قسمت اول زیرساخت سایت برای بهتر دیده‌شدن

قسمت اول زیر ساخت سایت

خلاصه این مطلب

بدون دیدگاه
144 بازدید

در این قسمت ۴ تا از خدماتی که در پکیج طراحی سایت استاندارد رائه می‌کنیم را توضیح دادم که این خدمات شامل: شناسایی نوع کسب‌وکار – تعیین هدف برای معروف شدن و بیشتر دیده‌شدن شما – مشاوره انتخاب نام دامنه (در صورت نیاز) و بررسی سابقه دامنه و چک کردن دو فاکتور مهم!

قسمت اول معرفی خدمات پکیج طراحی سایت استاندارد

به اولین قسمت از معرفی خدمات پکیج طراحی سایت استاندارد خوش آمدید در این قسمت ۴ تا از خدمات این پکیج رو معرفی کردم و برای درک بهتر موضوع ادامه خدمات این پکیج در قسمت‌های بعدی توضیح دادم!

زمان: ۱۹ دقیقه و ۵۴ ثانیه
حجم فایل: ۶۹ مگابایت

اولین بخشی که برای این پکیج استاندارد در نظر گرفتیم این بود که ما زیرساخت سایتمون رو طوری طراحی کنیم که توی گوگل بهتر دیده بشیم الان می‌خواهیم بریم بررسی کنیم که ببینیم این بخش شامل چه قسمت‌هایی و ما باید چه مواردی رو توی سایتمون رعایت کنیم که اون زیرساخت‌های لازم رو برای بهتر دیده‌شدن در گوگل داشته باشیم.

مورد اول

شناسایی نوع کسب و کار و حوزه کاریمون!

یعنی قبل از اینکه ما بخواهیم یک وب‌سایتی رو طراحی کنیم باید بدونیم که الان این سایت حوزه کاریش چیه، کل کسب‌وکارهای آنلاینی که در حال حاضر وجود دارند یا وب‌سایت‌های فروشگاهی هستند یا وب‌سایت‌های که همین‌طور هم که توی این صفحه می‌تونید مطالعه کنید وب‌سایت‌های آموزشی، وب‌سایت‌های خدماتی، محتوایی و وب‌سایت‌های شرکتی یعنی کل وب‌سایت‌هایی که الان در حال حاضر وجود داره بیشتر از این پنج مورد نیستند.

چرا باید قبل از طراحی حوزه‌کاریمان را شناسایی کنیم؟

و حالا سؤال اصلی اینکه چرا ما باید این حوزه کاری مون رو شناسایی کنیم و از همه مهم‌تر اینکه چطور میتونه به ما توی بهتر دیده‌شدن در گوگل کمک کنه؟ خوب سؤال اول که کاملاً واضحه یعنی مشتری و کارفرما خودش می‌دونه که الان یا میخواد یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنه یا کلاً محصولات و خدماتی که ارائه می کنه در قالب محصول فیزیکی یا دانلودی نیستن، یک سری خدمات که خوب میشه سایت‌های خدماتی یا کارفرمایی هست که الان داره یک سری موارد رو آموزش میده مثل خود سایت من که ما کل موضوع مون آموزشی هست و در نهایت یک سری محصولات آموزشی رو داریم. مورد بعدی اینکه وب‌سایت‌هایی هستند که محتوایی، محتوایی هم حالا شامل متن میشه، ویدئو میشه هر چیزی که در قالب محتوا ما بتونیم ارائه کنیم میشه وب‌سایت‌های محتوایی که نمونه‌های بسیار زیادی رو داره. و قسمت آخرش هم وب‌سایت‌های اختصاصی یا شرکتی هستند که شما اصلاً کلاً می‌خواهید یک پلتفرم اختصاصی برای خودتون داشته باشید و یا اینکه یک شرکت هستید، الان می‌خواهید برای بهتر دیده‌شدن و برندینگ خودتون یک وب‌سایتی رو طراحی کنید.

همه جزئیات را کامل توضیح دادم!

یک نکته بگم که من تک، تک این موارد رو این ۵ تا موضوع و ۵ تا حوزه کاری رو به‌صورت کامل و جامع توی ادامه همین صفحه توی بخش نمونه کارها کامل آوردم که یک وب‌سایت فروشگاهی دقیقاً چه صفحات مهمی داره و اگر شما قصد دارید یک وب‌سایت مثلاً فروشگاهی رو راه‌اندازی کنید که به درآمد برسه دقیقاً باید چه صفحاتی رو داشته باشه و شما به‌عنوان کارفرما چه‌کاری رو انجام بدید و یا اگر طراح وب‌سایت رو می‌خواهید انتخاب کنید چه انتظاری ازش داشته باشید که توی وب‌سایت فروشگاهی براتون انجام بده، و توی این بخش من فقط به بعضی از مواردش اشاره می‌کنم برای اطلاعات بیشترش در ادامه همین صفحه می تونید این موارد رو بررسی کنید.

برای مشاهده جزئیات بیشتر

در مورد سایت‌های فروشگاهی لینک زیر رو گذاشتم

آدرس صفحه مربوطه: طراحی سایت فروشگاهی [قیمت + نقد و بررسی تخصصی]

چرا هر قسمت جداگانه گفته شده؟

چون این موضوع خیلی، خیلی مفصلی و حتماً باید این اطلاعات گفته بشه من تویی قسمت جداگانه این رو آوردم و کامل توضیح دادم و توی این قسمت نمی خوام الان خیلی، خیلی عمیق بشم توی بعضی از موارد البته بعضی از موارد اون هایی که شما باید کامل بدونید تو این قسمت رو چون قرار این پکیج رو معرفی کنم که تو این پکیج ما چه خدماتی رو ارائه می‌کنیم. این مورد یکی از موردهای که شما باید اطلاعات بیشتری رو در موردش بدونید یعنی اولین قدم تون درسته مثلاً الان میگیم ما فقط فروشگاهیم دیگه مثلاً الان یک سری محصولات رو می‌فروشیم و میشه فروشگاهی یا مثلاً اگر آموزش می‌دیم ما آموزشی یا اگر یک خدماتی مثل خدمات سئو ، خدمات قالیشویی یا یک شرکتی هستیم.

