طراحی سایت محتوایی

طراحی سایت محتوایی + نمونه کار

7 دقیقه
1,158
12 امتیاز

قبل از طراحی سایت محتوایی باید بدانید که همه صفحات این وب‌سایت‌ها صفحات هدف هستند که در نهایت باید اطلاعات تماس کاربران را بگیرند که در این مطلب این صفحات بررسی خواهیم کرد و از همه مهم‌تر اینکه چگونه می‌توان بازید کننده عادی رو به مشتری دائمی تبدیل کرد!

بروزرسانی: 2 سال
۰

قسمت اول

قبل از طراحی سایت محتوایی باید بدانید که همه صفحات این وب‌سایت‌ها، صفحات هدف هستند که در ویدئو زیر کامل و جامع توضیح دادم منظورمون از صفحه هدف چیه؟ و همچنین شما به‌عنوان کارفرما قبل از طراحی چه نکاتی را باید بدونید!

زمان: ۱۲ دقیقه و ۲۱ ثانیه
حجم فایل: ۴۲ مگابایت

اگر ویدئو بالا رو مشاهده نکردید متن ویدئو رو از این قسمت مطالعه کنید: به خدا عرض سلام و ادب خدمت همهٔ همراهان عزیز سلمان غلامی هستم و توی این قسمت می‌خواهیم باهم بررسی کنیم ببینیم که برای طراحی سایت محتوایی دقیقاً باید چه استراتژی و چه ساختار کلی داشته باشیم که بتونیم از طریق تولید محتوا به درآمد برسیم، خوب همین ابتدای این قسمت ازتون میخوام که یک کاغذ خودکار یا یک فایل وردی روباز کنید و نکته‌هایی رو که میگم رو یاداشت کنید تا پایان این قسمت یک داکیومنت خیلی خوب برای وب‌سایت‌های محتوایی داشته باشیم.

همه صفحات سایت، صفحه هدف هستند!

خوب معمولاً وب‌سایت‌های محتوایی همهٔ صفحاتی که براشون طراحی و پیاده‌سازی میشه صفحات هدف هستند، یعنی در نهایت این صفحات باید یک سری اطلاعات رو از کاربرها بگیرن و منظورم از تولید محتوای سایت اینکه شما میتونید این محتوا رو توی فرمت‌های مختلف تولید کنید، فرمت ویدئویی، صوتی، عکس‌نوشته‌ها و تولید محتوای متنی که حالا در ادامه این صفحه میخوام یک سری نکته‌های بسیار مهم و کلیدی رو بهتون بگم که چطور یک محتوا رو در رده جهانی تولید کنید (نکات بسیار مهم در آموزش تولید محتوا برای سایت) پس اگر دوست دارید بدونید که چطور میشه از تولید محتوا به درآمد رسید در ادامه این قسمت با من همراه باشید.

دقیقا منظورمون از داکیومنت برای طراحی سایت‌ محتوایی چیست؟

منظور از داکیومنت اینکه شما الان با دیدگاه من طراح سایت آشنا بشید و حالا کلماتی که استفاده می‌کنم و قسمت‌های مختلفی که تو این وب‌سایت‌ها به کار می‌برم رو به طور کامل باهاش آشنا بشید و این تهیه داکیومنت یکی از نکته‌های بسیار، بسیار مهمی که متأسفانه اغلب شرکت‌های همکار و دوستانی که توی زمینه طراحی سایت دارن فعالیت می‌کنند خیلی بهش اهمیتی نمیدن و واقعاً دلیلیش رو هم نمیدونم (که دقیقا همین موضوع را در صفحه طراحی سایت اصفهان توضیح دادم)، یعنی الان من و طراح سایت وقتی میگم صفحات هدف، اینکه همه صفحات هدف هستند و باید اطلاعات رو از کاربر بگیرند دقیقاً منظورم چیه؟ و یا اگر میگم قرار شما به‌عنوان کارفرما یک محتوایی رو در رده جهانی تولید کنید این رده جهانی دقیقاً یعنی چیه؟ و چگونه تولید محتوا کنیم

