قسمت 11 سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی

قسمت ۱۱ سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

5 دقیقه
791
7 امتیاز

در این قسمت، سبک زندگی افراد رو در موج صنعتی بررسی می‌کنیم که ببینیم با موج قبلی (موج کشاورزی) چه تفاوت‌هایی داره و در این موج دقیقا باید چه دیدگاه و نگرشی داشته باشیم که جز گروه برتر این موج باشیم!

بروزرسانی: 1 سال پیش
۰

قسمت ۱۱

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت ۱۱ جذاب و آموزشی این سریال خوش آمدید در این قسمت می‌خواهیم سبک زندگی افراد مختلف رو در موج صنعتی بررسی کنیم، پیشنهاد می‌کنم ویدئو زیر را بارها و بارها ببینید!

زمان: ۱۷ دقیقه و ۵۹ ثانیه
حجم فایل: ۵۹ مگابایت

اگر ویدئو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدئو رو از این قسمت مطالعه کنید: خوب پس تا اینجا سبک زندگی افراد مختلف رو توی موج کشاورزی بررسی کردیم الان بیایم سبک زندگی رو توی موج صنعتی با هم بررسی کنیم روال کار هم به این صورت که ویژگی‌های مشترکی که بین این سه تا موجود داره رو اول توی کشاورزی، صنعتی، الکترونیک (که افراد میتونن شغل آنلاین داشته باشند – به دنبال ایده کسب و کار اینترنتی آنلاین هستند – میخواهند در مورد آموزش کسب و کار اینترنتی و آنلاین اطلاعات داشته باشند – ایده کسب و کاری که در فضای اینترنت را میخواهند بررسی کنند و…) باهم بررسی می‌کنیم که دقیقاً چه تفاوت‌هایی دارند و ما به‌عنوان کارآفرین دوباره تأکید می‌کنم که باید این نگرش رو داشته باشیم که افراد بازار هدف ما دقیقاً چه نگرشی دارند و سبک زندگیشون به چه صورتی هست.

دیدگاه افراد در موج صنعتی چه تغییری کرد؟

خوب همون طور که گفتم توی موج کشاورزی سال‌های زیادی طول کشید و با یک تغییر که یک انقلاب صنعتی به وجود اومد، الان اومدن توی صنعتی‌شدن و سبک زندگی‌ها تغییر کرد، سبک زندگی افراد قبلا چطور بود؟ توی موج کشاورزی گفتم از صبح تا شب می‌رفتند دیدگاهشون پایان روز بود، توی موج صنعتی افرادی که شروع‌کننده موج هستند الان دیدگاهشون از ماه به سال تغییر کرد.

سبک زندگی افراد در موج صنعتی دقیقا چطور بود؟

یعنی افراد توی موج صنعتی دررابطه‌با ویژگی‌های موج صنعتی کامل گفتم که چه تغییراتی ایجاد شد الان فقط می خوام سبک زندگی رو بگم که این نگرش چه تغییری تو افراد ایجاد کرده وقتی شروع‌کننده موج هستند، صاحب ایده هستند همیشه دنبال تغییر هستند الان دیدگاهشون از ماه به سال تغییر کرده، یعنی تا پایان سال زمان میزارن، انرژی میزارن، اگر هزینه‌ای نیاز هست هزینه می‌کنند. همهٔ کارهای لازم رو انجام می‌دهند و نتیجه کار رو بعد از یک سال میان بررسی می‌کنند.

شغل های اینترنتی

در زندگی افراد معمولی چه اتفاقی افتاد؟

توی این موج صنعتی وقتی که دیدگاه و نگرش افراد یکم بیشتر شد یکم بازتر شد؛ مثلاً یک سال، دو سال، سه سال این دیدگاه این‌قدر بزرگ و بزرگ‌تر شد که افراد بتونن نتیجه بهتری بگیرن، اون افرادی که دیدگاه شون روزانه بود و کارمند بودند الان از روز اومده تبدیل شده به پایان ماه یعنی با تغییر این موج اقتصادی که الان دیگه افراد می توانند کارمند بشن برن یک جایی مستقر بشن و شروع‌کننده به کارکردن دیدگاه شون از روز تغییر کرده به ماه.

نکته سوپر طلایی برای تغییر!!!

افرادی که این پایین هستند تازه رسیدن به دیدگاه روزانه یعنی خیلی‌ها رو توی موج صنعتی می‌بینیم، من این موضوع رو عمدا خیلی اگزجره می‌کنم براتون که یکی از نکته‌های بسیار مهم برای تغییر اینکه ما ببینیم الان به قول آنتونی رابینز چه آشغالدونی برای خودمون درست کردیم؛ یعنی اصلاً ربطی به شخصیت نداره که بگیم الان ما داریم شخصیت این افراد رو زیر سؤال می‌بریم یا اصلاً ما در چه جایگاهی هستیم که بخواهیم افراد رو قضاوت کنیم و یا بگیم که الان این‌ها چقدر آدم‌های بدی هستند اصلاً هدف این نیست هدف اینکه الان با این نگرش عملاً داریم یک آشغالدونی برای خودمون درست می‌کنیم که دائم داریم غلت می‌زنیم و میگیم چرا در نمیایم از این.

