طراحی سایت محتوایی + نمونه کار

طراحی سایت محتوایی

خلاصه این مطلب

بدون دیدگاه
147 بازدید

قبل از طراحی سایت محتوایی باید بدانید که همه صفحات این وب‌سایت‌ها صفحات هدف هستند که در نهایت باید اطلاعات تماس کاربران را بگیرند که در این مطلب این صفحات بررسی خواهیم کرد و از همه مهم‌تر اینکه چگونه می‌توان بازید کننده عادی رو به مشتری دائمی تبدیل کرد!

قسمت اول

قبل از طراحی سایت محتوایی باید بدانید که همه صفحات این وب‌سایت‌ها، صفحات هدف هستند که در ویدئو زیر کامل و جامع توضیح دادم منظورمون از صفحه هدف چیه؟ و همچنین شما به‌عنوان کارفرما قبل از طراحی چه نکاتی را باید بدونید!

زمان: ۱۲ دقیقه و ۲۱ ثانیه
حجم فایل: ۴۲ مگابایت

به خدا عرض سلام و ادب خدمت همهٔ همراهان عزیز سلمان غلامی هستم و توی این قسمت می‌خواهیم باهم بررسی کنیم ببینیم که برای طراحی سایت محتوایی دقیقاً باید چه استراتژی و چه ساختار کلی داشته باشیم که بتونیم از طریق تولید محتوا به درآمد برسیم، خوب همین ابتدای این قسمت ازتون میخوام که یک کاغذ خودکار یا یک فایل وردی روباز کنید و نکته‌هایی رو که میگم رو یاداشت کنید تا پایان این قسمت یک داکیومنت خیلی خوب برای وب‌سایت‌های محتوایی داشته باشیم.

خوب معمولاً وب‌سایت‌های محتوایی همهٔ صفحاتی که براشون طراحی و پیاده‌سازی میشه صفحات هدف هستند، یعنی در نهایت این صفحات باید یک سری اطلاعات رو از کاربرها بگیرن و منظورم از محتوا اینکه شما میتونید این محتوا رو توی فرمت‌های مختلف تولید کنید، فرمت ویدئویی، صوتی، متنی و عکس‌نوشته‌ها که حالا در ادامه این صفحه میخوام یک سری نکته‌های بسیار مهم و کلیدی رو بهتون بگم که چطور یک محتوا رو در رده جهانی تولید کنید پس اگر دوست دارید بدونید که چطور میشه از تولید محتوا به درآمد رسید در ادامه این قسمت با من همراه باشید.

دقیقا منظورمون از داکیومنت برای طراحی سایت‌ محتوایی چیست؟

منظور از داکیومنت اینکه شما الان با دیدگاه من طراح سایت آشنا بشید و حالا کلماتی که استفاده می‌کنم و قسمت‌های مختلفی که تو این وب‌سایت‌ها به کار می‌برم رو به طور کامل باهاش آشنا بشید و این تهیه داکیومنت یکی از نکته‌های بسیار، بسیار مهمی که متأسفانه اغلب شرکت‌های همکار و دوستانی که توی زمینه طراحی سایت دارن فعالیت می‌کنند خیلی بهش اهمیتی نمیدن و واقعاً دلیلیش رو هم نمیدونم، یعنی الان من و طراح سایت وقتی میگم صفحات هدف، اینکه همه صفحات هدف هستند و باید اطلاعات رو از کاربر بگیرند دقیقاً منظورم چیه؟ و یا اگر میگم قرار شما به‌عنوان کارفرما یک محتوایی رو در رده جهانی تولید کنید این رده جهانی دقیقاً یعنی چیه؟

هدف اصلی از تهیه داکیونت برای طراحی سایت محتوایی

که حالا توی این داکیومنت میخوایم به همهٔ این موارد بپردازیم و به‌صورت کامل و جامع این موارد رو باهم بررسی کنیم که دقیقاً دیدگاه من طراح سایت با شما یکی بشه و بتونیم خیلی راحت‌تر کار رو جلو ببریم یعنی بعد از اینکه شما این داکیومنت رو تهیه کردید هم آشنا شدید به چارچوب اصلی کارتون یعنی الان اگر قرار محتوای ویدئویی، متنی، صوتی و هر فرمت دیگه ای رو تولید کنید دقیقاً می دونید کارتون چیه بعد همین داکیومنت و تکمیلش می‌کنید می‌دید به طراح سایت، طراحی سایت هم خیلی واضح و شفاف همه چیز رو متوجه میشه که این موضوع بسیار مهم که به نظر من هر کارفرمایی باید این رو قبل طراحی بدونه.

