قسمت ششم سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قسمت ششم سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

8 دقیقه
814
7 امتیاز

در این قسمت در رابطه با موضوع بسیار مهم انواع شغل‌ها صحبت کردم و اینکه دلیل اصلی به وجود آمدن شغل‌های مختلف چی بوده؟ در ادامه در رابطه با انواع موج‌های اقتصادی توضیح دادم

بروزرسانی: 11 ماه پیش
۰

قسمت ششم

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت ششم این سریال خوش آمدید در این قسمت می خوام دررابطه‌با انواع شغل‌ها و دلیل به‌وجود آمدن آنها صحبت کنیم و چگونه یک شغل نیازهای ما رو برطرف می‌کنه؟

زمان: ۱۹ دقیقه و ۱۰ ثانیه
حجم فایل: ۶۸ مگابایت

اگر ویدئو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدئو رو از این قسمت مطالعه کنید: خوب تا اینجا رسیدیم که برای برطرف کردن نیازهامون انواع شغل‌ها بوجود میان و وقتی نیازهامون زیاد بشه طبیعتا شغل‌ها هم باید بیشتر و بزرگتر بشن و با بزگتر شدن شغل‌ها گروه و یا صنف‌کاری ایجاد میشه

وقتی این گروه بزرگ و بزرگ‌تر بشن تا نیازهای مردم رو برطرف کنند، یک موج اقتصادی شکل میگیره (که اغلب همون ابتدا سوالاتی پیش میاد مثلا: چگونه یک کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشیمچرا کسب و کار اینترنتیچگونه کسب و کار اینترنتی خود را رونق دهیم و… که در ادامه این سریال صحبت میکنیم)

انواع موج‌های اقتصادی

همونطور که گفتم با گسترش نیاز مردم و برطرف کردن این نیازها یک موج جدید اقتصادی شکل میگیره، که در سیر تکاملی زندگی ما از اون اول تا الان ۳ تا موج اقتصادی ایجاد شده:

  • موج کشاورزی
  • موج صنعتی
  • موج الکترونیک یا همون اینترنتی
بهترین کسب و کارهای اینترنتی جهان

چرا آشنایی با موج‌های اقتصادی اینقدر مهمه؟

نکته مهم اینه که زمان تغییر یک موج به موج جدید، یک سری ویژگی‌های مشترکی بین افراد اون موج وجود داره و زمانیکه که ما وارد یه موج جدید میشیم اگر ویژگی‌های مشترک و جوب رو داشته باشیم میتونیم جزء برترین افراد توی اون موج اقتصادی باشیم

بیایید این موج‌های اقتصادی رو با هم بررسی کنیم!

پس به‌طورکلی ما در حال حاضر ۳ تا موجود اقتصادی رو می‌خواهیم باهم بررسی کنیم: کشاورزی، صنعتی، الکترونیک و یا همون کار اینترنتی که الان در حال حاضر توی موج سوم هستیم الان می خوام سه تا از مهم‌ترین ویژگی‌های هر موج رو باهم بررسی کنیم

تا متوجه بشیم دقیقاً توی هر موج چه اتفاقاتی می‌افته، ببینید وقتی یک موج اقتصادی جدیدی به وجود میاد یک سری افراد ثروتمند توی اون موج هستند، یک سری افراد به‌عنوان کارمند که برای افراد ثروتمند و پول‌دار اون موج اقتصادی کار میکنن و معمولاً یک سری افراد هم هستند که دائم از در و دیوار غر می‌زنند و این‌ها افراد فقیر هستند.

کسب و کارهای اینترنتی موفق در جهان

رفتار افراد در موج‌های انواع موج‌های اقتصادی

مطمئنم تأیید می‌کنید که اگر الان در موج کشاورزی بودیم یک سری افراد ثروتمند بودند، یک سری افراد حالا رعیت یا افرادی که کار می‌کردند برای اون ثروتمندان و یک‌سری‌ها هم بودن بدبخت بیچاره که دائم غر می‌زدند که شرایط خوب نیست، شرایط مربوط به دولت، مملکت و فلان و این‌جور چیزها.

توی موج صنعتی هم دقیقاً همین‌طور یک سری افراد پول‌دار هستند، یک سری افراد کارمند هستند و یک سری افراد دوباره شروع می‌کنند به غرزدن که الان به همه‌جاگیر میدن به‌غیراز خودشون، توی موج الکترونیک و موجی که الان هستیم دقیقاً همین اتقاق می افته.

