آزمون 30 ثانیه ای

راهنمای روح + [ویدئو مدیتیشن ارتباط با روح راهنما Spirit Guide]

راهنمای روح چیست و چگونه می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید؟ [تمرین + تکنیک]
خلاصه مطالب وبلاگ
بدون دیدگاه

1,535 بازدید

راهنمای روح چیست؟ راهنمایان روحی موجوداتی هستند که قدرت استفاده از انرژی را برای برقراری ارتباط با احساسات، بهبود و راهنمایی برای شما را دارند. که در این مقاله علامه بر بررسی این موضوعات مهم ارتباط راهنمای روح با قانون جذب را بررسی خواهیم کرد. راهنمایان روحی چه کسانی هستند؟ برای مثال، به زمانی فکر کنید که کاری خودبه‌خودی انجام می‌دهید، فقط به این دلیل…

راهنمای روح چیست؟ راهنمایان روحی موجوداتی هستند که قدرت استفاده از انرژی را برای برقراری ارتباط با احساسات، بهبود و راهنمایی برای شما را دارند. که در این مقاله علامه بر بررسی این موضوعات مهم ارتباط راهنمای روح با قانون جذب را بررسی خواهیم کرد.

راهنمایان روحی چه کسانی هستند؟

برای مثال، به زمانی فکر کنید که کاری خودبه‌خودی انجام می‌دهید، فقط به این دلیل که احساس نیاز برای انجام آن دارید. بعداً، ما اغلب متوجه می‌شویم که چنین اقداماتی دقیقاً همان چیزی است که ما برای رفاه و موفقیت خود نیاز داریم، اما ما همچنان متحیر خواهیم بود که چرا به‌نوعی می‌دانیم باید عمل کنیم.

پیش‌نمایش مدیتیشن روح راهنما

این اغلب لحظه‌ای است که یک راهنمای روح وارد زندگی شما می‌شود. اغلب آن‌ها را به‌عنوان فرشته‌ها، راهنمایان، اجداد، ارواح و فرشتگان نگهبان نام‌گذاری می‌شوند.

بااین‌حال، نقش گسترده تمام این راهنماها این است که با دادن مشاوره و کمک به شما کمک کنند. برای استفاده از قدرت آن‌ها باید این ایده را داشته باشیم که دقیقاً در صورت نیاز به آنها ظاهر می‌شوند.

برخی سوالات اولیه

احتمالاً شنیده‌اید که افراد زیادی به راهنمای روح اشاره می‌کنند و یا متوجه شده باشید که دیگران به نشانه‌های روحی خود مراجعه می‌کنند یا ببینید که این راهنمای‌ها در مراقبه یا مدیتیشن نقش دارند و … که در این قسمت به برخی از مهم‌ترین سوالات پاسخ داده ایم.

نکته حائز اهمیت این است که یکی از حوزه های اصلی که در استارتاپ سایت من به‌صورت کامل مورد بررسی می دهیم در زمینه آگاهی های روح و قانون جذب است که در سایت فقط کاربرانی که در این فرکانس هستند مطالب را پیدا می کنند و از این آگاهی ها استفاده می‌کنند

راهنمای روح چیست؟ و راهنمایان روحی چه کسانی هستند؟

روح راهنما (Spirit Guide) یا راهنمایان روح موجوداتی هستند که به شکل‌های مختلف وارد زندگی ما می‌شوند که به‌راحتی می‌توان با تکنیک‌های بسیار ساده با آنها ارتباط برقرار کرد، در این مقاله با 4 تکنیک کلیدی و مهم ارتباط با روح راهنما آشنا خواهید شد.

چطور تشخیص دهیم راهنمای روح داریم یا نه؟

برای اینکار 3 نشانه ساده داریم: 1- شهود 2- همزمانی 3- اعداد از این سه طریق راهنمایان روحی ما را از حضورشان مطلع خواهند کرد که …

چطور با راهنمای روح ارتباط برقرار کنیم؟

برای ارتباط با روح راهنما 3 تکنیک فوق‌العاده وجود دارد: 1- نشانه‌های روحی 2- مدیتیشن ارتباط با روح راهنما 3- تمرین نوشتن

مدیتیشن چیست؟

تاریخچه مختصری از مدیتیشن اگرچه مدیتیشن بسیار محبوب است، اما ممکن است چیز زیادی در مورد منشأ آن نشنیده باشید. این کلمه ریشه‌های خود را در کلمه لاتین ” meditatum” دارد که به معنی “تفکر” است.

