سایت من

طراحی سایت : ۵ رازی که هرگز شرکت‌های طراحی سایت به شما نمی‌گویند!

طراحی سایت
خلاصه مطالب وبلاگ
2 دیدگاه

450 بازدید

طراحی سایت اصولی در بین همه افرادی که قصد دارند کسب‌وکار خودشان را آنلاین کنند و یک وب‌سایت داشته باشند این‌طوری جاافتاده که وقتی سایتمان طراحی شد آیا همه اصولی باید رعایت شود آیا آن شرکت طراحی سایت رعایت کرده است یا نه؟ ولی این‌طور نیست! شما باید قبل از طراحی سایت نکات فوق‌العاده مهمی را بدانید که من با 12 سال سابقه طراحی سایت…

طراحی سایت اصولی در بین همه افرادی که قصد دارند کسب‌وکار خودشان را آنلاین کنند و یک وب‌سایت داشته باشند این‌طوری جاافتاده که وقتی سایتمان طراحی شد آیا همه اصولی باید رعایت شود آیا آن شرکت طراحی سایت رعایت کرده است یا نه؟

ولی این‌طور نیست! شما باید قبل از طراحی سایت نکات فوق‌العاده مهمی را بدانید که من با 12 سال سابقه طراحی سایت ندیدم شرکتی در مورد این موضوعات مهم صحبت کنند من در این مقاله قصد دارم 5 رازی که هرگز شرکت‌های طراحی سایت به شما نمی‌گویند را فاش کنم تا خیلی از مسائلی که تاکنون نمی‌دانستید برای شما روشن شود.

داستان چیست؟

داستان ازاین‌قرار است که باتوجه‌به بیش از 12 سال سابقه در زمینه طراحی سایت و راه‌اندازی انواع کسب‌وکارهای آنلاین تصمیم گرفتم 5 در استارتاپ سایت من راز مهمی که هیچ شرکت طراحی سایتی به شما هرگز نمی‌گوید را فاش کنم:

آیا بعد از طراحی سایت به درآمد می‌رسیم یا نه؟

اولین موضوع بسیار مهمی که شما به‌عنوان کارفرما باید قبل از طراحی سایت باید بدانید این است که آیا بعد از طراحی و راه‌اندازی سایت به درآمد موردنظر می‌رسید یا نه؟ در ادامه این مقاله به‌صورت کامل در مورد این جواب توضیح داده شده است + 1 نکته کلیدی

چطور قبل از طراحی سایت نتایجی که در انتها به‌دست می‌آید را تشخیص دهیم؟

طراحان سایت موظف هستند قبل از شروع پروژه به کارفرما این اطمینان را بدهند که بعد از راه‌اندازی سایت به چه نتایجی خواهند رسید که در ادامه 6 نکته فوق‌العاده مهم در مورد این موضوع آورده‌ایم.

چطور با طراحی سایت مناسب هزینه‌هایمان را کم کنیم؟

اگر از ابتدای پروژه 1- هدفمان مشخص باشد 2- نوع استراتژی کاری مناسب داشته باشیم قطعاً در هزینه‌های ما تأثیرگذار خواهد بود، در ادامه در مورد این 2 موضوع فوق‌العاده مهم به‌صورت کامل توضیح داده‌ایم.

چطور بدون هزینه تبلیغات و بازاریابی کنیم؟

تبلیغات و بازاریابی یکی از پایه‌های مهم هر کسب‌وکاری است و هدف از این کار این است که 1- فروشمان را افزایش دهیم 2- کسب‌وکارمان را توسعه دهیم و بهترین نوع تبلیغات و بازاریابی اینترنتی این است که بدون هزینه این کار را انجام دهیم که در ادامه به‌صورت کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

اگر حتی با یکی از موارد بالا موافق هستید در این مقاله با من همراه باشید تا تک‌تک موارد را به‌صورت کامل و جامع بررسی کنیم و علاوه‌برآن تجربه 12 سال سابقه طراحی سایت را در این زمینه‌ها با شما به اشتراک بگذارم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

5 رازی که هرگز شرکت های طراحی سایت به شما نمی گویند!!!

