هاست وردپرس باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

هاست وردپرس چیه؟ و چه تفاوتی با هاست معمولی داره؟ این سوالات، از پرتکرارترین سوالاتی هستند که برای اغلب کاربران وردپرسی پیش میاد که من در این صفحه بخاطر اهمیت زیاد این موضوع، یک محتوای سریالی آموزشی و تاثیرگذار را درست کردم که یکبار برای همیشه این موضوع را کامل در کنید و در سایت‌های وردپرسی خودتون ازش استفاده کنید. مزیت مهم این سریال اینه که همه آموزش‌ها رو به صورت چک‌لیست‌وار توضیح دادم!

کارهایی که برای این صفحه انجام میدم رو اینجا می‌نویسم!

به نام خدا عرض سلام و ادب خدمت همهٔ همراهان عزیز در سریال آموزش وردپرس، سلمان غلامی هستم و به دومین فصل از این سریال جذاب و آموزشی خوش اومدید توی این فصل کل موضوع صحبت مون دررابطه‌با انتخاب‌ هاست مناسب هست، البته من دررابطه‌با هاست و اینکه شما یک چک‌لیست درست و اصولی در رابطه و انتخاب‌هاست داشته باشید توی قسمت آموزش طراحی سایت به‌صورت کامل صحبت کردم ولی توی این فصل از این سریال مخصوصاً دررابطه‌با هاست مناسب وردپرس صحبت کنیم.

هاست چیه؟ و هاست وردپرسی چه ویژگی داره؟

که شما باید یک سری نکته‌های بسیار مهم و کلیدی رو بدونید که توی زمینه وردپرس و با این سیستم مدیریت محتوا که کار می‌کنید یک مدتی هست که یک هاستی مخصوص وردپرس، شرکت‌های هاستینگ ارائه می‌کنند که میخوایم توی این فصل به‌صورت کامل دررابطه‌با این موضوع صحبت کنیم. خوب قبل از اینکه بریم قسمت‌های مختلف این فصل رو با هم بررسی کنیم یک نکته مهم رو باید بدونیم اونم اینکه منظور مون از هاست چیه؟ ببینید شما برای اینکه یک وب‌سایتی رو راه‌اندازی کنید و اطلاعاتتون رو به‌صورت آنلاین نمایش بدید باید یک فضایی داشته باشید که فایل‌های تصویری صوتی و ویدئویی و فرمت‌های مختلف رو اونجا ذخیره کنید و از این طریق به کاربران تون نمایش بدید این فضایی که شما فایل‌ها و اطلاعات تون رو نگهداری می‌کنید بهش میگیم هاست.

هاست وردپرس چیست و چگونه یک شرکت هاستینگ مناسب انتخاب کنیم؟

که حالا توی این قسمت می‌خواهیم مخصوصی دررابطه‌با هاست مناسب وردپرس صحبت کنیم گفتم من قبلاً توی سریال آموزش طراحی سایت کلی دررابطه‌با انواع هاست صحبت کردم ولی توی این فصل از این سریال می خوایم اختصاصی دررابطه‌با هاست مناسب وردپرس صحبت کنیم و اینکه چه نکته‌های مهم و کاربردی رو دررابطه‌با این موضوع باید یاد بگیریم. خوب اولین بخشی که توی این فصل داریم دررابطه‌با انتخاب شرکت هاستینگ مناسب هست ما توی اولین قدم برای اینکه یک‌ هاست مناسب داشته باشیم حالا چه‌هاست عادی چه‌ هاست مخصوص وردپرس باید بدونیم که یک شرکت مناسب باید چه استانداردهایی رو داشته باشه به همین منظور میایم چند تا از برترین شرکت‌هایی که خدمات هاستینگ ارائه می‌کنند رو با هم مقایسه می‌کنیم پنل هاشون را بررسی می‌کنیم و از همه مهم‌تر اینکه ببینیم پشتیبانی این شرکت‌ها به چه صورتی هست.

نکته مهمی که در انتخاب شرکت هاستینگ مناسب باید بدونید!

یک نکته بسیار مهم توی انتخاب شرکت هاستینگ همین پشتیبانی هست، ببینید همان‌طور که گفتم هاست یک فضای هست که اطلاعات شما رو نگهداری می کنه و مهم‌ترین بخش یک وب‌سایت همین فضای هاستی هست که شما خریداری می‌کنید یا اجاره می‌کنید اگر این بخش به مشکل بر بخوره عملاً هیچ اطلاعاتی رو شما نمی‌توانید روی وب سایتتون نمایش بدید به همین منظور من توی بخش اول چند تا از بهترین شرکت‌های هاستینگ رو با هم بررسی می‌کنیم خدماتشون رو بررسی می‌کنیم وب‌سایت هاشون رو بررسی می‌کنیم پنل‌های مختلفی که خدمات ارائه می‌کنند رو با هم بررسی می‌کنیم چون یک سری نکته‌های تخصصی تو انتخاب‌ هاست هست که باید اینارو کامل بدونیم چیا هستند و بعد یک فضایی رو برای خودمون اجاره کنیم که جدیداً الان یک هاستی رو شرکت‌های هاستینگ ارائه می‌کنند به نام‌ هاست وردپرس!

هاست رو چگونه و برای چه مدت تهیه کنیم؟

همان‌طور که گفتم این‌ هاست‌ها مخصوص وردپرس طراحی شدند که خوب همون طور هم که از اسمش پیداست بهینه‌تر هستند برای وردپرس که سایت‌های وردپرسی می تونن از این خدمات به‌خوبی استفاده کنند که توی این بخش اول ما کامل شرکت‌های هاستینگ رو با هم بررسی می‌کنیم چند تا از شرکت‌هایی که خودم دارم خدمات هاستینگ ارائه می‌کنند رو کامل بهتون توضیح میدم که خدماتشون به چه صورتی هست و بهتر که شما چه مدت این هاستی که خریداری می‌کنید رو تمدید کنید چون این هم یک نکته بسیار مهمی که اغلب شرکت‌ها و حالا توی اطلاعاتی که توی گوگل منتشر شده در رابطه باهاش صحبت نشده که الان من امروز میخوام تصمیم بگیرم یک فضایی رو برای وب‌سایتم خریداری کنم این رو یک ماه بگیرم، سه ماه بگیرم، یک‌ساله بگیرم این رو باید چقدر تمدید کنم و آیا تأثیری داره توی روند کارمون یا نه که توی بخش اول این فصل دررابطه‌با اینکه یک شرکت هاستینگ مناسب انتخاب کنیم بر اساس معیارهایی که توی این بخش بهتون توضیح میدم.