قسمت 11 سفر کسب و کار اینترنتی در گوگل

قسمت ۱۱ سفر کسب و کار اینترنتی در گوگل

5 دقیقه
945
4 امتیاز

در این قسمت توضیح میدم که چطور اعتبار دامنه سایت از ۷ به ۱۶ رسید و این رشد بسیار بسیار خوبی بود برای سایت که در این قسمت همه کارهایی که انجام دادم رو با هم بررسی می‌کنیم!

بروزرسانی: 1 سال پیش
۰

داستان قسمت ۱۱ …

سلام به همراهان عزیز به قسمت ۱۱ سریال سفر کسب‌ و کار اینترنتی در گوگل خوش اومدید، در این قسمت میخوام کارهای مهم یک ماه گذشته که روی سایت انجام دادیم رو با هم بررسی کنیم!

زمان: ۲۲ دقیقه و ۲۷ ثانیه
حجم فایل: ۴۶ مگابایت

اگر ویدئو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدئو رو از این قسمت مطالعه کنید: به نام خدا عرض سلام و ادب خدمت همهٔ همراهان عزیز به یکی دیگر از قسمت‌های سریال سفر کسب‌ و کار اینترنتی در گوگل خوش اومدید از آخرین قسمتی که برای این سریال (و همانطور که میدونید موضوع اصلی این سریال دررابطه‌با شغل‌های اینترنتیایده کسب و کار اینترنتی آنلاینکسب و کار آنلاین و…) ضبط کردیم و حالا به‌مرور قسمت‌های مختلف رو داریم روی سایت آپلود می‌کنیم حدوداً یک ماهی میگذره و کلی اتفاقات توی سایت افتاده که حالا در ادامه میریم با هم بررسی می‌کنیم قبل از اینکه بریم این اتفاقات و تغییراتی که افتاده رو باهم بررسی کنیم من یک توضیحی بدم که توی این یک ماه چه‌کارهایی را انجام دادیم و حالا این وقفه به‌خاطر چی بوده.

در کنار این صفحه، صفحات دیگه رو هم آپدیت کردم!

خوب همون طور که توی قسمت‌های قبلی این سریال هم یک اشاره‌ای کردم در کنار این صفحه ما یک سری از صفحات دیگه هم رو همزمان داریم روشون کار می‌کنیم محتواهای سریالی رو تولید می‌کنیم در قالب همین محتوای که الان شما می‌بینید (آموزش کار انلاین ) و آموزش‌های مختلف داریم، تغییراتی که داشتیم: روی صفحه طراحی سایت اصفهان ، صفحه سئو ، صفحه دیجیتال مارکتینگ رو ایجاد کردیم که توی سریالش کامل توضیح دادم که چه اتفاقاتی افتاد و کلی تغییرات روی سایت ایجاد کردیم.

آموزش کسب و کار اینترنتی

خبر خوب!!!

و یک خبر خیلی خوب به شمایی که تو این محتوای سریالی دنبال‌کننده ما هستید تو قسمت‌های قبلی اگر یادتون باشه گفتم که ما اعتبار دامنه مون به‌خاطر اینکه خوب آپدیت نکردیم و یک مدتی بود که روی سایت محتوای جدید منتشر نمی‌کردیم اعتبار دامن مون به‌شدت اومده بود پایین که توی همین یک ماه گذشته که داشتم صفحات را آماده می‌کردم که بیام برای شما قسمت‌های مختلف رو توضیح بدم اعتبار دامنه مون بیش از دوبرابر افزایش پیدا کرد و این جای خیلی، خیلی خوشحالی هست که توی این سریال این اتفاق افتاد که شما تأثیر محتوای جدید رو ببینید.

اعتبار دامنه سایت از ۷ به ۱۶ رسید!!!

ما قبلاً اعتبار دامنه سایت من روی ۷ بود من توی یکی از قسمت‌هایی همین سریال و سریال‌های دیگه یک اشاره‌ای بهش کردم که اعتبار دامنه حدوداً ۴ الی ۵ ماه پیش روی ۷ بود؛ یعنی از ۱۲ اومده بود روی ۷ دلیلش هم فقط این بود که ما محتوا روی سایت آپلود نکرده بودیم و به‌خاطر پروژه‌هایی که داشتیم، بعد تو این مدتی که داشتم خوب صفحات رو آماده می‌کردم و به یک جایی برسیم که بتونم بیام براتون توضیح بدم در حین همین آپدیت کردن و محتوای جدیدی که تولید می‌شد یک‌دفعه از اعتبار دامنه ۷ به اعتبار ۱۶ رسیدیم و این رشد بسیار، بسیار تأثیرگذار و خوبی هست که ما میتونیم توی وب سایتمون دقیقاً ایجاد کنیم.

ایجاد کسب و کار اینترنتی

اصلا نگران اعتبار دامنه سایتتون نباشید!

البته اینو بگم که اگر شما که توی این سریال ما رو دنبال می‌کنید یک وب‌سایتی رو از صفر دارید بالا میارید و قدم‌به‌قدم با من تو این سریال هستید اصلاً نگران این نباشید که الان اعتبار دامنه تون ۱ هنوز نرسیده به ۲ و ۳ ما توی این سفر جذاب تک، تک این قسمت‌ها رو باهم بررسی می‌کنیم دقیقاً مخصوصاً امروز می خوام یک سری نکته‌های کلیدی و مهمی رو بهتون بگم که چطور میتونه اعتبار صفحه تون، اعتبار دامنتون رو چندین برابر کنه و این اتفاق خیلی خوب بود که توی همین سریال در روند اجرای کاری که داشتیم اتفاق افتاد.

بریم اتفاقات یک ماه گذشته رو بررسی کنیم!