هدف نهایی کارفرما از طراحی سایت و آنلاین شدن یک کسب‌وکار چیست؟

این موضوع به‌قدری مهم است که اگر از همین ابتدا این هدف را مشخص نکنیم ضررهای خیلی زیادی برای ما دارد، هم از نظر مالی و هم از نظر زمانی، و در تعیین هدف اگر مواردی که در زیر گفته شده را رعایت نکنیم در بیشتر مواقع اگر ما به صفحه اول گوگل هم برسیم هیچ درآمدی نخواهیم داشت.

بنابراین باید در قدم اول گوگل را خوب بشناسیم و با نحوه عملکرد این موتور جستجو قدرتمند آشنا بشیم در ادامه این موضوع را کامل جامع توضیح دادم که یکبار برای همیشه این موضوع مهم را که کمتر کسی به آن توجه می‌کند را یاد بگیرید.

گوگل چیست و چگونه کار می‌کند؟ و چرا باید با عملکرد گوگل به‌عنوان کسی که می‌خواهد در فضای گسترده اینترنت فعالیت کند آشنا باشیم؟

وقتی ما می‌خواهیم در مورد یک موضوعی صحبت کنیم مهم‌ترین نکته، شناخت آن موضوع است شاید به نظرتان ساده بیاید که چرا باید بدانیم گوگل چیست؟ ولی در قدم اول ما باید گوگل را بشناسیم تا دقیقا متوجه شویم چه فرایندی را دارد اجرا می‌کند و بر مبنای آن ما کارمان را پیش ببریم.

ما سایتمان را برای گوگل و معرفی به آن طراحی می کنیم، پس شناخت گوگل برای شما به‌عنوان کارفرما و یا کسی که می‌خواهد کسب‌وکار خودش را در این موتور جستجوی هوشمند راه‌اندازی کند بسیار مهم و حیاتی است، به‌جرئت می‌گویم کمتر کسی در ایران به این موضوع مهم و کلیدی توجه می‌کند.

روال عادی طراحی سایت این است که ما یا خودمان این مهارت را داریم و یا به شرکت‌هایی که خدمات طراحی سایت ارائه می‌کنند می‌سپاریم و بیشترین بحثمان هم سر مبلغ قرارداد است که چطور با هزینه کم یک سایتی طراحی کنیم.

ولی اگر شما فردی هستید که می‌خواهید از این طریق یک سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته باشید و از سایتتان به درآمدهای قابل‌توجه برسید باید از همین ابتدا شناخت کاملی دراین‌رابطه داشته باشید و هدفمند و اصولی پیش بروید، من کنار شما هستم تا همه موارد کاربردی را کامل با هم بررسی کنیم.

چرا به عنوان یک طراح سایت باید بدانیم گوگل چیست؟

۹۳ % از تصمیمات خرید کالا و خدمات کسب‌وکارها با یک سرچ در موتور جستجو از وب سایت‌ها شروع می‌شود

علاوه بر مطالب بالا که در مورد اهمیت گوگل صحبت کردیم، یک موضوع بسیار مهم دیگری که شما باید قبل از طراحی سایت بدانید این است که 93% از افرادی که تصمیم خرید اینترنتی دارند بعد از تمام تحقیقاتی که انجام دادند نهایتاً برای خرید به سراغ وب‌سایت‌ها می‌آیند که در زیر نمونه از آمارهای سرچ کاربران را آورده‌ایم.

در این آمار موتورهای جستجوی مانند Google ، Yahoo یا Bing. سه موتور جستجو بزرگ (به ترتیب) هستند و بیش از 90٪ کل جستجوها را تشکیل می دهند. گوگل با حدود 6 مورد از هر 10 جستجو بزرگترین است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهم بازار ، هر موتور جستجو به ComScore بروید .

بررسی درصد جستجوها در 5 موتور جستجو معروف در تاریخ 1399/08/20

در این قسمت یکسری آمار و اطلاعات در مورد درصد سرچ انواع موتورهای جستجو از تاریخ 1399/08/20 تا 1399/10/20 را آورده‌ام تا با هم بررسی کنیم که چرا طراحی سایت مهم است و مردم به اهمیت می‌دهند.