متاسفانه مهم‌ترین نکته‌ها رو به شما نمی‌گویند!

اغلب شرکت‌ها توجهی به این داکیونت‌ها نمی کنن و البته این نکته رو الان بگم که من هدفم تو این قسمت این نیست که بیام بگم شرکت‌های طراحی سایت یا دوستای همکارمون که توی این زمینه دارن فعالیت می‌کنند کارشون خوب نیست و بیام بگم ما خیلی کارمون خوب ما خیلی کار بزرگی انجام میدیم. اصلاً هدف این نیست، می خوام بگم که وقتی میگم ویدئو باید در این قالب طراحی بشه یا متن‌ها باید این‌طوری پیاده‌سازی بشن یا باید یک صفحه هدفی رو مشخص کنیم که اطلاعات، شماره‌تلفن و ایمیل بگیرید دقیقاً منظور چیه یعنی باید چه کاری انجام بدیم درسته، صفحه هدف یعنی چی؟ یعنی یک صفحه خالی، توی این صفحه باید چه المان‌هایی قرار بگیره این رو میخواییم کامل و مفصل توی این داکیومنت با هم بررسی کنیم که حالا در ادامه این صفحه تک، تک قسمت هاشو با هم بررسی می‌کنیم.

سایت محتوایی چیه؟ و دقیقا به چه نوع وب‌سایت‌هایی گفته میشه؟

ببینید سایت محتوایی همان‌طور که از اسمش پیداست کار اصلی شون تولید محتوا هست که حالا این محتوا میتونه توی فرمت‌های مختلف باشه ویدئوی، صوتی، متنی و عکس‌نوشته که هر وب‌سایتی توی این حوزه‌ها فعالیت میکنه بهش میگیم وب‌سایت‌های محتوایی. که البته میتونه توی یک حوزه خاص مثلاً فقط ویدئو تولید کنه فقط متن یا غیره یا اینکه ترکیبی از اینها باشه، نمونه خیلی باارزش اینکه سایت آپارات تخصصی تولید محتوای ویدئویی می کنه، سایت یوتیوب هم همین‌طور ویدئوی و سایت ویکی‌پدیا هم اختصاصی داره روی تولید محتوای متنی کار می کنه پس وب‌سایت‌هایی که کار اصلی شون تولید محتوا هست بهشون میگیم وب‌سایت‌های محتوایی.

منظورم از صفحات هدف چیه و چه ویژگی‌هایی دارن؟

نکته دومی که باید بدونید اینکه منظورم از صفحات هدف چی؟ ببینید صفحات هدف یک سری ویژگی‌هایی دارند که الان روی همان کاغذ خودکار یا فایل وردی که داشتید نکته دوم صفحات هدف رو بنویسید من بر اساس این ویژگی‌ها هست که صفحات هدف رو برای هر وب‌سایتی تعیین می‌کنم. که حالا برای اینکه بتونیم یک صفحه هدف خیلی خوب و جامعی رو براتون طراحی کنیم نیازمند اینکه با حوزه کاری شما دقیقاً آشنا باشیم و بعد بتونیم یک صفحه هدفی رو مشخص کنیم، الان چند تا از مهم‌ترین ویژگی‌ها رو میگم که شما به‌عنوان کارفرما خودتون صفحات هدف رو مشخص کنید که بعد از اینکه به طراحی سایت انتقال دادید دقیقاً بدونه که شما باید روی چه صفحاتی کار کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های صفحات هدف!

ویژگی‌هایی که این صفحه دارند همان‌طور که توی ابتدا صفحه گفتم اولین ویژگی شون اینکه اطلاعات رو از کاربر بگیرن حالا ایمیل هست، شماره‌تلفن هست، آدرس هست و هر چیزی که نسبت به حوزه کاری شما نیاز دارید باید اطلاعات رو از کاربر بگیرن، حالا این اطلاعات گرفتن، باید کاربر یک محتوای خوبی روبهش ارائه شده باشه یک نیازی براش ایجاد شده باشه تا این اطلاعات رو به شما بده یعنی این‌طور نیست که ما یک صفحه بدون هدفی رو طراحی کنیم بگیم که خوب الان یک فرمی قرار بدیم بیاد کاربرا وارد این صفحه بشن و این اطلاعات رو به ما بدن نه این‌طور نیست.