خوب حالا در ادامه بریم روی صفحه کسب‌ و کار اینترنتی ببینم که چه اتفاقاتی افتاد و چه‌کارهایی رو توی یک ماه گذشته انجام دادیم خوب همون طور که می‌بینید این صفحه نسبت به یک ماه گذشته کلی تغییرات داشته! اگر دنبال کننده سریال راه‌اندازی بوده باشید میدونید که اولین قسمتش رو ما منتشر کردیم و یک نکته‌ای هم من اینجا بگم که هر قسمتی که توی این سریال منتشر میشه من منتظر هستم که گوگل این صفحات رو ببینه و خدا رو شکر چون به‌خاطر اینکه که حالا اعتبار دامنمون زیاد شد سرعت ایندکس صفحه هات هم اضافه شد.

داستان ایندکس شدن قسمت‌های سریال

اگر یادتون باشه ما آخرین بار ۲۸ بهمن‌ماه بود که آخرین جلسه رو گرفتیم و همون روز درخواست دادم که گوگل بیاد این صفحه رو ببینه و خوب انتظار داشتم که چون سرعت ایندکس صفحات مون بالابود این صفحه سریعاً ایندکس بشه چون روی بقیه صفحات این‌طور بود که از قبل ایندکس شده بودند فقط می‌رفتم درخواست آپدیت شدن رو میدادم که حالا بیاد اون صفحه تغییراتی که روی اون صفحه انجام دادم رو گوگل ببینه فرداش بررسی کردیم دیدیم که هنوز ایندکس نشده! بعد اومدم یکم محتوای دیگه بهش اضافه کردم و اینجا این نکته رو بگم که این محتواهایی که میگم اضافه شد دقیقاً همین ویدئوهایی که الان می‌گیرم تبدیل می‌کنیم به متن و توی اون صفحه قرار میدیم.

سایت های کسب و کار اینترنتی

بهترین حالت تولید محتوا

محتوای سریالی بهترین و یونیک ترین محتوایی که شما میتونید توی وب سایتتون بارگذاری کنید و این میتونه یک مزیت رقابتی بسیار مهم و کلیدی باشه که هیچ‌کس توانایی رقابت با شما رو نداره همین‌الان اگر کسی بخواهد توی این زمینه با سایت من رقابت کنه به‌جرئت میتونم بگم که توانایی رقابت با سایت من رو نداره چون اعتبار دامنه سایت من و اعتبار صفحاتی که داریم به نسبت خوبه و داره رو بالا رشد میکنه و اگر کسی همین روالی که الان من دارم از صفر یعنی از ابتدایی که صفحه ایجاد میشه رو کامل توضیح میدم که دقیقاً چه‌کارهایی انجام دادم با من پیش بیاد همین اتفاق براش میفته که هیچ کسی توانایی رقابت با هاش رو نداره.

به جرئت میتونم بگم کسی نمیتونه با ما رقابت کنه!

فرض کنید که الان امروز یک کسی میخواد توی زمینه‌هایی که الان ما داریم کار می‌کنیم کسب‌ و کار اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ، سئو، طراحی سایت و قسمت‌های مختلف بیاد با ما رقابت کنه عملاً نشدنی چرا؟ چونکه ما از زمانی که داریم روی این سایت کار می‌کنیم هم تایم زیادی رو میزاریم و هر روز یک محتوایی جدیدی رو روی سایت آپلود می‌کنیم.

موفقیت در کسب و کار اینترنتی

چالش ایندکس نشدن صفحات!

دوباره یه دو روز بعد چک کردم دیدم هنوز ایندکس نشده! این روند ادامه پیدا کرد تا یک هفته، یعنی بعد از اون بیست و هشتم حدوداً دهم دوازدهم بود که دوباره من بررسی کردم هنوز این صفحه قسمت اول سریال کسب و کارهای اینترنتی ایندکس نشده بود و برای همین هم من ادامه این سریال رو قسمتاشو منتشر نکردم تا ما این قسمت اولی که برای سریال ایجاد کردیم ایندکس بشه بعد بیاییم ادامه کار را هم انجام بدیم بعد از اون یه هفته متوجه شدم که خوب دسته‌بندی‌هایی که ما توی آخرین جلسه با هم ایجاد کردیم رو گوگل ایندکس نکرده بوده؛ یعنی ما اصلاً اونا رو درخواست نداده بودیم که بیاد ببینه.

متوجه شدم دسته‌بندی‌ها ایندکس نشدن!

یکی دو روزی هم برای این زمان گذاشتم که بیاد دسته‌بندی‌ها رو ببینه حالا در ادامه میگم دسته‌بندی چیه و کدام صفحات منظورم هست یکی دو روز هم برای اینکس اینا زمان گذاشتیم؛ ولی هنوز این صفحه به‌روز نمی‌شد تا اینکه اومدم دوباره یکم محتوا دادم بقیه صفحات رو آپلود کردم و یه کدی اضافه کردم که بهش میگیم اسکیما کد که حالا توی این قسمت میخوام کامل توضیح بدم که این کد دقیقاً چه کاری میکنه و چطور میتونه این ایندکس صفحات رو بالاتر بره اونم اضافه کردم باز هم اینکس نمی‌شد تا اینکه اومدم خوب اینجا دیگه بعد از حدود دو هفته این نکته بسیار مهم ما دقت کنید اگر شما هم به یک همچین مشکلی برمی‌خورید؛ مثلاً یه صفحه جدیدی توی سایتتون ایجاد کردید هنوز ایندکس نشده همون ابتدا نیازی نیست که بریم کار خاصی انجام بدیم و بیایم نگران بشیم و ناراحت بشیم که خوب چرا این صفحات مون ایندکس نشده.

ایده کسب و کار اینترنتی آنلاین

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.