فواید غیرفیزیکی مدیتیشن راهنمای روح چیست؟

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، فواید مدیتیشن راهنمای روح بسیار گسترده است. زمانی که آن را صرفاً به‌عنوان یک روش برای به‌دست‌آوردن آرامش و یا چشم‌انداز در نظر بگیریم، در حال حاضر آن بخشی پیشنهاد شده از کل برنامه‌های درمانی مختلف است. یک تمرین منظم می‌تواند هم بر سلامت روانی و هم بر سلامت جسمی تأثیر بگذارد و همچنین می‌تواند از مهم‌ترین ارتباطات بین این دو بهره‌مند شود. باتوجه‌به برخی از هیجان‌انگیزترین تحقیقات جدید که نشان می‌دهد مدیتیشن روح راهنما چگونه بر جسم و روان تأثیر می‌گذارد، در ادامه به بررسی تأثیرات مثبت و مهم آن خواهیم پرداخت.

نشانه‌هایی از راهنمای روح برای مراقبت از آنها

همان‌طور که گفتیم، دریافت راهنمایی از راهنماهای روح مستلزم این است که همیشه در معرض دید آنها باشیم. اما زمانی که بحث تفسیر پیام‌ها از آنها مطرح می‌شود، مهم است که درک کنیم آن‌ها اغلب چگونه ارتباط برقرار می‌کنند. در اینجا برخی از راه‌های اصلی که راهنماهای روح سعی می‌کنند به شما علامت بدهند آورده شده است.

1. شهود

احساسات شما قابل‌اطمینان‌ترین راهنما برای حضور و پیام راهنمایان روح هستند. به طور خاص، هم به غرایز درونی و هم به شهود توجه کنید.

 • اول ‌ازهمه، راهنماهای روح می‌توانند به شما احساس قوی در هنگام پرداخت چیزی در محیط‌زیست بدهند. بنابراین، اگر احساس درونی دارید که شما را به سمت خاصی سوق می‌دهد، در نظر بگیرید که ممکن است قدرت بیشتری داشته باشد که شما را به جایی که نیاز دارید هدایت کند.
 • دوم گاهی اوقات ممکن است از حس ششم آگاه شوید و یک صدای مختصر در ذهن، یا یک تصویر. این چیزها ممکن است از ناکجا به نظر برسند، اما می‌توانند اطلاعات قدرتمندی از راهنمای روح ارائه دهند.
راهنمای روح و شهود

2. هم‌زمانی‌ها

هم‌زمانی‌ها به تصورات غلط شناخته شده که به آن‌ها اتفاق شانسی یا تصادفی می‌گویند. برای مثال، فرض کنید که شما در مورد تغییر شغل فکر کرده‌اید و سپس یک آگهی تبلیغاتی دررابطه‌با شغل رؤیایی خود دریافت کرده‌اید.

این مثال از هم‌زمانی است، یا چیزی که برخی افراد ممکن است نشانه‌هایی از جهان بنامند. شاید چنین هم‌زمانی نشان‌دهنده حضور و تأثیر راهنمای روح باشد که سعی دارد شما را با هدف واقعی خود همسو سازد. بنابراین همانند احساسات و الهامات درونی، همیشه ارزش آن را دارد که هم‌زمانی را جدی بگیریم.

راهنمای روح و هم‌زمانی‌ها

3. اعداد

اگر در حال حاضر چیزی درباره اعداد می‌دانید، می‌دانید که اعداد می‌توانند راهنمایی برای آنچه که نیاز دارید و آنچه که باید انجام دهید باشند. به طور خاص، الگوهای تعداد تکرارشونده خاص به‌عنوان اعداد فرشتگان شناخته می‌شوند و ممکن است نشانه‌ای از یک راهنمای روح باشند. اگر (اعداد فرشتگان) را ببینید، معنای آن‌ها به عدد تکرارشونده بستگی دارد.

بااین‌حال یک مثال معمول ۴۴۴ است که نشان می‌دهد شما در حال تست شدن توسط جهان هستید اما قوی‌تر و شادتر ظاهر خواهید شد. در همین حال، ۲۲۲ به تغییر ایده‌ها مرتبط است. در واقعیت‌های عینی، پس می‌توان گفت که اکنون زمان آن است که با رؤیاهایتان ریسک کنید.

اعداد راهنمای روح + اعداد فرشتگان

4. رؤیاها

وقتی ما بیشتر در مورد ماهیت راهنماهای روح خاص مختلف صحبت می‌کنیم، شما درک بهتری از این خواهید داشت که آن‌ها چگونه ممکن است در رؤیاها ظاهر شوند. بااین‌حال، به دنبال تکرار موضوعات، نمادها و موجودات در خواب بگردید و سعی کنید متوجه منظور آن‌ها شوید. به‌عنوان‌مثال:

 • آیا حیوانی در خواب سعی دارد شما را به سمت خاصی هدایت کند؟
 • آیا شما یک مکان قدیمی را بارهاوبارها در رؤیاهای در حال وقوع، خاطرات در حال دویدن از یک سرمایه‌گذاری رها شده، یا یک رابطه قدیمی می‌بینید؟

هر موضوع یا رؤیای تکراری ارزش یادآوری و تفکر عمیق‌تر را دارد. در بسیاری از موارد، یک نشانه یا معنای عمیق‌تر وجود دارد.