ساخت سایت محتوایی

قسمت آخر استراتژی طراحی سایت محتوایی

ویدئو زیر قسمت آخر استراتژی سایت‌های محتوایی است که همه نکات لازمی و مهمی شما به‌عنوان کارفرما قبل از طراحی باسد بدونید رو کامل توضیح دادم با این حال اگر سوالی بود پایین همین صفحه می تونید ۱ ساعت مشاوره رایگان بگیرید.

زمان: ۱۴ دقیقه و ۴۲ ثانیه
حجم فایل: ۵۱ مگابایت

و اما ویژگی بعدی که برای برنامه تولید محتوا داریم اینکه الان این برنامه تولید محتوا رو چطور پیاده‌سازی کنیم؟ و این یکی از نکته‌های بسیار، بسیار مهمی که همین‌الان طبق این چهارچوبی که بهتون توضیح میدم پیاده سازیش کنید می‌بینید که چقدر محتوا تون باکیفیت و تأثیرگذار میشه، روش پیاده‌سازی به این صورت که شما اول میایید یک مشکل رو نسبت به حوزه کاریتون محصولات و خدماتی که دارید مطرح می‌کنید، فرقی نمی کنه فرمت تولید محتوا چی باشه دوباره تاکید می‌کنم ویدئوی، صوتی، متنی هر چیزی که هست فرقی نمی کنه شما در قالب یک محتوایی میایید یک مشکل رو مطرح می‌کنید.

راه‌حل ساده و سریع!

مرحله دوم اینکه الان میاید دوباره با محتوای تون یک راه‌حل ساده و سریع رو ارائه می‌کنید منظور از راه‌حل ساده و سریع اینکه همین‌الان وقتی که کاربر اون محتوای شما رو می بینه همین‌الان بره یک کاری رو انجام بده این خیلی مهمه و نکته بعدی اینکه بیاید بگید که ما راه‌حل کامل و جامعش رو داریم، نسبت به حالا اون حوزه کارتون محصولات و خدماتی که ارائه می‌کنید، پس تا اینجا چی شد شما یک مشکل رو مطرح کردید، راه‌حل ساده و سریع دادین، توی قدم بعدی اومدید گفتید که ما راه‌حل جامع و کامل داریم.

وقتی خودمان راه‌حل را داریم آیا بهترین گزینه هستیم؟

خوب روال عادی به این صورت وقتی ما میگیم خودمون راه‌حل جامع و کامل داریم دوتا حالت اتفاق میفته یا ادامه روند رو میره کاربر یا اینکه میخواد الان بیاد مطمئن بشه که واقعاً شما بهترین گزینه هستید یا نه؟ برای اینکه شما مطمئن بشید بهترین گزینه هستید خیلی وقت‌ها میشه این رو توی اغلب کسب‌وکارها و اغلب حوزه‌های کاری به کاربرد که ما بیاییم ادامه همین مطلب یا ادامه این محتوایی که داریم تولید می‌کنیم بگیم ما الان میدونیم که شما نگران هستید که ما بهترین گزینه هستیم یا نه براتون سرچ کردیم همین‌الان توی گوگل سرچ کردیم ۱۰ تا نتیجه رو پیدا کردیم اینا دارن این خدمات رو ارائه می‌کنند و ما این ویژگی برتر رو داریم و شما همین‌جا میتونید این نگرانی هم برطرف کنید.

برای محتواها در طراحی سایت محتوایی چگونه فوریت ایجاد کنیم؟

پس مرحله چهارم هم اینکه اگر حالا نگران شدن کاربرها شما بیاید رقیب‌ها تون رو بررسی کنید و بگید که الان اینجا ما میتونیم با این ویژگی‌ها بهترین گزینه باشیم بعد از اینکه دیگه مطمئن بشه مرحله پنجم مطمئن بشه کاربر همین‌الان اون هدفی که ما تعیین کردیم رو انجام بده فوریت ایجاد کنید اگر محصولی هست تخفیف بزارید، تخفیف زمان‌دار اگرنه بهترین حالتش اینکه بیایید یک زمانی رو مشخص کنید مثلاً دانلود ویدئو بوده، دانلود صوت بوده یا هر چیز دیگه ای بیاید الان یک فوریت ایجاد کنید این پنج‌مرحله‌ای که بهتون گفتم خلاصه‌ای از اصول بازاریابی دیجیتال هست که ماتوی طراحی سایت اختصاصی هم خیلی، خیلی به این موضوع اهمیت میدیم.

