قسمت 15 سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قسمت ۱۵ سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

5 دقیقه
786
4 امتیاز

در این قسمت در مورد ابزارهایی که افراد در انواع موج‌های اقتصادی استفاده می‌کنن صحبت می‌کنیم و همینطور در مورد یک باور بسیار، بسیار کمک کننده صحبت میکنیم که در روند کار بسیار تاثیرگذاره! پیشنهاد می‌کنم این قسمت رو از دست ندین!

بروزرسانی: 1 سال پیش
۰

قسمت ۱۵

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت ۱۵ این سریال خوش آمدید در این قسمت‌ در مورد یک باور بسیار کمک کننده صحبت می‌کنم که مربوط به ابزار کار در هر موج اقتصادی است، پیشنهاد می‌کنم ویدئو زیر رو حداقل ۵ بار ببینید!

زمان: ۱۶ دقیقه و ۳۷ ثانیه
حجم فایل: ۷۳ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو این قسمت مطالعه کنید: خوب حالا از این قسمت به بعد تصمیم دارم که بیشتر در مورد موج صنعتی و موج الکترونیک (در کل در مورد کسب و کار های اینترنتی ) بیشتر صحبت کنم، تا اینجایی که دررابطه‌با انواع موج‌ها صحبت کردیم، فکر می‌کنم که دیگه دررابطه‌با موج کشاورزی کامل اون مواردی که باید بررسی می‌کردیم رو با هم بررسی کردیم حالا بااین‌حال اگر سؤالی براتون پیش اومد توی هر قسمتی از این سریال می‌تونید سؤالات تون رو تو قسمت کامنت‌ها مطرح کنید که دررابطه‌با هاش صحبت کنیم؛ ولی از این قسمت به بعد بیشتر تمرکز مون روی موج صنعتی و اینترنتی یا کار آنلاین هست.

چرا از این قسمت به بعد تمرکز بیشتری روی موج الکترونیک داریم؟

دلیل اصلی تمرکز بر موج الکترونیک یا ایجاد کسب و کار اینترنتی (Establishing an online business) چون الانی که داریم این سریال را ضبط می‌کنیم دیگه اغلب کسب‌وکارها با بازار آنلاین کسب کارها و فضای الکترونیکی و اینترنتی آشنا هستند و همینطور دررابطه‌با اون ۹۵% و ۵% صحبت می‌کردیم الان به یک جایی رسیده که افراد مجبور شدند که بیان وارد موج الکترونیکی و اینترنتی بشن (و اغلب افراد به دنبال آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستن)، خوب همون طور که گفتیم هر موج اقتصادی وقتی افراد شروع می‌کنند توی موج اقتصادی به فعالیت کردن یعنی شروع می‌کنند به کارکردن که درآمد کسب کنند علاوه بر مهارت‌های فنی، تخصصی حالا مهارت‌های نرم و هر مهارت دیگه ای نیازمند اینکه ما بایک سری ابزارهایی شروع کنیم به کارکردن.

ساخت کسب و کار آنلاین

ابزار کار افراد در هر موج اقتصادی چی بود؟

در موج کشاورزی ابزارهایی که افراد ازش استفاده می‌کردند معمولاً بیل، کلنگ نمی دونم دستگاه‌های دیگه، بعد از موج توی موج صنعتی اومد جایگزین این ابزارهای دستی شد دستگاه‌ها و ادوات کشاورزی بود که با استفاده از این ابزارها می تونستند کارشون رو راحت‌تر و سریع‌تر انجام بدن یعنی چه اتفاقی افتاده؟ اینجا رو خوب دقت کنید؛ چون باور می سازه برای افراد دوباره اگر یک برگشتی بزنیم توی موج کشاورزی افراد اعتقاد و باور اصلیشون این بود که اگر بخواد یک کاری خیلی خوب انجام بشه چون نوع فعالیت و نوع اون کاری که انجام می‌دادند اعتقاد و باورشون این شکلی بود که ما باید به‌صورت فیزیکی صددرصد توان فیزیکی مون رو بزاریم تا بتونیم در نهایت یک خروجی خوبی داشته باشیم.

چگونه باور و اعتقاد ما شکل میگیره؟

در قسمت‌های قبلی بهش یک اشاره‌ای کردم که افراد توی موج کشاورزی اعتقاد و باورشون اینکه مثلاً من می خوام یه زمین کشاورزی داشته باشم اگر خودم با دست و حالا با بیل یا با اون مواردی که بیشتر فیزیک و بدن من در ارتباط هست بیام اون زمین رو آماده کنم در نهایت محصول خوبی ایجاد میکنه و توی این تجربه ببینید وقتی که میخواد یک کاری آسون تر انجام بشه یک کار راحت‌تر انجام بشه افراد باید تجربه کسب کنند و وقتی که تجربه‌ای رو کسب می‌کنند و می‌بینند نتیجه کار خوب شد اون موقع باور و اعتقاد شون شکل می گیره.

تحقیق درباره کسب و کار

بررسی باور و اعتقاد افراد در انواع موج‌های اقتصادی!