راهنمای روح چگونه در رویاها ظاهر می شود؟

 چگونه با راهنمای روح خود ارتباط برقرار کنیم؟

حالا شما این حس را دارید که نشانه‌های روح چه شکلی هستند؟ چگونه می‌توانید به طور فعال با آنها در زندگی ارتباط برقرار کنید؟ همان‌طور که معلوم شد، یادگیری نحوه صحبت با راهنماهای روح آن‌قدر پیچیده نیست. اینها سه تکنیک هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

1. نشانه ها

فراموش‌کردن این‌که ما نیروهای راهنمایی در اطراف خود داریم آسان است، اما عادت کنید که از راهنماهای روح کمک بخواهید. شما می‌توانید در هر چیزی کمک بخواهید، چه برای پیداکردن عشق تلاش کنید، به دنبال کار بگردید و چه برای پیداکردن فراوانی مالی.

اما چگونه می‌توان از راهنمای روح خود برای دیدن نشانه‌ها استفاده کرد؟ کافی است به همان چیزی که می‌خواهید برسید فکر کنید و شکرگزار باشید این کار می‌تواند یک عبارت سپاسگزاری باشد مثل سپاس گذارم به‌خاطر بدن سالمی که دارم و…

3 تکنیک فوق العاده مهم راهنمای روح

2. استفاده از مدیتیشن برای ارتباط با روح

مدیتیشن راهنمای روح مانند مدیتیشن‌های دیگر با تمرکز بر تنفس و آهسته و عمیق نفس کشیدن شروع می‌شود سپس تصویری از راهنمای روح خود را تصور کنید.

این ممکن است نور درخشانی یا حیوانی باشد. این شکل به‌اندازه ارتباط شما با آن شکل مهم نیست. تصور کنید که تنها با این نمایش راهنمای خود نشسته‌اید، و (‏مانند تکنیک بالا)‏از راهنما کمک می‌خواهید. می‌توانید جوابی را تصور کنید که ممکن است ناگهان مانند یک شهود یا احساس باطنی به شما وارد شود. این یک نشانه یا پیام از سوی راهنما است.

۲. استفاده از مدیتیشن برای ارتباط با راهنمای روح

3. تمرین نوشتن با استفاده از راهنمای روح

نوشتن (جریان سیال ذهن نامیده می‌شود) به یک سؤال هدف فکر کنید، مانند ” چگونه می‌توانم عشق را پیدا کنم؟ بگذارید کلمات کاملاً خودبه‌خود جریان پیدا کنند و سعی کنید به انتقاد از خود و یا خودآگاهی کشیده نشوند.

این روند ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد اما راهی مؤثر برای ضربه‌زدن به ضمیر نیمه هشیار است. خرد و عقل راهنمای روح در اطراف شماست. بعداً آنچه را که نوشته‌اید بخوانید و ببینید چه نتیجه‌ای می‌توانید از آن به دست آورید.

راهنمای روح من چه کسانی هستند؟

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، عبارات مختلفی برای راهنمای روح و اشکال مختلفی که ممکن است داشته باشند وجود دارد. ابتدا این سؤال را مطرح می‌کنیم که چگونه می‌توان آن‌ها را تخصیص داد و سپس در مورد نحوه شناسایی نام های آنها بحث خواهیم کرد.

چگونه راهنمای روح به ما اختصاص داده می‌شود؟

شما ممکن است به‌خوبی در این فکر باشید که آیا ما کنترل کاملی بر انتخاب راهنمای روح خود داریم، و یا این‌که آیا این بیشتر به‌خاطر این است که یک نفر به سراغ ما می‌آید. در بیشتر دیدگاه‌ها، این راهنماها قبل از اینکه حتی متولد شویم به ما اختصاص داده می‌شوند، و آن‌ها ما را در تمام زندگی همراهی می‌کنند.

آن‌ها بر اساس ویژگی‌های خود برتر ما و بر اساس آنچه روح ما برای پیشرفت به آن نیاز دارد، به ما واگذار می‌شوند. به‌عبارت‌دیگر، یک ارتباط دوطرفه وجود دارد که مبتنی بر تناسب است. کارشناسان معنوی تا حد زیادی بر این باورند که ما یک راهنمای روح غالب داریم، اما می‌توانیم دیگران را در طول راه برای تجربیات خاص جذب کنیم.