چرا افراد به این ۳ گروه‌ تقسیم میشن (ثروتمند، کارمند و فقیر)

الان میخواهیم باهم بررسی کنیم که دقیقاً چه اتفاقی می‌افته که بعضی افراد جز ثروتمندان، بعضی‌ها کارمند و بعضی‌ها فقیر می شن؟ و در نهایت به این برسیم که اگر ما صاحب یک کسب‌وکار هستیم با تغییر موج اقتصادی خیلی خوب درک کنیم، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشیم که همیشه جزء اون برترین افراد و برترین افراد باشیم؟

یک تصویری از موج درداشته باشید افرادی که پول‌دار و ثروتمند هستند سوار بر موج هستند، افرادی که کارمند هستن و کار می‌کنند برای اون ثروتمندان تقریباً میانه این موج هستن و افرادی که دائم غر می‌زنند و افراد فقیر هستند اون زیر کف دریا به همه چیز دارن گیر میدن و غر میزنن حالا چه اتفاقی می افته دقیقاً که این افراد توی این گروه‌های مختلف قرار می‌گیرند.

جدیدترین ایده های کسب و کار اینترنتی

چه افرادی آماده تغییر هستند؟

وقتی که یک تغییری میخواد ایجاد بشه معمولاً ۳ تا ۵ درصد افراد هستند که همیشه آماده تغییر، همیشه دنبال این هستند که از این فضای امنی که برای خودشون ایجادکردن بیان بیرون و یک فضای جدیدی رو تجربه کنند.

اهل ریسک هستند، ریسک به این معنا نیست که ضرر مالی داشته باشه! نه ریسک اینکه ما به توانمندی‌های خودمون به مهارت‌های خودمون این‌قدر اعتماد داریم که شرایطمون رو تغییر میدیم و یک فضای بهتر و کامل‌تری رو برای خودمون ایجاد می‌کنیم. پس معمولاً توی این ۳ تا موج یک سری افراد که جز همون ثروتمندها و برترین افراد و موج‌سوارها هستند

ویژگی‌های شخصیتی خوبی دارند این ویژگی‌های شخصیتی نه اینکه ذاتی توی وجودشون باشه نه! اونا فقط خواستن، همهٔ افراد یکی‌اند یعنی این ۳ دسته‌ای که الان میگم ثروتمند، کارمند و فقیر همشون انسانن، همشون توی یک موج اقتصادی قرار دارند، فقط نحوه برخوردشون با مسائل متفاوته!

ویژگی بارز افراد ثروتمند

حالا سوال اصلی اینه! چی میشه که یک سری افراد ثروتمند هستن؟ چی میشه که یک سری افراد خودشون رو کارمند در نظر می‌گیرند؟ و یک سری فقیر! به‌خاطر همین نگرش و نوع دیدگاه هست، به‌خاطر اون زاویه دیدی هست که قبولش می‌کنند و یک فضای رو برای خودشون در نظر بگیرن

حالا اگر بخوام یکم این رو شفاف‌تر توضیح بدم، ببینید وقتی که برگردیم یکم قبل‌تر، انسان‌ها برای امرارمعاش و زندگی شون می رفتن حیوانات رو شکار می‌کردند، خوب توی این شکار حیوانات معمولاً یک سری مشکلاتی وجود داشت که یکسری افراد دائم به فکر این بودن که الان چطور بشه این شرایط رو بهتر کرد؟

برای ایجاد شرایط بهتر، یک سری ابزارهای جدیدی اختراع میشد، یک سری روش‌های جدیدی به وجود می‌ اومد که این افراد با ارائه کردن این روش‌ها و ابزارها به افراد معمولی و عادی که جرئت فکرکردن به تغییر رو نداشتند ثروتمند می‌شدند!

جدیدترین کسب و کار اینترنتی

شما انتخاب میکنید جز کدام گروه باشید!

ببینید من دارم این موضوعی که توی هر موج اقتصادی یک سری افرادی هستند که ایده‌های جدید رو امتحان می‌کنند دنبال رویاهاشون میرن و برای برطرف‌کردن مشکلات فکر میکنن، ایده جدید میدن، تلاش می‌کنند و جزء اون ۹۵ درصد افراد نیستند و همیشه جزء ۳ تا ۵ درصد افراد موفقی هستند رو تکرار میکنم که کامل متوجه بشید الان نگرش اصلی از کجا شکل گرفته!