با دست خودمون، خودمون رو نابود می‌کنیم!

فرض کن رفتیم افتادیم توی یک جوب که پر از لجنه بعد توی همین جوب غلط می‌زنیم و میگم چرا ما شرایط مون این‌جوری، خوب باید بلند بشی از توی این جوب بیایید بیرون راهش اینه، راهش این نیست که غلت بیشتری بزنی! این قسمتی که ما نمی‌خواهیم تغییر کنیم توی اون دیوارهای سیمانی گیر کردیم دقیقاً همین‌طور با تغییر روزبه‌روز که موج اقتصادی تغییر میکنه، شرایط کاری تغییر میکنه، افراد تغییر می‌کنند ما بیشتر لجن برای خودمون درست می‌کنیم و همین رو انتقال میدیم به نسل‌های بعدی!

مشاغل اینترنتی

نسل‌های جدید رو اصلا نمیشه با نسل قبل مقایسه کرد!

فرض کنید که الان یک بچه‌ای تازه به دنیا اومده و میخواد از ما الگو بگیره! البته توی موج الکترونیک با این رشد اینترنت و اینترنتی شدن همه کارها، این موج با موج‌های قبلی اصلاً قابل قیاس نیست، اصلاً؛ یعنی به‌صورت ذاتی توی وجود افراد موج الکترونیک خیلی چیزها هست، این هم به‌خاطر اینکه اونا خودشون میخوان، یعنی تغییری که الان ایجاد شده اصلاً ربطی نداره، الان بچه‌ها رو توی موج سوم با پدرش مقایسه می‌کنیم پدرش یک کارمند ساده هست؛ ولی بچه یک کسب‌وکاری برای خودش راه‌اندازی کرده از سن پایین در ۱۰ الی ۱۲ سالگی، گوشی موبایل گذاشته ویدئو های آموزشی تولید میکنه، دوره‌های آموزشی تولید میکنه، خیلی راحت توی خونش نشسته ویدئو تولید میکنه!

از توانمندی‌هامون استفاده کنیم!

بعد حالا این دسته که توی موج صنعتی دارم میگم دسته سوم، تازه رسیدن به افرادی که بیان نگرش شون یکم روزانه باشه، بریم یک جایی کار کنیم که مثل افرادی که سر فلکه‌ها یا جای مختلف می ایستن که یک فردی بیاد این‌ها رو ببره آخه شما چه توانمندی کمتری دارید از اون که الان داره یک کاری انجام میده. شرایط اقتصادی، دولت نمیدونم فلان، فلان هزار و یک دلیل دارید، یک راهکار بهتون میدم که اگر همین یک راهکار رو همین‌الان انجام بدید و البته جز اون دسته از افراد هستید و این به درد همه میخوره ها یعنی اگر ما بخواهیم حتی شروع‌کننده موج هم باشیم وقتی بدونیم که اینجا چه فضایی هست و اینا خیلی فضای بد و یک فضایی که اصلاً نشه تحملش کنیم اصلاً ذهن سراغش نمیره و ما قرار توی این فصل اول این سریال دررابطه‌با ایده‌ها صحبت کنیم که ما چطور اول ذهنمون رو خیلی خوب تربیت کنیم که همه چیزش دست خودمون باشه.

حوزه های کسب و کار اینترنتی

خط قرمز برای خودمون مشخص کنیم

حتی بگیم کجاها خط قرمز توی که اصلاً سمتش نرو؛ یعنی اصلا حتی فکر هم نکن به این دسته از افراد مثلاً یک نمونه بارزش اینکه ما این دسته از افراد که توی این لجن‌زار می‌بینیم و می‌بینیم که مثلاً یک ارتفاع خیلی کمی داره این خوابیده توی این جوبه که پر لجن اگر به ایسته میتونه از این جوب بیاد بیرون بعد ما اینجا یک تله‌ای برا مون اتفاق می افته که بیاییم دلسوزی کنیم برای این دسته از افراد که بیاییم وایسیم بالاسر این جوب بگیم آخی مثلاً چه آدم بدبختی هست که افتاده توی این جوب خوب این آدم بدبخت خودش انتخاب کرده که الان غلت بزنه توی این لجن‌ها من اینجا نمیخوام دررابطه‌با این صحبت کنم که ما اصلاً کلاً بیایم خیلی این موضوع رو بولدش کنیم نه فقط می خوام این موضوع همیشه گوشه ذهن تون باشه که شما یک سری خط‌قرمزهایی رو برای ذهنتون باید تعریف کنید که به‌هیچ‌عنوان توی تحت هیچ شرایطی اصلاً به این خط‌قرمزها فکر نکنیم چه برسه بخواهیم بریم واردش بشیم.

تکنیک مهم!

من برای همین یکم توی هر قسمتی بولدش می‌کنم که این خط‌قرمزها رو خیلی خوب بشناسید فضاش رو برای ذهنتون تصویر کنید و همین‌طور که با یکی از عملکردهای مغز آشنا شدیم توی قسمت‌های قبلی تصویر کردنه وقتی تصویرش می‌کنیم انگاری که الان اونجا حضور داریم.

کسب و کاری که در فضای اینترنت

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.