در پکیج اختصاصی دررابطه‌با این موضوع ۲ ساعت صحبت می‌کنیم!

کسایی که پکیج اختصاصی رو انتخاب می‌کنند خیلی جامع و مفصل هر کدوم از این قسمت‌ها را در قالب یک جلسه آنلاین ۱ الی ۲ ساعته کامل در رابطه باهاش صحبت می‌کنیم، یک‌بار دیگه من این موضوعات مرور می‌کنم شما میایید مشکل رو مطرح می‌کنید، راه‌حل ساده و سریع می‌دید، بعد میگید راه‌حل جامع داریم گفتم اینجا وقتی راحل جامع می‌دید دوتا اتفاق می‌افتد یا ادامه روند رو میره یا شک داره، برای اینکه شک برطرف کنید چند تا از رقیب‌ها رو بررسی می‌کنید و در نهایت فوریت ایجاد می‌کنید.

چگونه در طراحی سایت محتوایی حداقل ۱۰ قدم از رقیبان جلوتر باشیم؟

همین پنج مرحله با همین توضیحاتی که من الان دادم روی محتواها تون روی محصولاتتون و هر چیزی که الان دارید ارائه می‌کنید پیاده‌سازی کنید مطمئنم ۱۰ قدم از رقیب‌ها تون جلوتر هستید همین‌الان بدون اینکه حالا شما بخواهید پکیجی سفارش بدید، مشاوره‌ای بگیرید با همین توضیحاتی که دادم خیلی، خیلی میتونید کیفیت محتوا تون رو بالاتر ببرید و این یکی از روش‌هایی هست که شما میتونید محتوا هاتون رو در رده جهانی تولید کنید و البته مهم‌ترین نکته‌اش هم هست که حالا نکته‌های بیشتری دررابطه‌با این موضوع وجود داره که ما چطور محتوا هامون و برنامه محتوایی که داریم در رده جهانی باشه که خوب نیازمند اینکه با حوزه کاری شما آشنا باشیم و کسب و کارتون رو کامل بشناسیم که روی اون موردی و خاص توضیح بدیم که دقیقاً چه کاری رو باید انجام بدید.

منظورم از صفحات هدف چیه؟

و اما نکته بعدی که قبل طراحی باید بدونید اینکه حالا توی موارد قبلی یک اشاره‌ای بهش کردم همه صفحاتی که برای وب‌سایت‌های محتوای طراحی و پیاده‌سازی می‌شن، صفحات هدف هستن و منظورم از هدف همان‌طور که توضیح دادم اینکه ما اطلاعات رو از کاربر بگیریم، حالا این گرفتن اطلاعات باتوجه‌به موارد قبلی اینکه پس ما تا الان یک محتوای خوب تولید کردیم، یک برنامه خیلی خوبی براش داریم الان زمان اینکه ما این برنامه تولید محتوا رو تو چه صفحه‌ای قرار بدیم.

سفارش طراحی سایت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

ساخت سایت در گوگل

ساخت سایت در گوگل

در این مطلب همه مراحل ساخت سایت رایگان در گوگل را به‌صورت ویدئویی یاد خواهید گرفت! google sites یکی از محصولات گوگل هست که هاست و دامنه رایگان در اختیار کاربران قرار میده تا بتونن…
اطلاعات بیشتر
شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت را باید چطور انتخاب کنیم؟ در این مطلب ۱۰ شرکت برتر طراحی سایت را با ۵ معیار مهم و قابل اندازه گیری بررسی کردیم و در پایان بهترین شرکت رو معرفی…
اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چه سایتی طراحی کنم

به این مطلب امتیاز دهید

7 امتیاز
اشتراک گذاری مطالب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته بندی مقالات

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات در سایت من

تبلیغات