هدف اصلی از تهیه داکیونت برای طراحی سایت محتوایی

که حالا توی این داکیومنت میخوایم به همهٔ این موارد بپردازیم و به‌صورت کامل و جامع این موارد رو باهم بررسی کنیم که دقیقاً دیدگاه من طراح سایت با شما یکی بشه و بتونیم خیلی راحت‌تر کار رو جلو ببریم یعنی بعد از اینکه شما این داکیومنت رو تهیه کردید هم آشنا شدید به چارچوب اصلی کارتون یعنی الان اگر قرار محتوای ویدئویی، متنی، صوتی و هر فرمت دیگه ای رو تولید کنید دقیقاً می دونید کارتون چیه (و دقیقا باید بدونید که روش تولید محتوا برای سایت چطوری هست) بعد همین داکیومنت و تکمیلش می‌کنید می‌دید به طراح سایت، و اون فرد هم خیلی واضح و شفاف همه چیز رو متوجه میشه که این موضوع بسیار مهم که به نظر من هر کارفرمایی باید این رو قبل طراحی بدونه.

متاسفانه مهم‌ترین نکته‌ها رو به شما نمی‌گویند!

اغلب شرکت‌ها توجه زیادی به تولید محتوا برای سایت ها نمی کنن و البته این نکته رو الان بگم که من هدفم تو این قسمت این نیست که بیام بگم شرکت‌های طراحی سایت یا دوستای همکارمون که توی این زمینه دارن فعالیت می‌کنند کارشون خوب نیست و بیام بگم ما خیلی کارمون خوب ما خیلی کار بزرگی انجام میدیم. اصلاً هدف این نیست، می خوام بگم که وقتی میگم ویدئو باید در این قالب طراحی بشه یا متن‌ها باید این‌طوری پیاده‌سازی بشن یا باید یک صفحه هدفی رو مشخص کنیم که اطلاعات، شماره‌تلفن و ایمیل بگیرید دقیقاً منظور چیه و شما کار تولید محتوا برای وب سایت رو دقیقا چطور انجام بدین! حالا منظور از صفحه هدف چیه؟ یعنی یک صفحه خالی، توی این صفحه باید چه المان‌هایی قرار بگیره این رو میخواییم کامل و مفصل توی این داکیومنت با هم بررسی کنیم که حالا در ادامه این صفحه تک، تک قسمت هاشو با هم بررسی می‌کنیم.

سایت محتوایی چیه؟ و دقیقا به چه نوع وب‌سایت‌هایی گفته میشه؟

ببینید سایت محتوایی همان‌طور که از اسمش پیداست کار اصلی شون تولید محتوا هست که حالا این محتوا میتونه توی فرمت‌های مختلف باشه ویدئوی، صوتی، متنی و عکس‌نوشته که هر وب‌سایتی توی این حوزه‌ها فعالیت میکنه بهش میگیم وب‌سایت‌های محتوایی (که باید همه اصول محتوا نویسی در سایت را رعایت کنید). که البته میتونه توی یک حوزه خاص مثلاً فقط ویدئو تولید کنه فقط متن یا غیره یا اینکه ترکیبی از اینها باشه، نمونه خیلی باارزش اینکه سایت آپارات تخصصی تولید محتوای ویدئویی می کنه، سایت یوتیوب هم همین‌طور ویدئوی و سایت ویکی‌پدیا هم اختصاصی داره روی تولید محتوای متنی کار می کنه پس وب‌سایت‌هایی که کار اصلی شون تولید محتوا هست بهشون میگیم وب‌سایت‌های محتوایی (همانطور که گفتم روش های تولید محتوا برای سایت متفاوته).

منظورم از صفحات هدف چیه و چه ویژگی‌هایی دارن؟

نکته دومی که باید بدونید اینکه منظورم از صفحات هدف چی؟ ببینید صفحات هدف یک سری ویژگی‌هایی دارند که الان روی همان کاغذ خودکار یا فایل وردی که داشتید نکته دوم صفحات هدف رو بنویسید من بر اساس این ویژگی‌ها هست که صفحات هدف رو برای هر وب‌سایتی تعیین می‌کنم. که حالا برای اینکه بتونیم یک صفحه هدف خیلی خوب و جامعی رو براتون طراحی کنیم نیازمند اینکه با حوزه کاری شما دقیقاً آشنا باشیم و بعد بتونیم یک صفحه هدفی رو مشخص کنیم، الان چند تا از مهم‌ترین ویژگی‌ها رو میگم که شما به‌عنوان کارفرما خودتون صفحات هدف رو مشخص کنید که بعد از اینکه به طراحی سایت انتقال دادید دقیقاً بدونه که شما باید روی چه صفحاتی کار کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های صفحات هدف!