ما باید جز شروع کننده‌ موج باشیم

الان این موج‌ها رو که با هم بررسی کردیم متوجه بشید که ما به‌عنوان یک کارآفرین باید همیشه سوار بر موج باشیم باید این نگرش رو داشته باشیم که وقتی می خوایم یه کسب‌وکاری برای خودمون راه‌اندازی کنیم توی وجودمون باید یه اتفاقاتی بیفته که این رو کامل‌تر جلوتر در رابطه باهاش صحبت می‌کنم

زمان تغییر یک موج دقیقا چه اتفاقی میفته؟

برای اینکه ما از این سیر تکاملی و اون روش زندگی که قدیما برای امرار معاش شکار می‌کردند، بخوایم یه تغییر کوچیکی ایجاد کنیم و وارد موج جدید بشیم، موج کشاورزی اینجا توی تغییرکردن معمولاً یه سری اتفاقات خیلی، خیلی مهم می افته فرض کنید که الان افراد سال‌های سال هست که افراد دارند برای غذاشون و برطرف‌کردن گرسنگی شون میرن حیوانات رو شکار می‌کنند

یه سری افراد میگن که ما بیاییم این دفعه برای اینکه این گرسنگی مون رو برطرف کنید بیاییم یک سری دانه‌ها رو بکاریم و مثلا از گندم کاشتن و دروکردن اون راحتر و ساده‌تر امرارمعاش کنیم، دلیل اصلی این تغییر هم مشکلاتی بود که بوجود میومد مثلا ممکنه موقع شکار حیون حمله کنه، اون ابزارمون درست عمل نکنه و کلی اتفاقات دیگه که ضرر جانی داره بیشتر برای افراد باعث شد که بیان یه فضای امن‌تری رو ایجاد کنند که بیاد توی موج کشاورزی.

کسب و کارهای اینترنتی

مخالفت‌ها موقع مطرح کردن ایده جدید!

فرض کنید همون ۳ تا ۵ درصد افرادی که آماده تغییر بودن، ایده تغییر روش امرار معاش رو مطرح می‌کنن، با افرادی که سال‌های سال از این طریق شکار حیوانات امرارمعاش می‌کردند و میگن به‌جای اینکه ما بریم خطر جانی برای خودمون رو ایجاد کنیم، بیاییم بریم یک سری دانه‌ها رو بکاریم وروش زندگی رو تغییر بدیم!

۱۰۰% مخالفت میشه!

کاملا طبیعی که ۹۵ درصد افراد باهاش مقابله می‌کنند؛ چون یک راهی رو پیداکردن که الان نمیتونن تصورش کنند و جرئت ریسک‌کردن ندارن اینجاست که افراد جدا میشن و نتایج متفاوتی میگیرن! و از یک موج به یک موج دیگه‌ای افراد منتقل میشن!

برای موج کشاورزی هم همین مخالفت‌ها بود!

توی موج کشاورزی هم دقیقاً همین‌طور بود، وقتی افراد وارد موج کشاورزی میشن همون سه دسته رو دوباره در نظر بگیرید ثروتمندان، کارمندها و فقیرها، ثروتمندان همون افرادی هستند که به ایده‌ای که اول توی ذهنشون اومد اولین قدم‌رو برداشتن و انجام‌دادن و سوار بر موج بودند که بتونن یه تغییری ایجاد کنند همیشه دنبال زندگی بهتر بودن همیشه دنبال ایده‌های جدید بودن و اینها لایق این هستند که الان توی موج کشاورزی ثروتمند باشند

همین‌الان توی هر شرایطی، توی هر شهری، توی هر مکانی، حتی توی محله هم در نظر بگیرید یه فضای کوچیک یه سری افراد ثروتمندن، یه سری افراد کارمندن یک سری افراد فقیرن اینا همون سه دسته افرادی هستند که وقتی یه تغییر توی بحث اقتصادی میشه و بحث کسب‌وکار میشه، بحث درآمد میشه اینا تغییر نمی‌کنند؛ یعنی هیچ اتفاقی براشون نمیفته!

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.