آمار درصد جستجو ها در موتورهای جستجو
موتورهای جستجو در تاریخ 1399/08/20
Google Sites 64.8%
Yahoo! Sites 16.3%
Microsoft Sites 14.7%
Ask Network 3.0%
AOL, Inc. 1.3%

بررسی درصد جستجوها در ۵ موتور جستجو معروف در تاریخ 1399/10/20

بررسی بعدی دو ماه بعد یعنی در تاریخ 1399/10/20 انجام شده است که بعدازاین بررسی می‌خواهیم میزان سرچ‌ها را بررسی کنیم و پرکاربردترین موتور جستجو را پیدا کنیم

آمار درصد جستجو ها در موتورهای جستجو
موتورهای جستجو در تاریخ 1399/10/20
Google Sites 65.3%
Yahoo! Sites 15.5%
Microsoft Sites 14.7%
Ask Network 3.0%
AOL, Inc. 1.5%

میزان تغییرات در دو ماه گذشته

در بررسی زیر میزان تغییرات درصد سرچ موتورهای جستجو در 2 ماه گذشته آورده شده است و همانطور که مشاهده می کنید گوگل با اختلاف زیاد اول است

بررسی تغییرات در 2 ماه گذشته
موتورهای جستجو میزان تغییرات
Google Sites 0.5
Yahoo! Sites -0.8
Microsoft Sites 0.0
Ask Network 0.0
AOL, Inc. 0.2

آمار افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند در تاریخ 1399/08/20

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید آماری که از موتورهای جستجو مختلف گرفته شده است بر اساس درصد می‌باشد در گزارش زیر آمار بر اساس تعداد افرادی که سرچ کرده‌اند آورده شده است.

آمار افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند
موتورهای جستجو تعداد افراد در تاریخ 1399/08/20
Google Sites 12,541
Yahoo! Sites 3,610
Microsoft Sites 2,592
Ask Network 510
AOL, Inc. 229

آمار افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند در تاریخ 1399/10/20

بررسی بعدی دو ماه بعد یعنی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ انجام شده است که همانند بررسی‌های بالا می‌خواهیم تغییرات تعداد افراد را بدست بیاوریم و نهایتا یک نتیجه گیری کلی کنیم از این آمارها.

آمار افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند
موتورهای جستجو تعداد افراد در تاریخ 1399/10/20
Google Sites 12,659
Yahoo! Sites 3,326
Microsoft Sites 2,588
Ask Network 507
AOL, Inc. 265

میزان تغییرات افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند

در بررسی زیر میزان تغییرات تعداد افرادی که از موتورهای جستجو در ۲ ماه گذشته استفاده کرده‌اند آورده شده است و همانطور که مشاهده می کنید گوگل با اختلاف زیاد اول است

میزان تغییرات افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند
موتورهای جستجو میزان تغییرات
Google Sites 1%
Yahoo! Sites -8%
Microsoft Sites 0%
Ask Network -1%
AOL, Inc. 16%

مهم‌ترین دارایی گوگل چیست؟

گوگل باهوش‌ترین موتور جستجو در جهان است: و هدف گوگل از افزایش هوشش این است که بتواند درست‌ترین نتیجه را به کاربر نمایش دهد.

مهم‌ترین دارایی گوگل همین نتایج هوشمندش است، اگر خاطرتان باشد یک زمانی موتورهای جستجو Yahoo و Bing در رقابت با گوگل بودند، به‌خاطر اینکه نتایج درست را نمایش نمی‌داد مثلاً سرچ می‌کردیم شغل مناسب یک مطلب نامرتبط نشان می‌داد و یا سایتی را نمایش می‌داد که واقعاً ارزشمند نبود و جواب درست کاربر را نمایش نمی‌داد، همین موضوع باعث می‌شد که سراغ موتورهای جستجو دیگر می‌رفتیم

10 تا نتیجه‌ای که گوگل در صفحه اول خودش نمایش می‌دهد مهم‌ترین دارایی گوگل است و تمام تلاشش را می‌کند که درست‌ترین و بهترین نتیجه را به کاربر نمایش دهد و این 10 نتیجه را با یکسری از معیارهای استاندارد نمایش می‌دهد و به‌خاطر همین موضوع هر روز و هر ساعت برای بهترشدن الگوریتم‌های خودش را آپدیت نگه می‌دارد.