چگونه راهنمای روح به ما اختصاص داده می‌شود؟

 نام راهنمای روح من چیست؟

چطور می‌توانم نام این راهنمای خود را پیدا کنم؟ کسی که همیشه با من بوده است؟و در مورد راهنماهای گذرا که من را در دوره‌های خاصی حمایت می‌کند چه کنم؟جواب دادن به این سؤال دشوار است. اغلب راهنمایان شما به هیچ زبان ارزنده‌ای صحبت نمی‌کنند. این به این معنی است که تلفظ یا درک نام آن‌ها ممکن نیست.

دیگر متخصصان معنویت به ما می‌گویند که برخی از راهنمایان احتمالاً حتی نام ندارند. بااین‌حال، اگر می‌خواهید یک نام معنی‌دار پیدا کنید که در راهنمای شما به کار می‌رود، به دنبال تکرار نمادها، اشکال، یا مفاهیم بگردید. که می‌تواند به‌عنوان نام آن‌ها عمل کند حداقل در ذهن شما.

چطور می‌توانم نام راهنمای روح غالب خود را پیدا کنم؟

5 نوع مختلف راهنمایان روح

بسیاری از ما در طول زندگی خود با طیف وسیعی از انواع مختلف راهنمای روح مواجه می‌شویم. گاهی اوقات ممکن است بتوانید با یک نوع خاص ارتباط بگیرید تا به یک مشکل خاص کمک کنید.

این لیست از راهنمای روح جامع نیست اما می‌تواند به شما کمک کند تا راهنمای زندگی خود را از راهنمای اصلی خود گرفته تا آن‌هایی که گاه‌به‌گاه از آن‌ها بازدید می‌کنند، شناسایی کنید. همان‌طور که به لیست نگاه می‌کنید، متوجه شوید که کدام نوع برای شما طنین‌انداز می‌شوند، و یا آشنا به نظر می‌رسند.

1. نیاکان

این راهنمایان راهنماهایی هستند که از طریق اصل ژنتیکی شما به شما مرتبط هستند. اغلب، آن‌ها با افرادی در شجره خانواده شما و گاهی اوقات چندین نسل قبل از آن ارتباط دارند. معمولاً این راهنمایی‌ها در کل زندگی شما وجود دارند و محافظانی هستند که به شما در مقابله با درد کمک می‌کنند.

آن‌ها به‌ویژه برای کمک به شما از طریق آسیب‌های چند نسلی مناسب هستند درد و رنج از والدین به کودکان منتقل می‌شود. این راهنمای روح به شما کمک می‌کنند که ضربه روحی خود را به آگاهی آگاهانه برسانید و به شما در پردازش آن کمک می‌کنند تا بتوانید آن را درک کنید و با حس آرامش و آزادی به جلو حرکت کنید.

انواع مختلف راهنمای روح ( 5 نوع )

2. حیوانات

راهنماهای حیوانات (‏که گاهی اوقات به آن‌ها حیوانات روح نیز گفته می‌شود)‏. این راهنماها تمایل به به اشتراک گذاری اطلاعات و توصیه‌هایی دارند که به رشد شخصی کمک می‌کنند. آن‌ها معمولا شما را به سمت تغییر مثبت سوق می‌دهند، مانند فرصت‌های جدیدی که شما را از منطقه امنتان بیرون می‌کشند.

بااین‌حال، ویژگی‌های خاص‌تر راهنمای روح حیوانات، باتوجه‌به نوع حیوانی که آن‌ها به‌عنوان موجود ارائه می‌دهند، متفاوت است. تحقیق درباره حیوان به شما کمک می‌کند تا درک کنید که چرا به آن‌ها نیاز دارید.

به‌عنوان‌مثال، داشتن یک سگ به‌عنوان راهنمای روح ممکن است نیاز عمیق به وفاداری را نشان دهد، و نشان دهد که شما به بهترین شکل با ایجاد یک خانواده ثابت و یا گروه اجتماعی، تحقق پیدا خواهید کرد.

داشتن یک سگ به‌عنوان راهنمای روح ممکن است

3. هندی

راهنمای روح هندی (‏یا راهنمایان شیدایی)‏دانش موجودات باستانی را حمل می‌کنند و منتقل می‌کنند. آن‌ها معلم هستند و دانش خود را به شما منتقل می‌کنند تا بتوانید در حال حاضر تصمیمات بهتری بگیرید. آن‌ها اغلب با تصویر پیرزنان عاقل یا توتم نشان داده می‌شوند و تمایل دارند به شکل داستان‌ها یا تمثیل‌ها ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر آموزش به شما، آن‌ها عمیقاً در توسعه مثبت انسانیت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و از شما می‌خواهند که درس‌های آن‌ها را به دیگران که با آن‌ها روبرو می‌شوید منتقل کنید. در نتیجه، افرادی که به حوزه‌های آموزشی کشیده می‌شوند و یا والدین می‌شوند، اغلب راهنمایان شیدایی ( هندی ) را جذب می‌کنند.

