شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت [معرفی ۱۰ شرکت برتر ۱۴۰۱]

10 دقیقه
1,178
14 امتیاز

بهترین شرکت طراحی سایت را باید چطور انتخاب کنیم؟ در این مطلب ۱۰ شرکت برتر طراحی سایت را با ۵ معیار مهم و قابل اندازه گیری بررسی کردیم و در پایان بهترین شرکت رو معرفی کردیم البته بهترین از دید هر کسی متفاوت هست برای همین در این مطلب از ۵ تا معیار دقیق و قابل اندازه گیری استفاده کردیم تا بتونید انتخاب خوبی داشته باشید!

بروزرسانی: 2 سال پیش
۰

چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

بهترین در هر چیزی (که در این مطلب انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت هست) تعریف خاص خودش داره و معیار قابل‌اندازه‌گیری نیست که مشخص کنیم چی می تونه بهترین باشه! من در این مطلب ابتدا ۵ تا معیار قابل‌اندازه‌گیری رو برای انتخاب بهترین شرکت در نظر می‌گیرم (که مطمئنم برای شما هم جالبه) و بعد از آن ۱۰ تا از بهترین شرکت‌ها رو با همین معیارها بررسی می‌کنیم و یه نتیجه‌گیری نهایی می‌کنیم قبول؟!

بهترین شرکت های طراحی سایت

به‌جای بهترین بیایید معیارهای قابل‌اندازه‌گیری رو انتخاب کنیم!

خوب همان‌طور که گفتم بهترین معیاری نیست که بتونیم اندازه‌گیری کنیم! برای همین میخوام این موضوع یکم شفاف‌تر کنم، ببینید ما همگی برای پیداکردن بهترین هر چیزی، یکسری معیارهایی مدنظرمون هست که اگر با معیارهای ما همخوانی داشته باشه از نظر ما بهترینه و مشیه به‌عنوان بهترین انتخابش کرد درسته؟

۵ معیار مناسب برای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

خوب برای اینکه دیدگاه شما کارفرما عزیز با من طراح سایت به هم نزدیک بشه ۵ تا معیار قابل‌اندازه‌گیری رو در ادامه آوردم که بر اساس آنها حداقل ۳۰ تا شرکت رو بررسی کنیم و از بین آنها بهترین رو انتخاب می‌کنیم (یکی دیگه از مطالب مشابه که در سایت منتشر کردم بهترین شرکت طراحی سایت اصفهان هست که در اون مطلب هم مشابه این مطلب معیارهای قابل اندازه‌گیری رو بررسی کردیم)، معیارهایی که من مدنظرم هست همه رو در ادامه با ابزارهای معتبر و مناسب بررسی می‌کنیم:

 1. بررسی سابقه دامنه (ابزار Archive)
 2. بررسی بررسی اعتبار دامنه (ابزار Moz)
 3. بررسی عملکرد و سرعت سایت (ابزار Page Speed Insights)
 4. بررسی تجربه کاربری (UX)
 5. بررسی رابط کاربری (UI)

نکته مهم! اگر این سوال براتون پیش اومده که این ابزارها چی هستند و چطور باید ازشون استفاده کرد؟ کاملا طبیعی و نگران نباشید که در ادامه صفحه کامل این ابزارها رو با هم بررسی خواهیم کرد!

معیارهای شما برای بهترین چیه؟

خوب من معیارهای خودم رو برای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت گفتم، الان سؤال اصلی و کلیدی اینه که معیارهای شما چی هستند؟ همان‌طور که گفتم انتخاب بهترین هر چیزی می تونه دیدگاه‌های متفاوتی داشته باشه و قطعاً شما هم الان چند مورد رو در نظر گرفتید که بهترین از نظر شما چی هست! اما اینجا باید به نکته مهمی اشاره کنم که خیلی‌خیلی اهمیت داره اونم اینه که ما اول اگر دقیقاً ندونیم چی می‌خواهیم به نتیجه درستی نمی‌رسیم! یعنی قبل از بررسی بهترین شرکتهای طراحی وب سایت باید نیاز خودمون رو کامل بشناسیم بعد از اون بر اساس نیازهای خودمون بیاییم شروع کنیم به بررسی! من در ادامه چند تا سناریو آوردم که خیلی کمک می کنه چطور نیاز اصلی خودمون رو شناسایی کنیم.

