قسمت 17 سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قسمت ۱۷ سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

5 دقیقه
861
5 امتیاز

در این قسمت در مورد ارزش‌های اصلی هر موج اقتصادی صحبت می‌کنیم همانطور که میدونید یکی از ویژگی‌های مشترک در هر موج اقتصادی اون ارزشی هست که افراد به شکل‌های مختلف ایجاد می‌کنن که در این قسمت این موضوع رو همراه با یک تمرین مهم توضیح دادم.

بروزرسانی: 1 سال پیش
۰

قسمت ۱۷ + تمرین عملی

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت ۱۷ این سریال خوش آمدید در این قسمت‌ میخواهیم در مورد ارزش‌های اصلی در هر موج اقتصادی صحبت کنیم، پیشنهاد می‌کنم ویدیو زیر رو خیلی با دقت ببینید!

زمان: ۸ دقیقه و ۵۸ ثانیه
حجم فایل: ۴۰ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: به نام خدا عرض سلام و ادب خدمت همهٔ همراهان عزیز سلمان غلامی هستم و به یکی دیگر از قسمت‌های سریال آموزش راه اندازی کسب و کار خوش اومدید، خوب اگر دنبال‌کننده قسمت‌های قبلی این سریال بوده باشید میدونید که ماتوی فصل اول این سریال هستیم که داریم دررابطه‌با انتخاب ایده صحبت می‌کنیم (تمرکز اصلی در فصل اول روی ایده برای کار و ایده های راه اندازی کسب و کار هست که با انتخاب یک ایده خوب بتونیم افزایش ترافیک و بازدیدکنندگان کسب و کار اینترنتی داشته باشیم) توی قسمت‌های قبلی انواع موج‌های اقتصادی رو با هم بررسی کردیم که توی هر موج یک سری ویژگی‌های مشترکی داشتن افراد که حالا در ادامه این ویژگی‌های مشترک توی این قسمت می‌خواهیم دررابطه‌با ارزش‌های اصلی توی هر موج صحبت کنیم.

منظورم دقیقا از ارزش چیه؟

منظور از ارزش‌های اصلی چیه؟ خیلی واضح و شفاف یعنی توی هر موج اقتصادی افراد در ازای چی می تونستند بیشتر پول دربیارن؟ در ازای چی بیشتر می تونستند کسب و کارشون رو توسعه بدن؟ اون کاری که انجام می‌دادند بتونن توسعش بدن و ارزش و ملاک اصلی توی هر موج چی بود؟ (در ادامه سریال با شناخت رقبا و رقابت در کسب و کار اینترنتی متوجه میشیم که رو ایجاد برند معتبر در کسب و کار اینترنتی چطوری هست) خوب همون طور که توی قسمت‌های قبلی هم گفتم، فکر می‌کنم چند قسمت قبل بیشتر تمرکزم روی موج صنعتی و اینترنتی هست (بیشتر ایده های نو در کسب و کار در فضای آنلاین) که ما چون گفتیم دررابطه‌با موج کشاورزی کامل صحبت کردیم و الان بیشتر این دوتا موج رو مورد بررسی قرار می دیم که افراد بیشتری توی این دودسته هستند!

ایده کسب و کار اینترنتی

ارزش اصلی در موج کشاورزی چی بود؟

ارزش اصلی توی موج کشاورزی مطمئناً می تونید حدس بزنید که زمین بود، یعنی اون مکان و زمینی که افراد داشتن کشاورزی می‌کردند و اگر می‌خواستن درآمد بیشتری داشته باشند باید این متراژ زمینشون رو بیشتر می‌کردند، مثلاً اگر یک هکتار بود دو هکتارش میکردن و ارزش اصلی اون نقطه اصلی که میتونست درآمد بیشتری براشون ایجاد کنه همون زمین بود؛ یعنی زمین رو می‌گرفتی عملاً کشاورز نمیتونست توی موج کشاورزی کار کنه پس ارزش اصلی توی موج کشاورزی زمین بود و برای اینکه بتونن بیشتر ازش درآمد کسب کنند باید وسعت این زمین رو بیشتر می‌کردند

ارزش اصلی در موج صنعتی چی هست؟

ارزش اصلی توی موج صنعتی چی بود؟ ارزش اصلی توی موج صنعتی توی گروه‌های مختلف میتونست متفاوت باشه، مثلاً افرادی که شروع‌کننده موج بودن سرمایهٔ بیشتری براشون میتونست ارزش بیشتری داشته باشه چون این شروع‌کننده‌ها توی موج صنعتی یه کاری رو باید انجام می‌دادند یک تغییر و تحولی رو باید ایجاد می‌کردند که نمیدونستن واقعاً میشه یا نمیشه؟ این نیازمند این بود که یک سرمایه‌ای رو بزارن و شروع کنند به تغییر ایجاد کردند.

اسم برای کسب و کار اینترنتی

انواع باورهایی در هر موج اقتصادی شکل گرفته!

باورهای رایج در انواع موج‌ها اینجوری بود که مثلاً اگر توی بحث کشاورزی می خواستن دستگاه‌ها رو ایجاد کنند، توی موج صنعتی باید یک هزینه‌ای می‌کردند که دستگاه جدید رو داشته باشند این دستگاه رو تولید کنند بعد از تولید بیان استفاده کنند و خطاها شو برطرف کند و یک سری این موارد، ریسک بعدی که افراد می‌کردند، افرادی که کارمند بودن توی موج هم موج صنعتی و هم موج کشاورزی ارزش اصلیشون چی بود! مهارت بالاتری بود، مدرک بالاتری بود، یعنی چی؟ یعنی تو موج صنعتی باوری که شکل‌گرفته بود اینکه هرکسی مدرک بالاتری داشته باشه درآمد بیشتری هم داره!

