قسمت 16 سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی

سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی | قسمت ۱۶

3 دقیقه
767
6 امتیاز

در این قسمت تمرین عملی «خودشناسی» را داریم که تمرین بسیار مهم و کاربردی هست و از این قسمت به بعد خیلی از این تمرین استفاده می‌کنیم، پیشنهاد می‌کنم این قسمت رو خیلی با دقت و همانطوری که توضیح دادم تمرین رو انجام بدین!

بروزرسانی: 3 هفته پیش
۰

قسمت ۱۶ + تمرین عملی

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت ۱۶ این سریال خوش آمدید در این قسمت‌ یک تمرین عملی بسیار مهمی داریم که از این قسمت به بعد خیلی ازش استفاده می‌کنیم، پیشنهاد می‌کنم ویدئو زیر رو خیلی با دقت ببینید!

زمان: ۹ دقیقه و ۱۹ ثانیه
حجم فایل: ۴۰ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: خوب این تمرینی که الان می خوام بهتون بگم از این قسمت به بعد خیلی ازش استفاده می‌کنیم؛ چون میخوایم یه سری تغییرات و یک سری باورهای و یک سری اتفاقاتی که توی این موج‌ها افتاده باهم بررسی کنیم و اون مقاومت‌های ذهنی که ذهنمون خیلی مقاومت میکنه رو برطرف کنیم، تمرین خیلی، خیلی ساده است، فقط کافیه که شما انجامش بدید! هانطور که گفتم توی فصل اول دررابطه‌با انتخاب ایده صحبت میکنیم و قراره یک ایده خوب انتخاب کنیم (ایده های راه اندازی کسب و کار) برای انتخاب ایده خوب باید این موانع ذهنی رو برطرف کنیم؛ یعنی کل قسمت‌هایی که تا الان من توضیح دادم فقط میخواستم این موانع ذهنی تون برطرف بشه!

شفاف بنویسید (با خودتون شفاف باشید)

تمرین این هست توی ستون اول یک کاغذ بردارید سه ستونش کنید توی ستون اول جایگاه خودتون رو بنویسید الان کجا هستید؟ درآمد دارید؟ ندارید؟ از چه طریقی دارید درآمد کسب می‌کنید؟ جایگاه خودتون رو شفاف و واضح بنویسید من سعی می‌کنم توی همین قسمت فایل pdf این تمرین رو براتون بزارم که دانلودش کنید و ازش استفاده کنید.

مقاله در مورد کسب و کار اینترنتی

اگر این تمرین انجام نشه، ادامه دادن فایده‌ای نداره!

دوباره تأکید می‌کنم باید از این روشی که میگم استفاده کنید، استفاده نکنید به هیچ دردی نمیخوره! توی فصل دوم این سریال ما دررابطه‌با انجام‌دادن و عمل کردن به ایده‌ها می‌خواهیم صحبت کنیم توی اون فصل دیگه نمیاییم در مورد روش‌های شروع کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم، دیگه نمیگیم که ایده رو چطور بنویسیم موانع رو چطور برطرف کنیم پیش‌فرض من وقتی فصل اول تمام بشه اینکه شما همهٔ موانع ذهنی تون رو برطرف کردید شما الان آماده هستید که بیایید برای خودتون کارآفرینی کنید یک تغییر و تحولی توی زندگی خودتون ایجاد کنید (در کل بیشتر تمرکزمون روی افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان کسب و کار اینترنتی هست) و روی زندگی هزاران نفر تأثیرگذار باشید پس از تون می خوام که این تمرین رو خیلی شفاف و واضح و دقیق برای خودتون انجام بدید.

شروع تمرین خودشناسی!

توی ستون اول جایگاه خودتون رو بنویسید، هر شرایطی که دارید، درآمدم صفر، هیچ درآمدی ندارم، هر جایگاهی که هستید حالم بده، حالم از خودم بهم میخوره، سنم بالا رفته، سنم کمه هر چیزی که هست، توی ستون دوم بیاید بنویسید با این شرایط چکاری میتونم انجام بدم؟ قدم بعدی خودتون رو مشخص کنید، البته اینطور نباشه که الان در آمد نداریم قدم بعدی می خوام که در ماه یک میلیارد درآمد داشته باشم! یک‌قدم کوچک‌ در جهت اینکه ما میخوایم یه تغییر و تحولی ایجاد کنیم و توی ستون آخر هم هر ایده‌ای که براش میاد رو همین‌الان شروع کنید به انجام‌دادنش.