سناریو اول

کاغذ خودکار بردارید تا شروع کنیم، در این سناریو باید تعیین کنیم جز کدام گروه از افراد هستیم؟ گروهی که هنوز وب‌سایتی ندارید و هدفمون از طراحی سایت و پیداکردن بهترین شرکت های طراحی وب سایت اینه که خیلی قوی و اصولی وارد فضای آنلاین بشید (و دیدتون نسبت به سایت اینه که سایت واقعاً یه کسب‌وکار جدی هست که باید خروجی خوبی داشته باشه)

چک‌لیست سناریو اول

در اینجا یه چک‌لیست خیلی‌خیلی ساده ولی بسیار کاربردی و مهم آوردم که همین‌الان شروع کنید و نیاز اصلی خودتان رو پیدا کنید.

 • کی هستید؟ (کسب و کارتون معرفی کنید)
 • برای چی می‌خواهید وب‌سایت داشته باشید؟
 • بازار هدف شما چه کسانی هستند؟
 • چطور به بازار هدفتان کمک می‌کنید؟
 • چطور مخاطبان خودتون رو حفظ می‌کنید؟

نکته بسیار مهم!

اگر چک‌لیست بالا رو کامل و جامع انجام ندید تا آخر کار همیشه براتون مشکلی پیش میاد این چک‌لیست پایه‌های اصلی کسب‌وکار شما رو می‌سازه پس بهش اهمین بدین! اگر نیاز به کمک دارید از مشاوره‌های رایگان زیر استفاده کنید.

مشاوره رایگان راه اندازی سایت

سناریو دوم

در این سناریو انواع حوزه کاری رو می‌شناسیم و تعیین می‌کنیم که دقیقاً وب‌سایتمان در چه حوزه باید فعالیت کند (البته برای اغلب وب‌سایت‌ها ترکیبی از چند حوزه کاری است که در ادامه همه موارد رو بررسی خواهیم کرد)

چک‌لیست سناریو دوم

همه وب‌سایت‌هایی که در حال حاضر در اینترنت فعالیت می‌کنند جز یکی از حوزه‌های زیر هستند و یا ترکیبی از آنها، در این چک‌لیست مشخص کنید حوزه کاری شما جز کدام حوزه است؟

 • فروشگاهی
 • خدماتی
 • آموزشی
 • شرکتی / اختصاصی
 • محتوایی

برای آشنایی بیشتر و عمیق‌تر این ۵ حوزه، من تک‌تک موارد بالارو در قالب محتوای ویدئویی کامل و مفصل توضیح دادم که از طریق لینک‌های زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری رو کسب کنید و دقیقاً حوزه کاری خودتون رو مشخص کنید.

مشاوره رایگان راه اندازی سایت
 • حوزه کاری اول

سایت فروشگاهی : همان‌طور که از اسمش پیداست این دسته از وب‌سایت‌ها محصولات و خدماتی در فرمت‌های مختلف به فروش می‌رسانند، در این حوزه چهار نکته مهمی داریم که حتماً قبل از شروع کار باید بدانید!

 • حوزه کاری دوم

سایت خدماتی : در این دسته از وب‌سایت خدمات و ریز خدماتی رو به شکل‌های مختلف به کاربران ارائه می‌کنیم که دررابطه‌با این در این حوزه چهار نکته مهمی داریم که حتماً قبل از شروع کار باید بدانید!

