قسمت اول معرفی خدمات پکیج بازطراحی سایت

قسمت اول معرفی خدمات پکیج بازطراحی سایت

خلاصه این مطلب

بدون دیدگاه
148 بازدید

در این ویدئو ۳ تا از خدمات پکیج بازطراحی سایت توضیح دادم که عبارتنداز: استفاده از ابزارهای تخصصی برای تست سایت از نظر فنی و تکنیکال سایت – بررسی تجربه کاربری (ux سایت) – بررسی تجربه کاربری (ui سایت) که دقیقا منظور از این موارد چیه و چه نکته‌های مهمی رو باید بدانید!

قسمت اول معرفی خدمات پکیج بازطراحی سایت

به اولین قسمت از معرفی خدمات پکیج باز طراحی سایت خوش آمدید در این قسمت ۳ تا از خدمات این پکیج رو معرفی کردم و برای درک بهتر موضوع ادامه خدمات این پکیج در قسمت‌های بعدی توضیح دادم!

زمان: ۱۸ دقیقه
حجم فایل: ۶۵ مگابایت

خوب بریم سراغ خدماتی که توی این پکیج ارائه می‌کنیم رو تک، تک مواردش رو به‌صورت کامل با هم بررسی کنیم البته با این دید که فرض کنیم من الان کارفرما هستم و دارم این قسمت رو مطالعه می‌کنم و می‌خوام دقیقاً متوجه بشم که این مواردی که الان بهش اشاره می‌کنید چی هستن از کلمات فنی و تخصصی استفاده نکنم و با مثال‌هایی این موضوعات و خیلی شفاف کنم که شما هم بتونید تصمیم بهتری بگیرید، در نهایت مثل همون مثالی که برای بازسازی ساختمان زدم دقیقاً متوجه بشید که الان پایان کار چه اتفاقی برای سایت شما می افته.

بررسی عملکرد سایت از نظر فنی (بررسی تکنیکال سایت)

خوب اولین موردی که توی این پکیج بازطراحی داریم اینکه سایت شما رو به‌صورت کامل از لحاظ فنی میایم بررسی می‌کنیم که ببینیم عملکرد سایتتون در حال حاضر توی چه وضعیتی هست، بعد از اینکه با ابزارهای تخصصی که برای عملکرد فنی سایت داریم، بررسی کردیم یک گزارش کامل تهیه می‌کنیم از وضعیت فعلی سایت شما که هر جایش نیاز هست که تغییرات انجام بدید به‌صورت کامل براتون توضیح می‌دیم و هیچ نگرانی بابت حل کردن مشکلات فنی وجود نداره چون همهٔ راه‌حل شو به‌صورت کامل در قالب گزارش‌ها بهتون میدیم که بتونید به‌راحتی این موارد رو برطرف کنید. اما این موضوعی هست که مشکلات فنی چی هستند و چرا من کارفرما باید این‌ها رو برطرف کنم مگه شما طراح سایت نیستید، اول بگم مشکلات فنی دقیقاً مواردی هستند که مربوط به زیرساخت سایت شما میشه، زیرساخت سایت چیه؟ هاست و دامنه‌ای که خریداری کردید، هر موضوعی مربوط به این دو مورد باشه مربوط به بخش فنی سایت شما و اولین قدم و اولویت بالایی داره البته موارد دیگه ای هم هست که بعدازاین برطرف‌کردن موضوعات هاست و دامنه هست.

هاست و دامنه چیست؟ و چه کاربردی داره؟

هاست و دامنه همون خدماتی هست که شما از شرکت هاستینگ خریداری کردید و الان سایتتون داره دیده می‌شه و آنلاین هست من این موارد رو به‌صورت جزئی توضیح میدم که شاید بعضی از این ها پیش‌پاافتاده باشه، دیگه هاست و دامنه رو می دونیم چیه، الان ما سایت داریم چرا باید در موردهاست و دامنه صحبت کنیم می خوام دقیقاً دیدگاه خودم به‌عنوان طراح سایت رو بهتون بگم که وقتی میگم مشکلات فنی دقیقاً باید بریم کجا رو تغییر بدیم.

بررسی هاست و دامنه با ابزارهای تخصصی!