ویژگی‌هایی که این صفحه دارند همان‌طور که توی ابتدا صفحه گفتم اولین ویژگی شون اینکه اطلاعات رو از کاربر بگیرن حالا ایمیل هست، شماره‌تلفن هست، آدرس هست و هر چیزی که نسبت به حوزه کاری شما نیاز دارید باید اطلاعات رو از کاربر بگیرن، حالا این اطلاعات گرفتن، باید کاربر یک محتوای خوبی روبهش ارائه شده باشه یک نیازی براش ایجاد شده باشه تا این اطلاعات رو به شما بده یعنی این‌طور نیست که ما یک صفحه بدون هدفی رو طراحی کنیم بگیم که خوب الان یک فرمی قرار بدیم بیاد کاربرا وارد این صفحه بشن و این اطلاعات رو به ما بدن نه این‌طور نیست.

ویژگی بعدی صفحات هدف (جنس صفحات چی باید باشه؟)

ویژگی بعدی که صفحات هدف دارند، جنس صفحات هست که میتونه جنس‌های مختلفی داشته باشه یعنی اون صفحه نهایی که قراره یک اتفاقی به افته که حالا یا گرفتن اطلاعات یا فروش محصول یا هر چیز دیگه ای جنس‌های مختلفی دارند، میتونه صفحه هدف مون صفحه، دانلود یک ویدئو باشه، میتونه دانلود یک صوت باشه، میتونه خوندن یک مقاله باشه میتونه فروش محصول باشه، میتونه دوره رایگان، دوره پول یا هر فرمت دیگه ای باشه، یعنی توی سایت‌های محتوایی وقتی ما داریم یک جنسی خاصی از محتوا رو تولید می‌کنیم این صفحه هدف قرار دادیم براش این‌طور نیست که الان ما بیاییم فقط محتوای رایگان تولید کنیم در اعضای این تولید کردن محتوا ما در نهایت می‌خواهیم درآمد کسب کنیم.

جنس صفحات در طراحی سایت محتوایی بر اساس حوزه کاری شما تعیین میشه!

پس اینجا ویژگی که داره این صفحاتی که میگم الان جنس مختلفی داره بر اساس حوزه کاری شما تعیین میشه مثلاً توی سایت من بخش عمده‌ای از محتوای که توی سایت تولید می‌کنیم محتوای سریالی هست و هدف مون از این محتواهای سریال اینکه نیاز رو ایجاد می‌کنیم راه‌حل میدیم و برای راه‌حل جامع دوره‌ها و محصولاتی رو تولید می‌کنیم، یعنی این بهترین روشی که ما میتونیم توی هر وب‌سایتی ازش استفاده کنیم و نکته مهم‌تر اینکه الان ویژگی‌های این صفحات هدفی که میگیم چهارچوب کلی سایت شما رو تشکیل میده یعنی این نگرانی الان پیش نیاد که خوب من الان نمیتونم صفحات هدفم رو شناسایی کنم و حتماً باید بیام پیش شما یا سفارش طراحی سایت بدم یا اینکه یک درخواست مشاوره‌ای داشته باشم نه!

چگونه به صورت تخصصی و خاص صفحات هدف رو برای شما تعیین می‌کنیم؟

نکته‌هایی که میگم چارچوب کلی سایت شما رو تشکیل می‌ده و بعد اگر خواهیم خیلی موردی و خاص روی زمینه شما کار کنیم آره، شما باید هم سفارش طراحی سایت بدید و یا اینکه می تونید از مشاوره استفاده کنید پس نکته دوم این شد که دیدگاه من طراحی سایت از صفحات هدف اینکه صفحه‌ای هست که ما اون صفحه رو می‌سازیم که کاری که ما می‌خواهیم انجام بدن کاربران یعنی مسیری مشخص می‌کنیم و اون هدفی که ما مشخص کردیم رو بیان دنبال کنند و در نهایت به اون صفحه نهایی برسند که حالا گفتم این صفحه هدف یا صفحه نهایی یک سری ویژگی‌هایی داره که در نهایت باید اطلاعات بگیره، جنس‌های مختلفی داره میتونه ویدئو باشه، صوت باشه، محصول باشه، مقاله رایگان باشه و جنس‌های مختلفی باشه که همه اینا بر اساس حوزه کاری شما طراحی و پیاده‌سازی میشه.