چگونه در موج صنعتی درآمد بیشتری میتونیم داشته باشیم؟

یعنی کار و زمان و اون استانداردهایی که توی کارمندی تعریف شده بود همه ثابت بود، ۸ ساعت کار می کردن طبق قانون اداره کار ۸ ساعت کار می کردن و حالا اینجا اگر مدرک بالاتری داشته باشن می تونستند مدیر باشند، مدیر اون بخش بشن و یکم ارتقا پیدا کنند و به‌خاطر اون مدرکی که دارند درآمد بیشتری داشته باشن پس میتونیم به‌طورکلی بگیم ارزش اصلی توی موج صنعتی مدرک بالاتر بود.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

ویژگی‌های موج الکترونیک و اینترنتی

و اما موج آخر موج الکترونیک و کسب و کارهای اینترنتی خیلی، خیلی جذابه که توی موج اینترنتی و الکترونیکی ارزش اصلی افراد به ایده بهتره، به فکر بهتره، توی موج اینترنتی فضا، مکان و زمان محدودی نداریم؛ یعنی الان کافی بود، ما توی قسمت‌های قبلی گفتیم ابزارهایی که توی موج اینترنتی و بهترین کسب و کار اینترنتی داریم ازش استفاده می‌کنیم یک اینترنت و یک دستگاهی که متصل به اینترنت، حالا موبایل، لپ‌تاپ یا کامپیوتر میتونه باشه، و کافی بود به اینترنت وصل بودیم هرجایی میتونستیم یک کاری برای خودمون انجام بدیم حالا اینجا ارزش اصلی چیه؟ ارزش اصلی ایده خوب هست! یعنی تو موج اینترنتی، الکترونیکی  و حوزه های کسب و کار اینترنتی یک ایده جدیدی بدیم یه فکر جدیدی بدیم میتونیم درآمد بیشتری داشته باشیم.

یک نمونه واقعی درآمد عالی!!!

نمونه خیلی، خیلی بارز توی موج الکترونیکی و جواب این سوال چه کسب و کار اینترنتی راه بندازم اینه که افراد میان یک ایده‌ای میدن مثلا یک اپلیکیشن مینویسن (یک روش خیلی ساده سرمایه‌گذاری کم در کسب و کار اینترنتی هست) حالا یکی از دوستای خودمون همینطوری بود یک اپلیکیشن نوشت به قیمت ۵۰۰ تا تک تومنی و این اپلیکیشن رو گذاشت توی همین مارکت‌ها مثل بازار و گوگل‌پلی و امثال اینا، پنجاه هزار نفر این اپلیکیشن رو خریدن حالا موضوع اپلیکیشن چیه؟ یک نیازی رو باید ایجاد کنه که در ادامه میگم وقتی ما بخواهیم ارزش هامون رو ارتقا بدیم دقیقاً باید چه‌کارهایی رو انجام بدیم. این فرد اومد یه اپلیکیشن نوشتن ۵۰۰ تا تک تومانی ۵۰ هزار نفر این رو خریدند حالا پنجاه هزار نفر این رو بخرن چقدر میشه تقریباً ۲۵ میلیون دیگه ۲۵ میلیون بعد از سه الی چهار ماه اومد یک آپدیتی داد ۲۰۰ تا تک تومنی همون ۵۰ هزارنفری که خریدن آمدن آپدیتش رو هم خریدن شد چقدر ۱۰ میلیون یعنی این فرد برای اینکه توی بازه ۴ماهه بتونه ارزش بیشتری خلق کنه بتونه درآمد بیشتری کسب کنه نشست یک فکردی کرد یک اپلیکیشن تولید کرد و این اتفاق براش افتاد.

چطور یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنیم؟

نمونه‌ای از اجرایی کردن ایده

پس ارزش اصلی توی موج الکترونیک و اینترنتی به ایده شماست، به فکر شماست، به اون تمرینی که توی جلسه قبل دادم (گفتم قسمت‌های قبلی موانع ذهنی رو برطرف کنید موانع ذهنی رو اگر برطرف کنید به‌راحتی میتونید ایده بدید) یه نمونه ایده اینه که یک سایتی برای خودتون راه‌اندازی کنید و ایده تون رو بفروشید؛ یعنی ارزش اصلی توی موج اینترنتی و الکترونیک فقط و فقط ایده شماست، فکر شماست بیایید خیلی راحت موضوعاتی، مواردی که نیاز هست رو یادگیرید انجام بدید و این ایده‌ای که به ذهن شما میاد رو شروع کنید به عمل‌کردن!

همه چیز قابل تغییره!

پس می‌بینید که توی موج اینترنتی و روش‌های درآمدزایی آنلاین چقدر همه چیز قابل تغییر، چقدر میتونه ارزش‌های بیشتری خلق کرد، چقدر میتونیم دستاوردهای بیشتری داشته باشیم، خوب پس یک‌بار دیگه مرور کنم ارزش اصلی توی موج کشاورزی زمین بود، ارزش اصلی توی موج صنعتی مدرک بود و توی موج الانی که هستیم الکترونیک و اینترنتی ایده بهتره که هرچقدر ما بتونیم روی این ارزش‌ها بیشتر کار کنیم طبیعی که درآمد بیشتری داریم، حالا دوباره اینجا یک سری موانع ذهنی به وجود میاد که وقتی ما می‌خواهیم ارزش بیشتری خلق کنیم که در نهایت درآمد بهتری برا مون داشته باشه دوباره یک سری موانع میاد سراغ مون!

روش های درآمدزایی آنلاین

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.