راهنمای روح هندی (‏یا راهنمایان شیدایی)‏

4. فرشتگان

راهنماهای روح و فرشتگان اغلب طوری موردبحث قرار می‌گیرند که گویی مترادف هستند، اما در واقعیت، فرشتگان نوع خاصی از راهنمایی هستند. این واژه می‌تواند به هر موجود معنوی اشاره کند که به شما پیام می‌فرستد و راحتی فراهم می‌کند.

فرشتگان نگهبان نیز به‌خاطر القای انرژی به شما در زمان‌هایی که به انعطاف‌پذیری بیشتری نیاز دارید، معروف هستند. آن‌ها مثل والدین دوست‌داشتنی به مفهوم خاصی هستند و رشد و التیام زخم‌های شما را تشویق می‌کنند.

برخی از افراد در بدو تولد به طور خاص راهنماهای فرشته مقرب شده‌اند. این یک فرشته است که در سلسله‌مراتب بالاتر است، و کسی که نشان می‌دهد شما یک هدف زندگی مهم و بالقوه در حال تغییر جهانی دارید.

5. راهنمای کارشناسی ارشد برجسته

راهنماهای اصلی برجسته، اشکال تکامل‌یافته روحی موجودات باستانی و روشنفکر از گذشته هستند. آن‌ها معمولاً در بدو تولد به ما اختصاص داده نمی‌شوند، اما به نظر ما سعی می‌کنند ما را به سمت کاره‌ای مهم روی زمین هدایت کنند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند که به سمت مثبت گرایی حرکت کنیم و از زمان‌های سخت درس بگیریم.

بسیاری از چنین استادانی وجود دارند که همه آن‌ها می‌توانند خود را برای طیف گسترده‌ای از افراد نیازمند و بسیاری از آن‌ها رهبران روحانی مشهور معرفی کنند. مثال‌ها عبارت‌اند از بودا، معلم روشنفکرانی که به ما حکمت می‌گوید، و کنفوسیوس، دانشمندی که نماینده رفتار پرهیزکاران و است.

افزایش ارتباط با روح خود

برای افزایش ارتباط روح خود باید در فرکانس و مدار عالی و بالایی باشیم و قوانین جهان هستی به صورتی است که همیشه برای بهترشدن شدن باید افکارمان را کنترل کنیم و همیشه ورودی‌های مناسب به مغز خودمان بدهیم.

برای این منظور مستند راز 35 ساعته ( فیلم راز ) به شما کمک کند این کار را بکنید. طراحی شده برای کمک به هرکسی که می‌خواهد برای هر هدفی از ارتباط با روح خود حداکثر استفاده را ببرید.

این مستند به شما کمک می‌کند که ذهن نیمه هشیار خود را تغییر دهید، خویشتن‌شناسی خود را افزایش دهید و پذیرش خود را افزایش دهید و این فرایند را هزاران قدم جلوتر می‌برد و ذهن شما را به حضور و ارتباط آن‌ها باز می‌کند.

تاریخچه باستانی مدیتیشن روح راهنما

سوابقی که از قبل وجود داشته نشان می‌دهد که تاریخ مدیتیشن روح راهنما واقعاً حدود ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بوده است. در اولین تجسم آن، به نظر می‌رسد که بخشی از سنت اولیه هندو در هند بوده است. در طول هزار سال بعد، آن نیز به‌عنوان بخشی از شیوه‌های بودایی در هند و تائویسم چینی دیده شد. در همین حال، علاقه به تفکر بعدها در جامعه غربی ابتدا توسط فیلو از اسکندریه و سپس توسط قدیس آوگوستینوس پرورش یافت.

روح راهنما

برای درک کامل این موضوع مهم است به شکافی که به ترتیب در سنت‌های شرقی مدیتیشن هندو و بودایی ظاهر شد توجه کنید. درحالی‌که هندوها بر این باور بودند که مدیتیشن روح می‌تواند اساساً برای ارتباط با خدا مورداستفاده قرار گیرد، دیدگاه بودایی معتقد بود که ما می‌توانیم از این روش برای درک بهتر ارتباط متقابل بین همه چیز استفاده کنیم.

مدیتیشن راهنمای روح مدرن

دیدگاه مدرن در مورد مدیتیشن را می‌توان به دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ نسبت داد، زمانی که پزشکان و روان‌شناسان شروع به ترک ننگ مرتبط با مدیتیشن مذهبی کردند و شروع به بررسی مزایای احتمالی در زمینه مراقبت‌های بهداشتی کردند‏. با ادامه تحقیقات، دانشمندان دریافتند که مدیتیشن راهنمای روح می‌تواند علایم فیزیکی و نشانه‌های استرس را کاهش دهد.