مشاوره رایگان افزایش بازدید

برای سایت‌های محتوایی چگونه برنامه تولید محتوا داشته باشیم؟

نکته بعدی که شما قبل طراحی باید بدونید که نکته بسیار، بسیار مهمی هم هست اینکه برای وب‌سایت‌های محتوایی باید یک برنامه تولید محتوا داشته باشید، حالا این برنامه تولید محتوا یک سری ویژگی‌هایی داره که من چند تا از ویژگی‌های مهمش رو بهتون توضیح میدم و برای اینکه حالا یک برنامه خیلی جامع‌تر و کامل‌تری رو داشته باشیم خوب نیازمند اینکه با حوزه کاری شما به طور کامل آشنا باشیم که یک برنامه هدفمند، شفاف و مشخصی رو برا وب سایتتون طراحی و پیاده‌سازی کنیم.

ویژگی‌های مهم برنامه تولید محتوا برای سایت

نکته بعدی که شما قبل طراحی باید بدونید که نکته بسیار، بسیار مهمی هم هست اینکه برای وب‌سایت‌های محتوایی باید یک برنامه تولید محتوا داشته باشید، حالا این برنامه تولید محتوا یک سری ویژگی‌هایی داره که من چند تا از ویژگی‌های مهمش رو بهتون توضیح میدم و برای اینکه حالا یک برنامه خیلی جامع‌تر و کامل‌تری رو داشته باشیم خوب نیازمند اینکه با حوزه کاری شما به طور کامل آشنا باشیم که یک برنامه هدفمند، شفاف و مشخصی رو برا وب سایتتون طراحی و پیاده‌سازی کنیم.

  • نکته اول

اول اینکه از همین ابتدای کار قبل از اینکه شروع کنید به تولید محتوا بدونید آخرش قراره چه اتفاقی به افته یعنی الان فرض کنید سایت شما توی بهترین حالت طراحی و پیاده‌سازی شده هدف نهاییش چیه؟ قرار چه‌کار رو برای شما انجام بده؟ روی همون کاغذ خودکار و فایل وردی که داشتیم الان نکته سوم برنامه تولید محتوا و ۱۰ تا ستاره کنار این بزنید این از که پایه‌ای‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های وب‌سایت‌های محتوایی هست که البته من تویی بقیه وب‌سایت‌ها هم یک اشاره‌ای بهش می‌کنم ولی توی وب‌سایت محتوای خیلی، خیلی اهمیت داره و به‌جرئت میتونم بگم که هیچ شرکت همکار و دوستان همکار مون به این واضح و شفافی دررابطه‌با این موضوع توضیحی نمیدم و نمی دونم چرا؟ خوب اگر سایتی محتوایی دقیقاً این برنامه تولید محتوا رو شما به‌عنوان کارفرما باید بدونید دیگه بعد اگر این برنامه تولید محتوا خیلی خوب و جامع پیاده‌سازی نشه عملاً سایتمون هیچ ساختار کلی و هیچ چهارچوب کلی نداره. و به خیلی از مشکلات بر می‌خوریم ازتون میخوام این نکته رو خیلی دقیق یادداشت کنید و نکته هاش رو همین‌الان شروع کنید به انجام‌دادن و پایان این قسمت این داکیومنت رو کامل و کامل ترش کنید که بتونید روی سایتتون ازش استفاده کنید.

  • ادامه مطلب را در ادامه همین صفحه در قسمت بعدی دنبال کنید

ساخت سایت محتوایی

قسمت آخر استراتژی طراحی سایت محتوایی

ویدئو زیر قسمت آخر استراتژی سایت‌های محتوایی است که همه نکات لازمی و مهمی شما به‌عنوان کارفرما قبل از طراحی باسد بدونید رو کامل توضیح دادم با این حال اگر سوالی بود پایین همین صفحه می تونید ۱ ساعت مشاوره رایگان بگیرید.