خوب مهم‌ترین نکته این قسمت این است که ما چطور در این 10 نتیجه نمایش داده شویم؟ و از همه مهم‌تر در این نتایج باقی بمانیم و جایگاهمان تثبیت شود، اگر با من تا انتهای این مقاله همراه باشی قطعاً به جواب خواهی رسید.

گوگل چطور کار می‌کند؟

گوگل در حال حاضر از هوش مصنوعی استفاده می‌کند که یک الگوریتمی راه‌اندازی کرده که این الگوریتم دقیقاً مغز انسان را شبیه‌سازی می‌کند و دنبال این است که کاربران دنبال چه هستند و به آنها بهترین نتیجه را نمایش دهد.

گوگل با تقلید کردن از رفتارهای انسانی تمام هدفش این است که یک ابر انسان بسازد با این هدف کاربران هر چیزی سرچ می‌کنند یک نتیجه درست را نمایش دهد و این را به‌صورت هوشمند تشخیص دهد که نتایج درست هستند یا نه؟ و با تغییر رفتار کاربرها این ابر انسان هم نتایج متفاوتی را نمایش دهد.

مهمترین دارایی گوگل چیست؟ و چه تاثیری در طراح سایت دارد؟

هدف اصلی گوگل چیست؟ (+ 4 نکته فوق العاده مهم)

1. افزایش کیفیت محتوای موجود در وب: هدف اصلی گوگل این است که سطح کیفیت مطالب در وب بالا رود و همیشه قوانینی را تنظیم می‌کند که مطالب موجود در وب را سنجش کند و مطالبی که از هر لحاظ بهتر هستند رتبه‌های بهتری بگیرند.

2. سایت‌هایی که از نظر سرعت لود صفحات سریع‌تر باشند رتبه بالاتری دارند

3. بالابردن کیفیت تجربه کاربری در فضای آنلاین: یعنی سایت‌هایی که در سایز مختلف ریسپانسیو (واکنش‌گرا) باشد را رتبه بالاتری می‌گیرند

4. کمک به سایت‌هایی که به کاربران کمک می‌کنند: این موضع خیلی می‌تواند در رشد سایت ما کمک کند، گوگل سایت‌هایی که کاربران زمان بیشتری را در آن می‌مانند را بیشتر اهمیت می‌دهد یعنی تشخیص می‌دهد این سایت برای کاربران مفید بوده است که زمان زیادی در آن وقت گذاشتند.

گوگل سایت‌ها را چطور رتبه‌بندی می‌کند؟ (+ 5 نکته کلیدی)

نکته شماره 1. سایت‌هایی که به‌روزتر و فعال‌تر هستند را رتبه بهتری می‌دهد: یعنی اینکه ربات‌های گوگل روزانه بررسی می‌کنند که فعالیت یک سایت چقدر است و هرچقدر مطالب آن سایت به‌روزتر و آپدیت تر باشد رتبه بهتری از گوگل می‌گیرد.

نکته شماره 2. سایت‌هایی که سریع‌تر و همیشه در دسترس هستند: این نکته بسیار مهمی است که برمی‌گردد به شرکت هاستینگ شما که آیا آن شرکت در بحث تکنیکال همه موارد لازم را دارد یا خیر؟ یعنی اینکه اگر شرکتی که به شما هاست ارائه می کند با همه این موارد فنی فوق العاده مهم را داشته باشد.

شرکت هاستی که خودم استفاده می کنم!

از بین همه شرکت هایی که خدمات هاست و دامنه ارائه می کنند شرکت داده پرداز نت افروز را طی این 12 سال واقعا از خدماتشان راضی هستم، مهم‌ترین دلیلی که از خدمات این شرکت استفاده می کنم این است واقعا پشتیبانی عالی دارند (اکثر مواقع تیکت ها را کمتر از 2 الی 3 دقیقه جواب می دهند حتی یکبار 4 صبح تیکت زدم همان موقع جواب دادند و این برای من واقعا بی‌نظیره!!!)