در حال حاضر، ده‌ها نوع متفاوت از مدیتیشن وجود دارد، از تنفس آگاهانه گرفته تا اسکن بدن، تجسم خلاقانه، و مراقبه عاشقانه و مهربانی.

مدیتیشن راهنمای روح مدرن

فواید فیزیکی مدیتیشن راهنمای روح

دانشمندان به طور مداوم در حال مطالعه فواید فیزیکی مدیتیشن هستند، اما برخی از مهم‌ترین آن‌ها که استفاده می‌شود شامل موارد زیر هستند:

 1. بهبود سلامت قلب از طریق کاهش فشارخون و کاهش کلسترول. این به معنای کاهش هم‌زمان خطر حملات قلبی و سکته است.
 2. عملکرد سیستم ایمنی پیشرفته، از جمله مقاومت بهتر در برابر بیماری‌ها (‏مانند ویروس‌های سرماخوردگی و آنفولانزا) و نتایج بهتر در موارد بیماری‌های جدی
 3. علائم فیزیکی اضطراب مانند کرختی و مورمور شدن، ماهیچه‌های متشنج و حملات وحشت را کاهش دهید.
 4. عملکرد ورزشی بهتر، با گزارش شرکت‌کنندگان از افزایش تمرکز، تعادل، و انعطاف‌پذیری. این مزیتی است که هم افراد عادی و هم افراد حرفه‌ای به آن اشاره می‌کنند.
 5. خواب آسوده‌تر، از جمله کاهش زمان به خواب رفتن
 6. بازیابی سریع‌تر و طولانی‌تر از وابستگی فیزیکی به مواد مخدر یا الکل
 7. انعطاف‌پذیری بیشتر هنگام مقابله با درد مزمن (‏به عنوان مثال بخشی از یک بیماری مانند ورم مفاصل یا فیبرومیالژی)
 8. کاهش بالقوه ازدست‌دادن حافظه مربوط به سن
مدیتیشن راهنمای روح چطور بر فیزیک ما اثر گذار است؟

فواید معنوی مدیتیشن ارتباط با روح راهنما

ازآنجاکه به نظر می‌رسد در مدیتیشن ارتباط با روح راهنما ابتدا به‌عنوان یک عمل مذهبی سرچشمه می‌گیرد، جای تعجب نیست که فواید معنوی دارد. حتی اگر شما اهل دین و مذهب باشید و یا خودتان را فاسق و بی‌دین بدانید، بازهم می‌توانید یک زندگی معنوی رضایت‌بخش داشته باشید. برخی از فواید آن در این زمینه عبارت‌اند از:

 • یک توانایی ارتقا یافته برای قراردادن چیزها در چشم‌انداز، رد چیزهای بی‌اهمیت و تمرکز بر آنچه که مهم است.
 • حس بیشتر آرامش باتوجه‌به مکان کوچک خود فرد در جهان (‏که به نوبه خود وسوسه زندگی‌کردن با یک زندگی خودمحور را کاهش می‌دهد)
 • یک مفهوم بهتر از هدف مثل روابط، انتخاب شغل و زندگی روزمره را نشان می‌دهد.
 • افزایش سطح ترحم نسبت به دیگران را افزایش دهید و به‌خاطر آگاهی جدید از شباهت‌های اساسی خود، توانایی همدلی با مردم را بیشتر می‌کند.
 • احساس وحدت بین ذهن، بدن و روح، به‌طوری‌که شما بیش از هر زمان دیگری با خود واقعی خود “هماهنگ” هستید.
 • حس دیگری از اتحاد بین خودتان، دیگران و تمام دنیای اطراف شما. این گاهی اوقات “وحدت” نامیده می‌شود.
 • پذیرش راحت‌تر و صادقانه‌تر از خود، به‌خصوص زمانی که به چیزهایی مربوط می‌شود که نمی‌توانید در مورد خودتان آن‌ها را تغییر دهید.
 • اگر شما مذهبی هستید، یک حس رابطه عمیق با قدرت بالاتر.
فواید معنوی ارتباط با روح راهنما

تاثیر مدیتیشن راهنمای روح بر سلامت روان

انجام مدیتیشن‌ اخیراً توجه زیادی را به خود جلب کرده است. آن می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای مقابله با مشکلات سلامت روان و بهبود سلامت عاطفی شما به کار رود. این امر دلیل خوبی دارد. فواید تمرکز روزانه بر سلامت روانی شامل موارد زیر است:

 • پیشرفت‌هایی در نحوه مقابله شما با استرس، در سرکار، و در خانه
 • کاهش احساسات اضطراب (به‌خاطر کاهش ضربان قلب و ضربان تنفس)
 • توانایی بیشتر برای تمرکز بر آنچه که می‌خواهید بر روی آن تمرکز کنید، و کنارگذاشتن افکار ناکارآمد.
 • پیشرفت‌های اساسی در علائم افسردگی. در واقع نشان‌داده‌شده است که مدیتیشن به‌اندازه دارو در درمان افسردگی استاندارد مؤثر است.
 • هوش هیجانی افزایش می‌یابد به این معنی است که بهتر می‌توانید احساسات خود را شناسایی کنید، آن را بپذیرید و در صورت نیاز آن را تنظیم کنید.
 • مزایای رابطه، مانند باملاحظه‌تر و صبور بودن زمانی که با شریک زندگی خود در تعارض هستید.
 • پتانسیل غلبه بر فوبیاها، از جمله ترس‌های محدودکننده زندگی (‏به عنوان مثال ترس از پرواز، یا ترس از فضاهای باز)
 • افزایش خودشناسی این تا حدودی به این خاطر است که شما وقت بیشتری را صرف خوداندیشی می‌کنید و تا حدودی به این خاطر است که مدیتیشن با صداقت به این موضوع می‌پردازد که شما چه کسی هستید و چه احساسی دارید.
چطور مدیتیشن روح راهنما بر سلامت روان ما تاثیر گذار است؟

انواع مدیتیشن روح

در بخش 5 نمونه از مدیتشن های روح به‌صورت کامل و جامع آورده‌ایم فقط نکته‌ای که در این مدیتیشن ها باید رعایت کنید این است که دچار درگیر ذهنی نشود و رها رها باشید ا بهترین تجربه را از این آگاهی بگیرید.

1. حرکات آگاهانه

مدیتیشن حرکتی شامل حرکت فیزیکی است. مهم نیست که چه نوع حرکتی در آن دخیل است، مدیتیشن حرکتی تماماً در مورد تنظیم بدن شما است. حضور فیزیکی شما را به چالش می‌کشد. با توجه کامل به بدن از این طریق افکار خود را آرام کنید. مدیتیشن یوگا یک مثال عالی از مدیتیشن حرکتی است. انواع مختلفی از آن وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به “کیگونگ مدلینگ” و “کندالینی یوگا” اشاره کرد.

مدیتیشن روح

شما می‌توانید از تنفس خود برای کنترل سرعت در هر نوع مدیتیشن یوگا بهره ببرید. همین‌طور که بدنت را به حالت جدید منتقل می‌کنی، و آن‌طور که کاملاً آرام می‌گیری نفسی تازه کن. در امتداد. همان‌طور که شما تنفس خود را آرام و ثابت نگاه می‌دارید، متوجه خواهید شد که تفکر شما نیز آهسته‌تر و واضح‌تر می‌شود.

یوگا شکل اولیه مدیتیشن حرکتی است

بااین‌حال، هر حرکت بدنی می‌تواند به یک تمرین ذهنی تبدیل شود اگر شما خودتان را به طور کامل در آن حرکت به چالش بکشید.

به طور مثال، تبدیل یک راه‌رفتن روزانه به‌نوعی مدیتیشن حرکتی، به‌سادگی سرعت خود را کم کنید و توجه کامل خود را به این‌که بدن شما هنگام راه‌رفتن چه حسی دارد معطوف کنید به این صورت که ماهیچه‌های شما آرام و منقبض می‌شوند و هوابر روی پوست شما چگونه احساس می‌شود.

2. ذهن‌آگاهی

مدیتیشن ذهن‌آگاهی یک مقوله گسترده‌تر از مراقبه حرکتی است، اما در بسیاری از اهداف مشترک است. به طور خاص، ذهن‌آگاهی در مورد تعهد توجه کامل شما به آنچه که در حال حاضر انجام می‌دهید است. این می‌تواند یک فعالیت ساده روزانه باشد، مانند آشپزی، و یا ممکن است به شکل تمرین ذهن‌آگاهی خاص باشد.

مدیتیشن ذهن‌آگاهی راهنمای روح

به طور مثال، مدیتیشن اسکن بدن نوعی مدیتیشن متمرکز است که شامل تمرکز توجه شما بر روی هر بخش از بدن به نوبه خود است.

از سر شروع کنید و راه خود را به سمت پاهای خود باز کنید، دقت کنید که هر بخش چه حسی دارد. این فشار رو از کجا احساس می‌کنید؟ کدام بخش‌های بدن شما احساس شل بودن و راحتی می‌کنند؟ سعی کنید هیچ قضاوتی نکنید، و تنها بر مشاهده تمرکز کنید.