چرا شناسایی نوع کسب و کار اینقدر مهمه؟

این شناسایی کسب‌وکار مون کار ساده‌ای و شاید این سؤال براتون پیش بیاد که چرا باید این‌قدر در موردش اطلاع بدونیم، ببینید من یک نکته بسیار مهمش رو بگم که اگر مثلاً شما کسب وکارتون فروشگاهی یعنی محصول و خدماتی رو دارید که می‌خواهید این محصولات و خدماتتون رو بفروشید یک وب‌سایت فروشگاهی باید یک قسمتی رو داشته باشه که یک بخشش مربوط به آموزشی یعنی اغلب وب‌سایت‌های فروشگاهی که در حال حاضر وجود دارند ترکیبی از این دو تا کسب و کارن، یعنی که هم فروشگاه ان هم آموزشی و ممکن وب‌سایت‌هایی باشند که ترکیبی از چند تا این حوزه‌های کاری باشند، یعنی هم فروشگاهی هم محتوایی هم آموزشی و هم خدماتی اون موقع ما باید چه استراتژی را بچینیم و اون موقع به‌عنوان یک کارفرما باید چه مواردی رو رعایت کنیم که البته من در ادامه این صفحه فرمی که قراردادن برای پکیج‌ها که مثلاً شما اگر بخواهید پکیج طراحی سایت استاندارد رو تشخیص بدید و الان فرصت این رو ندارید که برید مطالبی که دیدید برای این قسمت قرار دادم رو بخونید بعد از ارسال این فرم من به‌صورت یک جلسه آنلاین دو ساعت کامل با هم در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم که نکته‌های بسیار، بسیار مهمی رو توی همین قسمت اول ما با هم بررسی می‌کنیم که در نهایت شما بتونید نتیجه بهتری بگیرید.

مورد دوم

تعیین هدف مناسب

و اما مورد بعدی توی بخش اول پکیج طراحی سایت استاندارد تعیین هدف هست: یعنی بعد از اینکه شما کسب و کارتون رو به‌صورت کامل و دقیق بررسی کردید و شناختید که الان کسب کارتون چه چیزهایی رو نیاز داره و باید چه صفحات مهمی براش طراحی بشه بعد از اون هدف مون رو باید بیاییم مشخص کنیم. یعنی اینکه الان شما کسب و کارتون رو شناسایی کردید هدف تون چی از آنلاین شدن یعنی چرا الان می‌خواهید بیایید این وب‌سایت رو راه‌اندازی کنید و توی این بخش خیلی، خیلی مهمه که شما بدونید در نهایت توی این وب‌سایت چه کاری قرار انجام بشه یعنی الان اگر وب‌سایت شما همهٔ مواردش رو به‌صورت درست و اصولی انجام شده باشه در نهایت قرار چه اتفاقی به افته، مثلاً من روی سایت فروشگاهی مثال می‌زنم فرض کنید الان شما یک سری محصولات دارید که می‌خواهید بفروشید این محصولات رو و سایتتون این‌قدر خوب و اصولی راه‌اندازی شده که الان توی صفحه اول گوگل خط یک گوگل هستید و این سؤال باید از خودتون بپرسید که دقیقاً هدف من چیه، فقط فروش محصولات هست یعنی اینکه یک محصولی الان آوردم و این محصول رو بفروشم و رقیب‌های من در کنار این فروش محصولاتشون چه‌کارهای دیگه ای انجام می‌دن که بتونیم یک مزیت رقابتی داشته باشیم.

هدف مناسب = مزیت رقابتی مناسب

توی این تعیین هدف که دوباره بعد از اینکه شما درخواست دادید که اگر خواستید پکیج استاندارد رو تهیه کنید ما یک جلسه کامل داریم در مورد اینکه چطور یک مزیت رقابتی برای شما پیدا کنیم که جواب این سؤال داده بشه که چرا مشتری‌ها باید بیان از شما خرید کنند و کامل و مفصل درباره این صحبت می‌کنیم که مزیت رقابتی شما نسبت به بقیه رقیب هاتون باید چی باشه و چطور این مزیت رقابتی رو انتخاب کنید که نسبت به بقیه برتری داشته باشید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

ساخت سایت در گوگل

ساخت سایت در گوگل

در این مطلب همه مراحل ساخت سایت رایگان در گوگل را به‌صورت ویدئویی یاد خواهید گرفت! google sites یکی از محصولات گوگل هست که هاست و دامنه رایگان در اختیار کاربران قرار میده تا بتونن…
اطلاعات بیشتر
شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت را باید چطور انتخاب کنیم؟ در این مطلب ۱۰ شرکت برتر طراحی سایت را با ۵ معیار مهم و قابل اندازه گیری بررسی کردیم و در پایان بهترین شرکت رو معرفی…
اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چه سایتی طراحی کنم

به این مطلب امتیاز دهید

6 امتیاز
اشتراک گذاری مطالب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته بندی مقالات

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات در سایت من

تبلیغات