قسمت 8 سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قسمت هشتم سریال راه‌اندازی کسب‌ و کار اینترنتی

5 دقیقه
794
6 امتیاز

در این قسمت ابتدا بحث تغییر موج‌ها رو کامل میکنم و همچنین در رابطه با عملکرد مغز صحبت میکنم که وقتی یک ایده جدید و یا یک موضوع جدیدی مطرح میشه دقیقا چه اتفاقاتی میفته که آدما کاری رو انجام نمیدن و اون ایده از بین میره!

بروزرسانی: 11 ماه
۰

قسمت هشتم

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت هشتم جذاب و آموزشی این سریال خوش آمدید در این قسمت ادامه بحث تغییر رو توضیح دادم همچنین در رابطه با عملکرد مغز نکات بسیار مهمی رو توضیح دادم پس در ویدئو زیر با این قسمت هم همراه من باشید!

زمان: ۱۴ دقیقه و ۲۵ ثانیه
حجم فایل: ۴۸ مگابایت

اگر ویدئو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدئو رو از این قسمت مطالعه کنید: پس تا اینجا الان دیگه افراد مجبور شدند که بیان وارد موج صنعتی بشن و اگر از تکنولوژی و ابزارهای صنعتی جدید استفاده نکنند عملاً مسخره میشن (در ادامه این سریال وقتی وارد موج اینترنتی میشیم دقیقا همین اتفاق میفته اولش با این سوالا شروع میشه: روش کسب درآمد اینترنتیایده کسب و کار اینترنتیشغل آنلاین و پرسودشغل اینترنتی چی خوبه؟ و… که در قسمت‌های بعدی کامل توضیح دادم) فرض کنید که الان شما گندم کاشتید و می‌خواهید گندم برداشت کنید، اکثرا دیگه الان با بیل‌های مکانیکی کسی نمیاد با دست این کار رو بکنه، حالا این مخالفت‌ها شون میدونید چیه، یک سری استدلال‌هایی هم برای خودشون دارند که بر اساس تجربه و نگرش خودشون.

دقیقا چه اتفاقی میفته که ایده‌های جدید عملی نمیشه؟

نه اینکه بخوان خیلی مخالفت‌های اشتباهی بکنند اون چیزی رو که تجربه‌کردن، مثلاً میگن اگر با بیل مکانیکی این‌ها رو درو کنیم حالا اون محصول نهایی خوب نمیشه حتماً باید با دست باشه اگر نمی دونم با دست درو بشه از اون طرف نمی دونم کاه بهتری داره یا اگر حالا بابیل مکانیک بشه این کاه خوبی نداره. و یک سری استدلال‌هایی که مخصوص خودشون این فقط دوباره اینجا عملکرد مغز رو من بهش اشاره می‌کنم که این افراد ذهنشون داره با یک ایده جدیدی روبرو میشه و وقتی ایده جدیدی روبرو میشه با موارد دیگه ای که قبلاً کارکردن یعنی فرض کنید که الان با دست درو کنیم و با بیل مکانیکی، بیل مکانیکی بهشون پیشنهاد میشه اولین کاری که مغز می کنه شروع میکنه سرچ کردن، اون با دست درو کردن میاره و یک سری دلیل‌های منطقی بر اساس تجربی شما بهتون میگه!

مشاوره رایگان انتخاب ایده

عملکرد پیش‌فرض مغر چطوری؟

این نکته بسیار، بسیار مهمه عملکرد مغز برای اینکه شما کاری رو انجام ندید و به ایده جدیدتون فکر نکنید و یک کاری براش انجام ندیم مغز ما میاد دلایل منطقی که بر اساس گذشته، شما ورودی‌هایی که داشتید بهتون بازگو میکنه که فقط این کار رو انجام ندید، این نکته هم شما باید اینجا بدونید که عملکرد مغز این شکلیه یعنی شما قبلاً داشتید با دست درو می‌کردید، میگید با دست درو کردن این خصلت‌های خوب داره حالا چرا ما باید بریم این کار بکنید.

مغز مثل زنجیر، اطلاعات رو بهم ربط میده!