توی هر کسب‌وکاری این اتفاق می‌افته، یعنی چی؟ یعنی اینکه افراد اول مثلاً فرض کنید که از بیل استفاده میکردن بعد گفتن همین بیل رو بیایم با استفاده از حیوانات این رو ترکیبش کنیم کار مون راحت‌تر و سریع‌تر بشه چون توان فیزیکی شون نمی‌کشید که مثلاً ۱۰ ساعت ۱۲ ساعت ۱۵ ساعت کار کنند، برای اینکه بیان کار رو ساده‌تر کنند اول بایک سری شک و تردید و نگرانی‌ها اومدن با شدن‌ها و نشدن‌ها راه‌حل‌های جدیدی رو امتحان کردن شروع کردن به امتحان کردن و بعد از امتحان کردن دیدن که نه خروجی کار خوبه یعنی اینکه میتونن کار رو سریع‌تر و بهتر هم انجام بدن و وقتی یه نفر، دو نفر، سه نفر این‌ها همون شروع‌کننده‌های موج هستن (افرادی که فقط ایده کسب و کار اینترنتی رو دارند) یعنی افراد که اگر یادتون باشه گفتیم ما کل افراد رو توی هر موج اقتصادی به سه دسته تقسیم می‌کنیم:

  • دسته اول: شروع‌کننده‌ها
  • دسته دوم: کارمندها
  • دسته سوم: افرادی که از لحاظ نگرشی و فکری فقیر هستند.

مهم‌ترین ویژگی شروع‌کننده‌های هر موج اقتصادی!

این رو من دوباره تأکید کنم این شروع‌کننده‌های موج میان سعی و خطا می‌کنند تجربه کسب می‌کنند امتحان می‌کنند روش‌ها و شیوه‌های جدید رو (فقط یک سوال از خودشون می‌پرسن که چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم و تمام شروع میکنن به کار) برای اینکه کار رو سریع‌تر انجام بدم، چرا کار رو سریع‌تر انجام بدم؟ دلیل اولش اینکه خوب اون توان فیزیکی و بدنی که دارن عملاً کشش این رو نداشت دیگه گفتن بیان فکر کنند و یه ایده‌ای بدن یا یک کاری انجام بدن که کارشون راحت‌تر و سریع‌تر انجام بشه و به‌خاطر همین تصمیم و شجاعت این رو داشتن که یک‌قدمی بردارند و یک تغییر و تحولی ایجاد کنند کارشون راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم

مقاومت در تغییر هر موج طبیعی!

طبیعی که افراد بر اساس سبک زندگیشون و نوع نگرش شون مقاومت‌های زیادی با این تغییروتحول داشتند اگر می‌خواهید دررابطه‌با سبک زندگی بدونید من تویی قسمت‌های قبلی صحبت کردم؛ یعنی چی؟ یعنی اینکه افرادی که الان توی موج کشاورزی هستن، می خوام کارشون راحت‌تر و سریع‌تر انجام بشه توی بازه مثلاً ۱۰ ساعت میخوان کار کنند، ۱۲ ساعت میخوان کار کنند، میخوان حداکثر خروجی رو از این کار بگیرند، می‌بینند وقتی که دارند با دست و فعالیت بدنی کار میکنن خروجی شون خوبه ولی کمه برای اینکه بیشتر بشه میان از ابزارهای بهتر، ابزارهای به‌روزتر و آپدیت تری استفاده می‌کنند تا کارشون سریع‌تر انجام بشه.

چند ویژگی مهم شروع کننده‌های موج

شروع‌کننده‌های موج معمولاً همیشه ریسک‌پذیر هستن، همیشه آماده تغییرا، همیشه میدونن شدن، نشد داره ترس و نگرانی داره میدونن یک سری فکرها هست؛ ولی کار رو انجام میدن تا به یک نتیجه‌ای برسوننش. خوب پس اینجا یک تغییر و تحولی ایجاد میشه که ابزارها آروم آروم داره تبدیل میشه به ابزارهای مکانیکی و اون دسته از افرادی که گفتم شروع‌کننده‌ها، کارمندها و افرادی که از لحاظ فکری و ذهنی فقیر هستند مقاومت‌های خودشون رو دارن چون سبک زندگیشون این شکلی جرئت تغییر رو ندارند تجربه‌هایی که قبلاً داشتن افرادی که دیدن این شکلی بوده و برا شون همین اتفاق افتاده و دیگه حاضر نیستن تغییر ایجاد کنند، یک درآمد ثابتی برای خودشون تعیین کردند یک مسیری رو رفتن و دیگه اصطلاحاً پیش خودشون این چرا بیاییم؛ مثلاً یک کاری که داره انجام میشه رو بزنیم خراب کنیم یا مثلاً یه چیزی که داره جواب میده چرا بزنیم خرابش کنیم بیاییم همین رو ادامه بدیم دیگه زندگی ما همینه همین‌طوری این‌ها نگرش‌های اون دودسته از افرادی که توی درصد بالایی از جامعه قرار دارند.

ایجاد کسب و کار اینترنتی

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.