ذهن‌آگاهی گاهی اوقات تفکر ذن نامیده می‌شود چون این عمل ریشه در سنت‌های بودایی دارد و هدف آن آرامش و ساده کردن فکرکردن است. به‌مرورزمان، تمرین ذهن‌آگاهی در واقع طرز فکر شما را در زندگی روزمره تغییر می‌دهد.

به‌ویژه به شما کمک می‌کند در زمان حال زندگی کنید و شما را تشویق می‌کند که عمیقاً از افکار و احساسات خودآگاه باشید بدون این‌که تحت تأثیر آن‌ها قرار بگیرید. تحقیقات نشان می‌دهد که ذهن‌آگاهی در واقع مغز شما را تغییر می‌دهد و تنظیم هیجان را بهبود می‌بخشد.

3. مدیتیشن معنوی

هدف مدیتیشن معنوی این است که شما را با چیزی بزرگ‌تر از خودتان مرتبط کند. برای برخی افراد، این امر ارتباط نزدیکی با اعتقادات مذهبی خواهد داشت. برای دیگران، مدیتیشن معنوی بیشتر در مورد این است که به خودتان یادآوری کنید که شما با هر موجود زنده دیگری در جهان در ارتباط هستید و تأمل در هدف زندگی خود است.

مدیتیشن معنوی راهنمای روح

رشته‌های مختلفی از مدیتیشن وجود دارند که به‌ویژه برای رشد معنوی خوب هستند. به‌عنوان‌مثال، مراقبه متعالی عملی ساکت و متمرکز بر مانترا است. شما روزانه ۲۰ دقیقه در روز تمرین می‌کنید و بر روی یک‌صدا یا عبارتی که در ذهن خود تکرار می‌کنید تمرکز می‌کنید.

هدف تمام اشکال مدیتیشن مانترا این است که ذهن خود را از افکار بی‌قرار با مرتبط نگه‌داشتن آگاهی خود با یک کلمه، صدا و یا جمله ساده و تکراری دور نگاه دارید.

نمونه‌های دیگر مدیتیشن معنوی شامل مدیتیشن ویپاسانا و مدیتیشن چاکرا است هدف هر دو این است که به شما کمک کنند تا جنبه معنوی خود را افزایش دهید و آگاهی خود را نسبت به جهان گسترده‌تر افزایش دهید.

مدیتیشن چاکرا بر اساس این باور است که تمرکز بر روی مراکز مختلف انرژی می‌تواند به درمان بلوک‌های روانی، فیزیکی و عاطفی ویژه‌ای کمک کند. در همین حال، مدیتیشن ویپاسانا یک عمل معنوی باستانی هندی است که به دنبال عمیق‌تر کردن ارتباط بین ذهن و بدن است.

4. مدیتیشن تجسم سازی (بصری)

مدیتیشن تجسم سازی از تخیل شما برای پتانسیل کامل آن استفاده می‌کند، و از شما می‌خواهد تا تصاویر ذهنی زنده ایجاد کنید که اهداف مدیتیشن خاصی را نشان دهند. به بیان ساده‌تر، شما چیزی را قبل از این‌که اتفاق بیفتد، تصور می‌کنید. به‌عنوان‌مثال، ممکن است از قبل از تکنیک‌های تجسم خلاقانه درگیر در قانون آگاه باشید.

تصویر سازی با استفاده از مدیتیشن روح

این شامل نشستن یا درازکش با چشمان بسته به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است، تصور این‌که داشتن چیزی که می‌خواهید چه عشق باشد، چه شغل رؤیایی شما، فراوانی مالی و یا چیز دیگری است.

ورزش‌کاران اغلب از روش مشابهی استفاده می‌کنند. برای مثال، یک گلف باز ممکن است خود را در حال ضربه‌زدن به یک سوراخ در یک سوراخ تصور کند، یا یک بازیکن فوتبال ممکن است خود را در حال زدن گل برنده ببیند.

مدیتیشن عشق به مهربانی نوع دیگری از تجسم مدیتیشن است شما می‌توانید خود را مجسم سازید، انرژی گرم و گرمی که راه خود را به کسی که دوست دارید تبدیل کنید.

شاید بهتر باشد این تمرین را گسترش دهید و تصور کنید که انرژی یکسانی را برای کسی که احساسات مختلفی نسبت به او دارید، و حتی برای کسی که او را به چالش می‌کشید، ارسال می‌کنید. در اینجا، هدف این است که شفقت را برای همه موجودات گسترش دهید و عشق را به موضع پیش‌فرض خود تبدیل کنید.

نظرات

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
5/5 - (3 امتیاز)

این محصول را به اشتراک بگذارید

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات

فهرست