 • حوزه کاری سوم

سایت آموزشی : در این دسته از وب‌سایت‌های همه صفحات سایت باید بازدیدکننده عادی رو به مشتری احتمالی تبدیل کنند و اطلاعات تماس را از کاربران دریافت کنند و هر صفحه باید از قبل باهدف مشخصی طراحی و پیاده‌سازی شده باشد!

 • حوزه کاری چهارم

سایت شرکتی / اختصاصی: در این دسته از وب‌سایت‌ها معمولاً صفحات هدف را شما کارفرمای عزیز تعیین می‌کنید ولی به‌غیر صفحاتی که شما تعیین می‌کنید دوتا صفحه بسیار مهمی در این حوزه داریم که حتماً باید با برنامه و هدف مشخصی طراحی و پیاده‌سازی بشه

 • حوزه کاری پنجم (حوزه آخر)

سایت محتوایی : این دسته از وب‌سایت‌ها هم تقریباً شبیه سایت‌های آموزشی هستند و همه صفحات یک هدف مشخصی دارند به این صورت که محتواهایی که در فرمت‌های مختلف تولید میشه باید بازدیدکننده عادی رو مشتری احتمالی تبدیل کنه!

مشاوره رایگان کسب و کار

سناریو سوم

در این سناریو پیش‌فرض من این است که شما الان در حال حاضر وب‌سایت دارید ولی بنا به دلایل مختلف از عملکرد وب‌سایتتان راضی نیستید! (۹۰% نارضایتی‌ها دررابطه‌با اینکه چرا سایتمان فروش نداره و یا اینکه چرا در نتایج برتر گوگل نیستیم)

چک‌لیست سناریو سوم

همان‌طور که در بالا اشاره کردم ممکنه شما هدفتون از پیدا کردن بهترین شرکت طراحی وب سایت این باشه که اون شرکت وبسایتتون رو به درآمد برسونه و رتبه های سایتتون رو بهتر کنه! (اول اینکه رو بگم که کاملا درکتون میکنم شما یکبار هزینه کردید و الان طبیعی که ناراحت باشید از عملکرد وبسایتتون من در زیر چک لیستی آوردم که اگر طبق این چک لیست عمل کنید میتونید نتیجه خوبی بگیرید!)

 • خودتان دست بکار شوید و فقط به طراحان سایت اکتفا نکنید!
 • از سناریو دوم حوزه کاری‌تان انتخاب کنید و ویدئو مربوط به اون بارهاوبارها ببینید!
 • رقیب‌های اصلیتان رو شناسایی کنید
 • چگونه میتونید بهتر از رقیب‌ها عمل کنید؟
 • مشتری‌ها چرا باید از شما بخرند؟
 • چگونه به مشتری‌ها می تونید کمک کنید؟

یک پیشنهاد ویژه برای شما!

خوب امیدوارم تا اینجا توانسته باشم با سناریوهایی که توضیح دادم دغدغه شما رو برطرف کرده باشم و شما هم به نتیجه خوبی رسیده باشید اما سناریوهای بالا فقط تصورم من نسبت به درخواست شما بود و به‌احتمال زیاد الان شمایی که این قسمت از صفحه رو دارید مطالعه می‌کنید در قسمت‌های بالا به نتیجه نرسیدید که من برای شما یک پیشنهاد ویژه طراحی کردم که به‌صورت موردی و خاص با هم بررسی کنیم!

یک ساعت مشاوره رایگان برای پیداکردن بهترین شرکت طراحی سایت!

من میدونم که پیداکردن بهترین در هر حوزه‌ای واقعاً کار زمان‌بر و سختی هست و حتی شاید در حین پیداکردن بهترین شرکت ممکنه شرکتی رو انتخاب کنیم که واقعاً مناسب نباشه و به ضررمون تمام بشه! اما جای هیچ نگرانی نیست من باتوجه‌به اینکه حدود ۱۳ الی ۱۴ سال هست که در این زمینه فعالیت می‌کنم و با شرکت‌ها و کارفرماهای زیادی کار کردم یک ساعت مشاوره رایگان برای شما در نظر گرفتم که تو این مشاوره کامل با هم صحبت کنیم که واقعاً باید چه معیارها و چه ملاک‌هایی رو برای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت در نظر بگیریم تا به نتیجه خوبی برسیم.

