مند هستند تهیه کنید. همان‌طور که با آنها رابطه برقرار می‌کنید، خوانندگان پیشنهادهای شما را دریافت می‌کنند و می‌توانید لیست خود را به درآمد تبدیل کنید.

دانلود فایل PDF چک لیست کسب‌وکار اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چه سایتی طراحی کنم

به این مطلب امتیاز دهید

5 امتیاز
اشتراک گذاری مطالب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته بندی مقالات

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات در سایت من

تبلیغات

فهرست