زمان: ۱۴ دقیقه و ۴۲ ثانیه
حجم فایل: ۵۱ مگابایت

اگر ویدئو بالا رو مشاهده نکردید متن ویدئو رو از این قسمت مطالعه کنید: و اما ویژگی بعدی که برای برنامه تولید محتوا داریم اینکه الان این برنامه تولید محتوا رو چطور پیاده‌سازی کنیم؟ و این یکی از نکته‌های بسیار، بسیار مهمی که همین‌الان طبق این چهارچوبی که بهتون توضیح میدم پیاده سازیش کنید می‌بینید که چقدر محتوا تون باکیفیت و تأثیرگذار میشه، روش پیاده‌سازی به این صورت که شما اول میایید یک مشکل رو نسبت به حوزه کاریتون محصولات و خدماتی که دارید مطرح می‌کنید، فرقی نمی کنه فرمت تولید محتوا چی باشه دوباره تاکید می‌کنم ویدئوی، صوتی، متنی هر چیزی که هست فرقی نمی کنه شما در قالب یک محتوایی میایید یک مشکل رو مطرح می‌کنید.

راه‌حل ساده و سریع!

مرحله دوم اینکه الان میاید دوباره با محتوای تون یک راه‌حل ساده و سریع رو ارائه می‌کنید منظور از راه‌حل ساده و سریع اینکه همین‌الان وقتی که کاربر اون محتوای شما رو می بینه همین‌الان بره یک کاری رو انجام بده این خیلی مهمه و نکته بعدی اینکه بیاید بگید که ما راه‌حل کامل و جامعش رو داریم، نسبت به حالا اون حوزه کارتون محصولات و خدماتی که ارائه می‌کنید، پس تا اینجا چی شد شما یک مشکل رو مطرح کردید، راه‌حل ساده و سریع دادین، توی قدم بعدی اومدید گفتید که ما راه‌حل جامع و کامل داریم.

وقتی خودمان راه‌حل را داریم آیا بهترین گزینه هستیم؟

خوب روال عادی به این صورت وقتی ما میگیم خودمون راه‌حل جامع و کامل داریم دوتا حالت اتفاق میفته یا ادامه روند رو میره کاربر یا اینکه میخواد الان بیاد مطمئن بشه که واقعاً شما بهترین گزینه هستید یا نه؟ برای اینکه شما مطمئن بشید بهترین گزینه هستید خیلی وقت‌ها میشه این رو توی اغلب کسب‌وکارها و اغلب حوزه‌های کاری به کاربرد که ما بیاییم ادامه همین مطلب یا ادامه این محتوایی که داریم تولید می‌کنیم بگیم ما الان میدونیم که شما نگران هستید که ما بهترین گزینه هستیم یا نه براتون سرچ کردیم همین‌الان توی گوگل سرچ کردیم ۱۰ تا نتیجه رو پیدا کردیم اینا دارن این خدمات رو ارائه می‌کنند و ما این ویژگی برتر رو داریم و شما همین‌جا میتونید این نگرانی هم برطرف کنید.

برای محتواها در طراحی سایت محتوایی چگونه فوریت ایجاد کنیم؟

پس مرحله چهارم هم اینکه اگر حالا نگران شدن کاربرها شما بیاید رقیب‌ها تون رو بررسی کنید و بگید که الان اینجا ما میتونیم با این ویژگی‌ها بهترین گزینه باشیم بعد از اینکه دیگه مطمئن بشه مرحله پنجم مطمئن بشه کاربر همین‌الان اون هدفی که ما تعیین کردیم رو انجام بده فوریت ایجاد کنید اگر محصولی هست تخفیف بزارید، تخفیف زمان‌دار اگرنه بهترین حالتش اینکه بیایید یک زمانی رو مشخص کنید مثلاً دانلود ویدئو بوده، دانلود صوت بوده یا هر چیز دیگه ای بیاید الان یک فوریت ایجاد کنید این پنج‌مرحله‌ای که بهتون گفتم خلاصه‌ای از اصول بازاریابی دیجیتال هست که ماتوی طراحی سایت اختصاصی هم خیلی، خیلی به این موضوع اهمیت میدیم.