درصورتی‌که میتونیم با دست این کار رو انجام بدیم، میخوام بگم که اینجا توی تغییر کردن این نکته بسیار، بسیار مهمی که مغز وقتی دوباره تأکید می‌کنم مغز وقتی با یک ایده جدیدی روبرو میشه اتفاق‌های قبلی که توی ذهن هست رو میاد تک، تک بررسی میکنه چند تا موردی که شبیه بهش هستند رو دسته‌بندی میکنه و از بین اینها اونایی که خیلی، خیلی منطقی هستند منظور از منطقی یعنی اینکه ما بگیم الان روزه یعنی هیچ کسی فکر نمی کنه آیا روزه یا نه؟ نکنه شب باشه!

ایده های کسب و کار | سایت من

دقیقا چه عاملی جلو عملی کردن ایده رو میگیره؟

این یعنی مغز موضوعات صددرصد منطقی رو میکشه بیرون و بهمون میگه، همون طور که نجوا میشه، همون صداهایی که الان توی مغز میاد میگه نه این کارو نکن این اتفاق می‌افته، نه ببین قبلاً این اتفاق افتاده بود این مشکل به وجود آمده بود الان این کار رو نباید انجام بدی و کلی داستان دیگه پس با یک سری دلیل‌های منطقی مانع از انجام ایده ما میشه، مانع از کار عملی که بهمون گفته می‌شه مثلاً ایده جدید میاد من امروز روی وب‌سایتم یک همچین کاری رو انجام بدم.

باید همیشه مواظب ورودی‌های مغزمون باشیم!

توی بیشتر مواقع اگر مواظب ورودی‌های ذهن تون باشید همون لحظه کار عملیش هم بهتون گفته میشه یعنی به ذهنتون میاد که الان تصمیم گرفتیم؛ مثلاً به طور مثال ما می‌خواستم روی سایت یک‌بخشی رو برای کاربران ویژه ایجاد کنیم، خوب پلاگین‌های مختلفی هست؛ ولی به‌راحتی با یک کد ساده هم می‌شد این رونوشت چون میدونستم یک بخشیش رو قبلاً انجام داده بودیم روی قسمت‌های دیگه الان می دونستم که این با اون میشه ترکیب کرد.

کار اینترنتی | سایت من

نمونه‌ای از کار عملی که ذهن به ما میگه!

و در نهایت یه کدی رو ایجاد کرد که فقط این افرادی که وارد سایت نیستن مطالب رو نشون نده مخصوص اون افرادی باشه که وارد سایت بشن خوب وقتی که این مورد رو ما نیاز داریم یه کاری که پیش میاد همون لحظه گفت؛ مثلاً میتونی فلان موقع سرچ کنی یا از این فرم استفاده کنی این کارها رو انجام بدی می خوام بگم که وقتی شما مراقب ورودی هاتون باشید به‌محض اینکه ایده جدید یا یه مشکلی رو یا یه نیازی براتون ایجاد میشه همون لحظه کار برای انجام‌شدنش هست، به‌شرط اینکه شما اول با عملکرد مغزتون آشنا باشید و دوم اینکه مراقب ورودی هاتون باشید.

تا اینجا یه جمع‌بندی کنیم!

خوب پس تا اینجا گفتیم که افراد دیگه مجبورشدن اومدن وارد موج صنعتی‌شدن که خوب موج صنعتی تو همین‌الان هم هست و داره کار میکنه یعنی یک سری افراد توی موج صنعتی همین‌الان ثروتمندند، یک سری افراد کارمند و یه سری افراد هم دوباره فقیرند اینا همون افرادین که از موج قبلی هول داده شدن توی موج دوم و هیچ تغییری نکردن من ۹۰ درصد افراد یا نمیرسن به موج بعدی یا اینکه اگر هم برسن به همون حالت میمیرن هیچ اتفاقی براشون نمیفته و فقط فکر می‌کنند که اینجا من یه نکته اضافه می‌کنم که بعداً کامل مفصل در رابطه باهاش صحبت می‌کنم.

کسب و کار اینترنت | سایت من

یک باور اشتباه و محدود کننده!