نگران تایم مشاوره نباشید من به همه سؤالات شما پاسخ میدم!

الان مطمئنم که چند تا نگرانی دیگه به نگرانی‌های قبلی شما اضافه شد! و اونم اینه که خوب الان تو این مشاوره رایگان چی بپرسیم؟ چطور به نتیجه خوبی برسیم؟ سؤالات کلیدی و اصلی چی هستند؟ و کلی سؤال دیگه! باز هم خیالتان راحت کنم که اصلاً جای هیچ نگرانی نیست من هر چیزی که نیاز هست رو کامل و مفصل برای شما توضیح میدم و تا به یک نتیجه خوبی نرسیم جلسه مشاوره رو ادامه میدیم پس همین‌الان با کلیک روی تصویر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا من در اولین فرصت با شما تماس بگیرم

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

شما جز اون دسته از افراد بسیار خاص ویژه هستید!

اول اینو بگم اگر جز اون دسته از افراد هستید که همه مطالب بالا رو تا اینجا دقیق مطالعه کردید و چک‌لیست‌ها و لینک‌های مرتبطی که در هر قسمت قرار دادم رو دنبال کردید باید بهتون تبریک بگم شما جز اون دسته از افراد بسیار خاص و ویژه‌ای هستید که واقعاً در کارتون جدی هستید و همه چیز رو حساب شده و دقیق انجام می‌دید و باعث افتخار من هست که یک کاربری جدی، متعهد و عملگرایی دارم.

مرحله بعدی برای انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت چیه؟

خوب تا اینجا همان‌طور هم که در بالا اشاره کردم من چند تا معیار قابل‌اندازه‌گیری رو در نظر گرفتم که بتونیم با آمار و رو ارقام بتونیم یک انتخاب درست داشته باشیم و در ادامه هم برای کمک به شما چند تا سناریو رو مطرح کردم (+ لینک‌های مرتبطی که در هر قسمت بود) الان مرحله بعدی اینه که اطلاعاتی رو که تا الان جمع کردیم رو یه نظمی بهشون بدیم و کامل‌ترشان کنیم، مطمئنم از مراحل بعدی لذت خواهید برد.

۱- سایتم رو با چی طراحی کنم بهتره؟

خوب بعد از همه موارد بالا می‌رسیم به یک موضوع بسیار مهمی که متأسفانه اغلب دوستان و شرکت‌های همکارمان اطلاعات زیادی به شما نمیدن (واقعاً تا الان که حدود ۱۴ سال دارم در این زمینه فعالیت می‌کنم دلیلش متوجه نشدم که چرا اطلاعات کافی در این مورد به شما نمیدن)

بهترین شرکت طراح سایت

بیایید با هم یکم بیشتر بررسی کنیم

وقتی صحبت از طراحی سایت میشه یعنی اینکه طرف مقابلتان (شرکت و یا شخصی که سایت قراره براتون طراحی کنه) با استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا (اصطلاحاً CMS سایت) اطلاعاتی که شما نیاز دارید رو طراحی پیاده‌سازی می کنه، البته اینجا نمی خوام زیاد وارد این بحث بشم ولی شما باید یکسری موارد مهم رو بدونید که کمتری کسی به شما میگه اونم اینه که در مورد این سیستم مدیریت محتوا موارد زیر رو حتماً بدونید:

 • چند نوع CMS داریم و با هم چه فرقی می کنن؟
 • از CMSهای رایگان استفاده کنیم یا پولی؟
 • CMSها چه تأثیری در سایت ما دارند؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.