در پکیج اختصاصی دررابطه‌با این موضوع ۲ ساعت صحبت می‌کنیم!

کسایی که پکیج اختصاصی رو انتخاب می‌کنند خیلی جامع و مفصل هر کدوم از این قسمت‌ها را در قالب یک جلسه آنلاین ۱ الی ۲ ساعته کامل در رابطه باهاش صحبت می‌کنیم، یک‌بار دیگه من این موضوعات مرور می‌کنم شما میایید مشکل رو مطرح می‌کنید، راه‌حل ساده و سریع می‌دید، بعد میگید راه‌حل جامع داریم گفتم اینجا وقتی راحل جامع می‌دید دوتا اتفاق می‌افتد یا ادامه روند رو میره یا شک داره، برای اینکه شک برطرف کنید چند تا از رقیب‌ها رو بررسی می‌کنید و در نهایت فوریت ایجاد می‌کنید.

چگونه در طراحی سایت محتوایی حداقل ۱۰ قدم از رقیبان جلوتر باشیم؟

همین پنج مرحله با همین توضیحاتی که من الان دادم روی محتواها تون روی محصولاتتون و هر چیزی که الان دارید ارائه می‌کنید پیاده‌سازی کنید مطمئنم ۱۰ قدم از رقیب‌ها تون جلوتر هستید همین‌الان بدون اینکه حالا شما بخواهید پکیجی سفارش بدید، مشاوره‌ای بگیرید با همین توضیحاتی که دادم خیلی، خیلی میتونید کیفیت محتوا تون رو بالاتر ببرید و این یکی از روش‌هایی هست که شما میتونید محتوا هاتون رو در رده جهانی تولید کنید و البته مهم‌ترین نکته‌اش هم هست که حالا نکته‌های بیشتری دررابطه‌با این موضوع وجود داره که ما چطور محتوا هامون و برنامه محتوایی که داریم در رده جهانی باشه که خوب نیازمند اینکه با حوزه کاری شما آشنا باشیم و کسب و کارتون رو کامل بشناسیم که روی اون موردی و خاص توضیح بدیم که دقیقاً چه کاری رو باید انجام بدید.

منظورم از صفحات هدف چیه؟

و اما نکته بعدی که قبل طراحی باید بدونید اینکه حالا توی موارد قبلی یک اشاره‌ای بهش کردم همه صفحاتی که برای وب‌سایت‌های محتوای طراحی و پیاده‌سازی می‌شن، صفحات هدف هستن و منظورم از هدف همان‌طور که توضیح دادم اینکه ما اطلاعات رو از کاربر بگیریم، حالا این گرفتن اطلاعات باتوجه‌به موارد قبلی اینکه پس ما تا الان یک محتوای خوب تولید کردیم، یک برنامه خیلی خوبی براش داریم الان زمان اینکه ما این برنامه تولید محتوا رو تو چه صفحه‌ای قرار بدیم.

انواع محتوای صفحات هدف در طراحی سایت محتوایی

خوب جنس این صفحات متفاوت نسبت به حوزه کاری میتونه متفاوت باشه، میتونه صفحه هدف شما ویدئو باشه، میتونه صوت باشه، میتونه مقاله باشه، میتونه دوره باشه، میتونه صفحه‌ای رو تعیین کرده باشید به‌ازای اینکه افراد بیان عضو بشن و محتوا رو ببینن، به‌ازای اینکه بیان یک اشتراکی بخرن و حالا اون محتوا رو ببینند و فرمت‌های مختلفی توی صفحات هدف وجود داره!