این به‌خاطر این نگرشی است که ما همیشه منتظریم ما منتظریم که یک کسی یه کاری برام بکنه منتظریم که فلانی بیاد یه روزی یه جمعه‌ای یه روزی یه کسی بیاد منتظر کی هستیم منتظر چی هستی و این بحث انتظار بودن که الان منتظر و متوقع شدیم؛ یعنی مثلاً خیلی از افراد مطمئنم این موضوع رو تأیید می‌کنید که خیلی از افراد هستند الان مدرک‌های بالا دارند بیکارن خوب بیکار باشن، یعنی الان باید کی چیکار کنه براشون شما بر اساس مدرک تون رفتی یه زمانی گذاشتی الان منتظر یک کسی برات یه کاری بکنه نمیگم این خیلی بده، نمیگم کارمندانی که الان دارن کار میکنن خیلی بدن میخوام بگم این نوع نگرش اشتباه یعنی شما به مدرک لیسانس خودت اعتماد نداری؛ ولی به مدرک دیپلم کارفرمات اعتماد دارد اون دیپلم کارفرمای یا حتی همون لیسانسه کارفرمایی که با تو یکی بوده فرض کنید دو تاتون لیسانس کامپیوتر دارید همکار فرما هم شما اینا دوتا لیسانس یکی مدرک‌ها یکی ان چه تفاوتی بین این دو تا بوده تفاوت فقط ایمان و جسارتی بود که رفتن انجام‌دادن.

به جرئت میتونم بگم مدرک تاثیری نداره!

هیچ تفاوت دیگه ای وجود نداره یعنی مثلاً شما هم الان میتونستید برید توی زمینه خودتون که علاقه دارید شروع کنید به کارکردن، کارکردن از کجا؟ همین‌الان یه سؤال از خودتون بپرسید این صددرصد جواب می ده حتی تا اگر بدترین ورودی‌ها به ذهنتون داده باشید تا الان و ذهنتون اینقدر درگیر باشه که نشه هیچ ایده‌ای رو بهش گوش داد صدای اون بیاد این رو جواب میده که الان بگی من چیکار کنم؟ یعنی من چیکار کنم این مدرک دارم یا اصلاً مدرک هم ندارم الان توی خیلی از شرکت‌هایی که دارن به‌صورت دورکاری از طریق اینترنت استخدام می‌کنند افراد رو خیلی جالب توی بخش سابقه کار و توی بخش مدرک تحصیلی نوشتن مهم نیست.

چطور یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

مدرک مهم نیست! چقدر تجربه داری؟

این یعنی چی؟ یعنی اینکه شما اگر مهارت داری مدرکت مهم نیست حالا لیسانس باشه یا فوق‌لیسانس شما یه نمونه کاری داری؛ مثلاً ما توی بحث بازاریابی و فروش حتماً نیازی نیست که شما کارشناس ارشد فروش باشید که شما یه فردی باش که رشتت هنر باشه اصلاً یه رشته دیگه ای باشی؛ ولی عاشق فروشی، تکنیک‌های فروش رو خیلی خوب بلدی نمونه کارداری، کار را انجام دادی میخوام بگم که اگر ما جزء اون برترها باید باشیم فقط و فقط باید به ایده‌های که به ذهنمون میرسه رو همین‌الان یکاری براش انجام بدیم.

باید وارد کار بشی و فقط انجام بدی!

این انجام‌دادن به‌شدت مهم، پس الان ما توی موج صنعتی هستیم و این افراد و اون برترین‌ها دوباره دنبال فکرکردن به تغییر شرایط و این فضای امن این افراد این‌طور فرض کنید که اون برترین‌ها که اون بالا هستن این‌طوری سه تا ستون در نظر بگیرید سه تا جعبه، جعبه اول که برترین افراد هستن یه یه فضای خیلی، خیلی نازک از پلاستیک فریزر هم نازک‌تر دور خودشون کشیدن که فقط یه سوز سرمایی نیاد در همین حد تصورش کنید که هر موقع خواستن تغییر کنند تغییر یعنی اصلاً کوچک‌ترین انرژی بتونه این فضایی که الان برای خودشون مهیاکردن رو تغییر بده و یه فضای جدید داشته باشن.

شغل آنلاین و پرسود

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.