سرعت سایت و همیشه در دسترس بودن سایت از پایه‌ای‌ترین کارهایی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشیم که متأسفانه اکثر شرکت‌های طراحی سایت و یا کارفرمایان به این موضوع توجهی نمی‌کنند که همه این موارد در بحث تکنیکال سایت است

بررسی تکنیکال سایت (سئو تکنیکال) با 12 ابزار تخصصی

نکات فوق العاده مهمی در بحث تکنیکال سایت هستند که باید قبل از اینکه محتوایی برای سایت زده شود همه این موارد بصورت تخصصی بررسی شود چون اگر تکنیکال سایت ایرادی داشته باشد هر چقدر هم محتوای عالی برای سایت زده شود رتبه خوبی نمی‌گیرد و حتی در بیشتر مواقع سایت به صفحه اول گوگل نمی‌آید.

اطلاعات بیشتر

نکته شماره 3: سایت‌هایی که مرجع محتوا و کمک‌کننده هستند رتبه‌های عالی در گوگل می‌گیرند، خوب شاید این سؤال پیش بیاید سایت مرجع و کمک‌کننده چه هستند و از همه مهم‌تر گوگل چطور تشخیص می‌دهد یک سایت در زمینه کاری خودش مرجع است و این سایت را به مخاطبان آن کسب‌وکار اول نمایش می‌دهد!

سایت‌های مرجع و کمک‌کننده چه ویژگی‌هایی دارند؟

این موضوع هم یکی از فاکتورهای بسیار مهمی است که اگر ما در این مورد اعتبار خوبی در گوگل داشته باشیم کسب و کارمان به طور کلی متحول خواهد شد، سؤالی که پیش می‌آید گوگل چطور این سایت‌ها را تشخیص می‌دهد؟

اگر بخواهم به‌طورکلی بگویم، گوگل سایتی را مرجع می‌داند که وقتی کاربر وارد آن سایت شد همه جواب‌های آن در همان سایت باشد و کاربر از این سایت خارج نشود و جواب سؤالش را از همه لحاظ بگیرد در این صورت این سایت را به‌عنوان یک سایت مرجع در حوزه کاری خودش می‌داند.

البته مرجع شدن هم به همین سادگی نیست! باید یک سری اصول و قوانینی که گوگل در این زمینه گذاشته است رعایت کنیم تا سایتمان را به‌عنوان سایت مرجع شناسایی کند، و این موضوع چون برای کسانی که طراحی سایت انجام می‌دهند یکم زمان‌بر و دشوار است خیلی کم پیش می‌آید به مشتری پیشنهاد شود.

البته باید این نکته را هم باید بگویم هرکسی استراتژی کاری خودش را دارد و نمی‌توان گفت اگر شرکتی و یا شخصی که کار طراحی سایت انجام می‌دهند این نکته را رعایت نکند کارش ایراد دارد.

چه‌بسا آنها هم یکسری معیارها و استراتژی‌های داشته باشند که ما نداشته باشیم و این موضوع هم برمی‌گردد به ارزش‌های آن شخص و یا شرکت! ازآنجایی‌که یکی از ارزش‌های مهم استارتاپ « سایت من » تحلیل و بررسی دقیق هدف نهایی کارفرما از طراحی سایت است این نکته و نکاتی که در ادامه بررسی می‌کنیم در اولویت هستند.

ویژگی های سایت های مرجع و کمک کننده چیست؟

نکته شماره 4: سایت‌های معروف‌تر و محبوب‌تر همیشه رتبه‌های بهتری در گوگل می‌گیرند! خوب سؤال اصلی این است که گوگل چطور سایت‌های معروف را تشخیص می‌دهد؟

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم گوگل سعی در ساختن یک ابر انسان هوشمند را دارد که رفتارهای انسانی را تشخیص دهد، به‌طورکلی ما چطور تشخیص می‌دهیم که یک نفری معروف و محبوب است؟ خوب مسلماً وقتی همه در مورد آن شخص صحبت کنند و یا از آن برای مدتی نقل‌قول کنند آن فرد معروف می‌شود و شناخته‌تر می‌شود.

گوگل هم دقیقاً از این طریق متوجه می‌شود که سایت ما به‌اندازه کافی معروف و محبوب شده یا خیر، یعنی وقتی در اینترنت که بخش عمده آن موتور جستجوی گوگل است در مورد سایت ما صحبت شود و یا اطلاعات سایت ما را پیشنهاد دهند بعد از یک مدتی گوگل سایت ما را به‌عنوان یک سایت معروف در زمینه کاری خودمان می‌شناسد

چطور در سال 2021 برای گوگل سایت معروف‌تر و محبوب‌تری باشیم؟ (+ 15 تکنیک حرفه‌ای)

نکته مهمی که وجود حدود 15 تکنیک حرفه‌ای وجود دارد که ما با رعایت کردن آنها هم سریع‌تر و هم آسان‌تر برای گوگل یک سایت شناخته شده و معروف به‌حساب می‌آییم و می‌توانیم از این طریق کسب و کارمان را خیلی سریع‌تر و هدفمند رشد بدهیم و به نتیجه دلخواه برسیم.