روند طراحی و مشخص کردن صفحات هدف

پس به‌طورکلی نکته بعدی که باید بدونید صفحات هدف شما الان باید بیایید جنسش رو مشخص کنید و این جنس مشخص‌کردن خیلی، خیلی ربط داره به اون برنامه تولید محتوا که شما الان چه فرمتی از محتوا رو تولید می‌کنید و روند کارتون طبق اون ۵ مرحله‌ای که گفتم انجام بدید الان توی این مرحله صفحات هدفتون کاملاً واضح و مشخص، یعنی شما طبق اون ۵ مرحله‌ای که گفتم یک مشکلی رو مطرح کردید این مشکل اگر راه‌حل خیلی ساده و سریع داره میتونی بیای توی رایگان‌ها قرارش بدید، میتونید صوتی همون رو توضیح بدید، میتونید ویدئوی تولیدش کنید، میتونید تبدیلش کنید به متن و فرمت‌های مختلفی رو توی سایتتون پیاده‌سازی کنید و یک مسیری براش مشخص کنید یعنی کاربر مثلاً اومد توی صفحه اصلی شما قسمت بخش ویدئوهای رایگان رو زد بیا یک مشکل، یک راه‌حل سریع رو پیدا کنه، حالا این موردی که دارم به‌صورت کلی میگم خوب می دونید که نیازمند اینکه ما با کسب‌وکار شما کاملاً آشنا باشیم که بگیم صفحه هدف شما نسبت به حوزه کاری شما صفحه باید دانلودی باشه، نسب به حوزه کاری شما باید صفحه مقاله باشه یا صفحه محصول باشه یا دوره رایگان باشه یا هر فرمت دیگه ای.

مشاوره رایگان راه اندازی سایت

بازاریابی محتوا چیه و چطور انجام میشه؟

نکته بعدی که شما به‌عنوان کارفرما قبل طراحی سایت محتوایی باید بدونید اینکه ما توی سایت‌های محتوایی البته تویی همه وب‌سایت‌ها قابل انجام ولی توی سایت‌های محتوایی خیلی اختصاصی تر، چون حوزه کاری و فعالیت اصلی مون روی محتوا هست، و اون هم بازاریابی محتوای، بازاریابی محتوا منظور اینکه شما محتوایی رو تولید می‌کنید دوباره میگم فرمتش فرقی نمی کنه که برای شما بازاریابی میکنه و در نهایت یک فروشی رو ایجاد میکنه که این خیلی نیازمند اینکه حوزه کاری شما چیه؟

روش اجرای ایده‌های بازاریابی محتوایی

من چند تا ایده بهتون میدم که از این تکنیک بازاریابی محتوایی که کل دنیا دارن ازش استفاده می‌کنند شما بتونید روی وب سایتتون ازش استفاده کنید و حالا اینکه میگم ازش استفاده کنید شما قبلش آشنا بشید که یک بخش توی سایتتون قراره براتون بازاریابی محتوا کنه و شما محتوا رو براش تولید کنید و از طراحی سایت بخواهید که ما بخش بازاریابی محتوا مون قرار این‌طوری تولید بشه اگر متن قرار این‌طوری باشه،

نمونه‌ای از بازاریابی محتوایی برای سایت

نمونه‌هایی از بازاریابی محتوا اینکه افراد میان ویدیوهای آموزش آشپزی تولید می‌کنند، ویدئوهای رایگان باهدف فروش ظروف آشپزخانه، می‌بینید ارتباط چطوری! ویدئو رایگان تو آموزش آشپزی، بازاریابی محتوا چی میشه؟ فروش ظروف آشپزخانه، یا اینکه آموزش بدنسازی و فروش مکمل‌ها و نمونه‌های خیلی زیاد دیگه ای که تو این بازاریابی محتوایی ما میتونیم ازش استفاده کنیم که فرمت‌های مختلفی داره من دوتا از بارزترین شون رو بهتون گفتم که کامل این بازاریابی محتوایی رو درک کنید که چطور میتونیم اینجا از بازاریابی محتوا درآمد کسب کنیم.

بعد از ایده، روند ۵ مرحله‌ای رو اجرا کنید!

دوباره اون روند ۵ مرحله‌ای توی این بازاریابی محتوایی هم قابل انجام، یعنی ما توی حالا آموزش آشپزی داریم ویدئوهایی تولید می‌کنیم که یک نیازی رو ایجاد کنیم بعد نیاز که ایجاد میشه میگیم راه‌حل خیلی ساده و سریع میدیم، بعد اگر راه‌حل جامع بخوان، پک بخوان باز هم دست خودمونه بقیه هم بررسی می‌کنیم حالا توی اون محتوا مون یا تو همون ویدئو مون و در نهایت یک فوریت ایجاد می‌کنیم.

سفارش طراحی سایت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.