کار در فضای مجازی

تمرین بسیار ساده است!

تمرین خیلی، خیلی ساده است به‌شرط اینکه انجامش بدیم! خودمون رو بشناسیم قدم بعدی رو تعیین کنیم و شروع کنیم به انجام یکاری، آروم آروم داریم با ایده‌ها آشنا میشیم ما باید بشناسیم ذهن خودمون رو ما باید خودمون رو بشناسیم عملکرد خودمون رو ببینیم نوع برخورد مون رو با انواع اتفاقاتی که می افته، کارهایی که برامون پیش میاد خودمون رو خیلی خوب بشناسیم که بتونیم هر زمانی که خواستیم بتونیم یک تغییری رو ایجاد کنیم، پس ازتون می خوام که این تمرین رو خیلی خوب و دقیق توی این قسمت انجام بدید.

نکته در رابطه با قسمت‌های این سریال

خوب من تویی قسمت‌های قبلی موقعی که شروع می‌کردیم به ضبط یک موضوع مشخص داشت که شروع می‌کردیم در رابطه باهاش صحبت کردن، حالا هرچقدر تایم می‌شد؛ مثلاً یک ساعت یک ساعت و نیم ضبط می‌کردیم و این رو به قسمت‌های مثلاً ۱۰ دقیقه، ۱۵ دقیقه، ۲۰ دقیقه تقسیم می‌کردیم و توی سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی منتشر می‌کردیم الان تو این قسمت هم دررابطه‌با ابزارها و نوع کارکردن افراد توی انواع موج‌ها صحبت کنیم که هر قسمتش همون ۱۵ الی ۲۰ دقیقه میشه

کسب و کار اینترنتی برای دانش آموزان

ابزارهای لازم در موج اینترنتی

خوب ابزاری که افراد توی موج اینترنتی و الکترونیک استفاده می‌کنند طبیعی که اینترنت هست (بهترین ابزار برای روش‌های تبلیغ و بازاریابی برای کسب و کار اینترنتی هست) و دستگاهی که متصل به اینترنت، هر دستگاهی حالا موبایل، کامپیوتر، لپ‌تاپ هر چیزی که هست بتونه به شبکه اینترنت وصل بشه و یک سری اطلاعات رو بگیره، توی این تغییر چه اتفاقاتی افتاده همهٔ مقاومت‌ها و همهٔ مواردی که قبلاً در رابطه باهاش صحبت کردیم توی این موج هم هست فقط می خوام ببینید که ابزارها چطور تغییر کردند؟ چرا ابزارها تغییر کردن؟ دوباره با همون باور و هدف ریشه‌ای که همیشه کار راحت‌تر و ساده‌تر هم قابل انجام است.

ایده‌های ساده و اولیه موج الکترونیک

ایده‌ها خیلی ساده بودن! یک سری افراد اومدن گفتن که آقا من یه متنی (نامه) دارم چطور میتونم ساده و سریع ارسالش کنم برای یه شخص دیگه؟ ایده اولیه راه‌اندازی شبکه اینترنت، صفحات وب و کلاً فضای وب چی بود؟ یک متنی رو نوشتن یک مقاله‌ای رو نوشتن و میخواستن این محتوا به دست همه افراد برسه! خوب قبلاً توی موج صنعتی برای اینکه ارسالش کنن باید از طریق پست به‌واسطه ماشین و اینا بود، در موج کشاورزی به قبل هم میدونید که ارسال یک نامه، متن و یا پیام به‌صورت دستی بود، توی موج صنعتی الان مکانیزه‌تر شده و با ماشین‌ها و ابزارهایی کار رو راحت‌تر و سریع‌تر کردن.

روش‌های تبلیغ و بازاریابی برای کسب و کار اینترنتی

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.