مهم‌ترین تجربه‌ای که در این 12 سال سابقه طراحی سایت به دست آوردم این است: که داشتن اطلاعات در مورد یک موضوعی خوب است ولی کافی نیست! منظور این است الان شما متوجه شدید که برای بهتر رتبه گرفتن در گوگل باید سایت شما را در جاهای مختلف اینترنت به اشتراک بگذارند تا سایت و کسب‌وکار شما از نظر گوگل معروف و محبوب شود. این یک بحث است.

یک بحث دیگر که از همه مهم تره این است که این روش‌های تست شده باشد و با اطمینان 100 درصد انجام شود، مثلاً مطمئن باشیم که با رعایت کردن این 15 تکنیک نتیجه موردنظر را بگیرم که این موضوع فقط در عمل و با سعی و خطا کردن به وجود می‌آید، و اگر تجربه کافی در این زمینه نداشته باشیم حتماً نتیجه عکس خواهد داد.

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌هایی که از سال 2019 تا الان موردتوجه گوگل است و اگر همین موضوع رعایت کنیم تأثیر خوبی در رتبه‌های ما دارد این است که ما در جاهای مختلف اینترنت (انجمن‌ها – فروم‌ها – شبکه‌های اجتماعی و…) اگر اسم برند خودمان بدون لینک کردن قرار دهیم پایان آن مطلب تأثیر خیلی خوبی برای ما دارد.

چرا اسم برندمان بدون لینک به رتبه‌های ما کمک می‌کند؟

سؤال خیلی خوبی است و جواب این است که اگر محتوای که ما در اینترنت به اشتراک می‌گذاریم جذاب و با کیفیت باشد و منبع کامل مطالب را فقط اسم برندمان قرار دهیم این کار باعث می‌شود تا کاربر اسم برند ما را سرچ کند و ما را پیدا کند این موضوع تأثیر زیادی در معروف شدن برند ما در گوگل دارد تا اینکه برندمان را لینک کنیم! (این تکنیک را امتحان کنید و جابه‌جایی رتبه را به چشم ببینید!)

15 تکنیک مهم طراحی سایت که در سال 2021 باید بدانید!

چطور همیشه با آپدیت‌های گوگل جلو بریم؟ و سایتمان را آپدیت نگه داریم؟

ازآنجایی‌که گوگل برای بهتر و بهترشدن الگوریتم‌های خود هر روز آپدیت‌های جدیدی را ارائه می‌کند ما هم به‌عنوان کسی که داریم کسب و کارمان را در فضای اینترنت مدیریت می‌کنیم باید با این آپدیت‌ها پیش بریم و اگر آپدیت نباشیم از 10 نتیجه اول گوگل حذف خواهیم شد.

چطور در سال 1400 سایت محبوب‌تری داشته باشیم؟(+15 تکنیک سئو داخلی)

یکی دیگر از موضوعات مهم (بعد از بحث تکنیکال) در طراحی سایت بررسی ساختار و چارچوب صفحات داخلی سایت است که این موضوع با سئو داخلی سایت مطرح می‌شود (On Page Seo) در زیر برخی از مواردی که در این مورد بررسی می‌شود را آورده‌ایم.