مثلاً توی ساختمان اگر می‌گیم به حال یا پذیرایی باید یک متر اضافه کنیم دقیقاً تصویرش رو داریم که کجا باید چه تغییری رو بدیم توی سایت هم می خوام دقیقاً همین روند رو جلو ببریم که شما بتونید بهتر این موضوعات رو درک کنید، پس از نظر فنی بررسی کردن اینکه ما بیایم هاست و دامنهٔ شما رو با استفاده از ابزارهای تخصصی بررسی کنیم، ابزارهای تخصصی چی هستند خوب ابزارهایی هستند که نیاز به مهارت و دانش تخصصی داره تو این موضوع که البته انتظاری نیست از شمای کارفرما دررابطه‌با این ابزارها تخصص کافی رو داشته باشید، خوب ما با این ابزارها کار می‌کنیم و کارمون هست، در نهایت گزارش شفافی رو در اختیار شما قرار می دیم.

یکی از رایج‌ترین مشکلات فنی (تکنیکال) وب‌سایت‌ها

بحث dns هست، dns یک بحث تخصصی که انتظاری نیست شما اطلاعات در موردش بدونید فقط در همین حد بدونید که اگر شما مشکل dns توی هاستتون داشته باشید عملاً مشتری‌ها تون از دست میرن، و نه بازدیدکننده دارید و نه مشتری، حالا این بحث dns چیه ما توی این گزارشی که می‌گیریم دقیقاً بهتون میگیم که مثلاً شما مشکل dns دارید و برای بر طرف کردنش کافی که همین گزارشی که بهتون میدیم رو به شرکت هاستینگ تیکت بزنید و بگین این مورد رو برطرف کنند اینجا یک اتفاقی می افته توی بعضی از شرکت‌های هاستینگ ممکن این اتفاق به افته که اون ها هم بر اساس سیاست کاری خودشونه، نمیگم شرکتی بد یا خدمات بدی رو ارائه میکنه، بر اساس سیاست کاری خودشونه. مثلاً ما گزارش dns به مشتری میدیم میگیم که اینجا رو به شرکت هاستینگ اعلام کنید که این مشکل رو دارید بعضی از شرکت‌های هاستینگ خوب زیر بار نمیرن به همین سادگی اگرچند تا گزارش دقیق‌تر بهشون بدی خوب میدونن که واقعاً مشکل جدی وجود داره و میان رفعش میکنن.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد dns بدونید!

من لینک زیر گذاشتم که این سایت یکی از معتبرترین وب‌سایت هاست که توضیحات مفیدی رو ارائه کرده.

لینک سایت: https://www.cloudflare.com/learning/dns/what-is-dns

ممکنه شرکت‌های هاستینگ درخواست شما رو قبول نکنن!!!

ولی اگر توی این مورد به این مشکل برخوردید که خوب شرکت هاستینگ حاضر نشد تغییر بده ما توی این مرحله دوباره شرکتی رو به شما معرفی می‌کنیم که توی این ۱۰ الی ۱۳ سالی که داریم باهاش کار می‌کنیم از خدماتی که ارائه می کنه راضی هستیم و می دونیم که عملکرد خوبی داره و با این ابزارهایی که داریم میتونیم بگیم که الان سایتتون از نظر فنی مشکلی نداره ویا اگر مشکلی براش پیش بیاد به‌راحتی این شرکت هاستینگ برطرفش می کنه. فقط یک موضوع دیگه اینجا می مونه یک اشاره کوتاهی هم بهش کردم که این ابزارهای تخصصی چی هستند ببینید ابزارهای تخصصی بعضی از این ابزارها شرکت‌های هاستینگ قبول شون دارند بعضی‌ها قبولشون ندارند چرا قبول شون ندارند چون به ضرر خودشون. مثلاً شما یک هاست رو برای خودتون اجاره می کنید منظور از هاست؟ یک فضایی که شما فایل هاتون رو توی اون قرار می‌دید اون فضا رو اجاره می‌کنید بعد کل این فضا مثلاً یک ترابایت، هزار گیگ، دو هزار گیگ، ده‌هزار گیگ هست یک‌بخشی از این فضا رو شما خریداری می‌کنید که ماهانه هزینش رو پرداخت می‌کنید.

اغلب هاست‌های اشتراکی چگونه کار می کنن؟

بعد ممکن که روی این هاستی که چندین نفر دیگه هم خریداری کردند یک امکانی رو برای همه ایجاد کردند بعد اگر بخواهید شما یک درخواستی فقط برای خودتون داشته باشید خوب‌روی بقیه مشتریان هم تأثیرگذار این باعث میشه که بعضی از شرکت‌های هاستینگ گزارش‌هایی که بهشون ارائه می‌کنیم زیر بار نمیرن و انجامش نمیدن، که راه‌حلش هم بهتون گفتم که ما شرکت هاستینگ معتبری رو بهتون پیشنهاد می‌کنیم که می‌تونید از خدماتش استفاده کنید.