  • چک‌لیست سئو داخلی صفحات سایت شامل 200 فاکتور مهم طبق جدیدترین الگوریتم‌های گوگل
  • مشاوره تخصصی در زمینه کاری شما برای افزایش فروش و بهترشدن رتبه در صفحه اول گوگل (مهم‌ترین هدف ما رسیدن به رتبه 1 صفحه اول گوگل در زمینه کاری خودمان است)
  • گزارش‌های یک‌ماهه – سه‌ماهه و شش‌ماهه از عملکرد استراتژی کاری که برای کسب‌وکار شما انتخاب کرده‌ایم
  • و…

مشاوره سئو

اگر شما گوگل بودید و یک کسی که به‌تازگی سایت طراحی می‌کرد با آن چگونه رفتار می‌کردید؟

با توجه همه مطالبی که تا الان گفتیم و می‌خواستیم به همه کسایی که طراحی سایت می‌کنند رتبه بدیم باید کارهای زیر را انجام می‌دادیم:

  1. سعی می‌کردیم بهترین نتیجه را به کاربران نمایش بدهیم
  2. خیلی عمیق و تخصصی بررسی کنیم که بهترین سایت‌ها در 10 نتیجه اول نمایش بدهیم
  3. تا حد ممکن طراحان سایت از هر لحاظی بررسی کنیم که فریب نخوریم (که این کار با الگوریتم‌های گوگل قابل انجام است)
  4. با متقلبان برخورد جدی می‌کردیم (جریمه گوگل برای این‌گونه سایت‌ها پنالتی است)

گوگل پنالتی چیست؟ و چه زمانی پنالتی می‌شویم؟

سایت‌هایی که استانداردهای گوگل را رعایت نکنند پنالتی می‌شوند، یعنی اینکه از 100 تا نتیجه اول نمایش حذف می‌شود، اوایل گوگل دامنه را کلاً پنالتی می‌کرد بعد این کار خیلی از سایت‌های مهم هم پنالتی شدن و متوجه شد که این روش اشتباه بوده و الگوریتم‌های خودش را آپدیت کرد که یک صفحه را پنالتی کند.

از پنالتی صفحات هم نتیجه خوبی نگرفت از سال 2019 تا الان پنالتی روی یک کلمه کلیدی اتفاق می‌افتد، مثلاً اگر یک صفحه روی 200 کلمه بالا هست و یک کلمه پنالتی شود فقط همان کلمه از نتایج حذف می‌شود و بقیه کلمات باقی می‌مانند.

مطلب مرتبط

همان‌طور که در بالا اشاره شد گوگل همیشه سعی دارد بهترین نتیجه را به کاربران نمایش دهد، به همین دلیل مقاله بررسی 10 سایت برتر آموزش طراحی سایت ایران در سال 1400 (به همراه ویدئو بررسی) را براساس 3 تا از معیارهای اصلی گوگل بررسی کرده ایم و اینکه چطور الان رتبه‌های 1 تا 10 را دارند.

خوب! الان که متوجه شدیم دقیقاً گوگل چیست و چطور کار می‌کند خیلی بهتر می‌توانیم یک سایت خوب طراحی کنیم، بازهم تأکید می‌کنم این موضوع خیلی مهم بود برای همین سعی کردم به طور کامل و جامع توضیح بدم الان در این قسمت بریم سراغ 5 تا رازی که شرکت‌های طراحی سایت به شما نمی‌گویند!

راز اول: بعد از طراحی سایت به درآمد می‌رسیم یا نه؟

رسیدن به درآمد یکی از موضوعات مهمی است که باید قبل از طراحی سایت در مورد آن صحبت کرد! شاید یکم برای شما عجیب باشد و شاید برای اولین‌بار می‌شنوید، بله ما باید از اول پروژه و قبل از طراحی سایت در مورد این موضوع صحبت کنیم و برای رسیدن به درآمد برنامه هدفمند داشته باشیم.

در این قسمت باید به این سؤال اصلی جواب بدهیم که چطور از اول پروژه نتایجی که در انتهای پروژه به دست می‌آید را تشخیص دهیم؟

نظرات

guest
2 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
احسان رضوی

سلام

من در زمینه معماری کار میکنم و می‌خوام که یک سایت ساده طراحی کنم تا بعداً که راه‌اندازی شد ارتقاء بدم لطفاً میشه بگید هزینه طراحی سایت با این مشخصات چقدره؟

و یه موضوع دیگه اینکه من از وقتی که تصمیم گرفتم سایت طراحی کنم حدود ۳۰ تا از شرکت های طراحی سایت قیمت گرفتم و هر شرکتی یه قیمت داد و الان نمی‌دونم واقعا هزینه طراحی سایت چقدره ممنون میشم راهنمایی کنید تا به یک جمع‌بندی کلی برسم 🙏

این مطلب را به اشتراک بگذارید

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات

فهرست