خوب تا اینجا یه جمع‌بندی کنیم!

خوب یک جمع‌بندی کلی بکنم توی این قسمت تا اینجا توضیحاتی که دادیم گفتیم که اولین موردی که ما تو این پکیج داریم بررسی عملکرد سایت شما از نظر فنی که از نظر فنی منظورم اینکه همه موارد به هاست و دامنه سایت شما که اگر مشکلی وجود داشته باشه ما در قالب گزارشی که بهتون میدیم بعد از بررسی فنی یا تکنیکال سایتتون میتونید به‌راحتی برطرفش کنیم که اگر بر طرف نکرد شرکت هاستینگ، میتونیم شرکت هاستینگ رو به شما ارائه کنیم، این از مورد اول.

تجربه کاربری (UX) چیست؟ و چه کاربردی داره؟

خوب مورد بعدی که تو این پکیج ارائه می‌کنیم بررسی تجربه کاربری سایت شما هست، بررسی تجربه کاربری یا ux سایت و در نهایت بعدازاین بررسی راهکار مناسبی رو بهتون میدیم که چطور می‌تونید این تجربه کاربری رو به بهبود بدید. اولین مورد اینکه منظور از تجربه کاربری چیه؟ اگر بخوام خیلی شفاف و ساده براتون توضیح بدم شما وقتی که دارید از یک وسیله‌ای استفاده می‌کنید روش استفاده و راحتی بودن شما از استفاده کردن اون محصول رو میگن تجربه کاربری!

اگر دوست دارید بیشتر در مورد UX بدونید!

من لینک زیر گذاشتم که این سایت خیلی ساده و کامل توضیح داده

لینک سایت: https://www.interaction-design.org/literature/topics/ux-design

تجربه کاربری رو با یک مثال ساده بررسی کنیم

شفاف‌تر بخوام بگم دوتا قوطی کنسرو شما در نظر بگیرید یکی از این قوطی‌ها روی دربش برای بازکردن یک قلابی داره که شما به‌راحتی درباز می‌کنید، یک کنسرو دیگه هم هست که خوب هیچی نداره و شما باید با ابزارهایی که این درب قوطی‌ها روباز می‌کنند بیاید باز کنید، استفاده کردن از کدوم کنسرو الان راحت‌تر، معلوم اون که امکانات بهتری برای استفاده کردن از محصولش داره، توی سایت هم دقیقاً همین‌طور ما هرچقدر سایتمون قسمت‌های مختلف و امکاناتی که توی سایتتون داریم، دسترسی بهتری داشته باشه و وقتی که کاربر یا مشتری میاد وارد سایت ما میشه خیلی راحت بتونه با قسمت‌های مختلف سایتمون ارتباط بگیره این تجربه کاربری خوبی داره، یعنی وقتی که کاربر اومد وارد سایت ما شد یک تجربه لذت بخشی از امکانات سایت ما داشت، حالا می‌تونه روند خرید باشه، میتونه مثلاً خواندن یک مقاله توی سایتتون باشه و قسمت‌های مختلف. پس منظور از بررسی تجربه کاربر اینکه بیایم قسمت‌های مختلف سایت شما را بررسی کنیم که ببینیم راه‌حل بهتری هست که بتونه کاربر راحت‌تر ازش استفاده کنه.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

ساخت سایت در گوگل

ساخت سایت در گوگل

در این مطلب همه مراحل ساخت سایت رایگان در گوگل را به‌صورت ویدئویی یاد خواهید گرفت! google sites یکی از محصولات گوگل هست که هاست و دامنه رایگان در اختیار کاربران قرار میده تا بتونن…
اطلاعات بیشتر
شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت را باید چطور انتخاب کنیم؟ در این مطلب ۱۰ شرکت برتر طراحی سایت را با ۵ معیار مهم و قابل اندازه گیری بررسی کردیم و در پایان بهترین شرکت رو معرفی…
اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چه سایتی طراحی کنم

به این مطلب امتیاز دهید

8 امتیاز
اشتراک گذاری مطالب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته بندی مقالات

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات در سایت من

تبلیغات