قسمت 18 سریال راه اندازی کسب و کار

قسمت ۱۸ سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

5 دقیقه
795
4 امتیاز

در این قسمت ادامه ارزش‌های اصلی در هر موج اقتصادی رو بررسی می‌کنیم، مخصوصا موج صنعتی و موج اینترنتی که دقیقا در این دو موج ارزش اصلی چیه و از همه مهم‌تر چه باورهای کمک‌کننده‌ای باید داشته باشیم تا بتونیم جز افراد برتر و شروع کننده موج باشیم!

بروزرسانی: 12 ماه پیش
۰

قسمت ۱۸

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت ۱۸ این سریال خوش آمدید در این قسمت‌ ادامه ارزش‌های اصلی در هر موج اقتصادی رو بررسی می‌کنیم به همراه باور بسیار کمک‌کننده، پیشنهاد می‌کنم ویدیو زیر رو حداقل ۵ بار ببینید!

زمان: ۸ دقیقه و ۵۶ ثانیه
حجم فایل: ۴۲ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: موج کشاورزی رو الان دیگه میتونیم بگیم صنعتی شده و همه چیز مکانیزه شده، بیاییم توی دو تا موج صنعتی و الکترونیک باهم یک بررسی کوتاه داشته باشه باشیم، باور اصلی توی موج صنعتی یک زمانی این شکلی بود که آقا شما نمیخواد کاری بکنی برو یک مدرک بگیر مدرکی که گرفتی ما کار برات داریم، اینو مطمئنم تأیید می‌کنید و خیلی از افراد، البته افرادی که الان توی موج اینترنتی هستند این صحبت‌ها رو اصلاً قبول نمی‌کنند (مخصوصا افرادی که با کسب و کار از طریق اینترنت آشنان و به دنبال روش‌های شروع کسب و کار اینترنتی هستند) مدرک به چه دردی میخوره؟

داستان مدرک دانشگاهی خودم!!

نمونه بارزش خود من، من توی زمینه کامپیوتر و کلاً این حوزه علاقه داشتم و مدرکم توی همین حوزه بود و وقتی که دانشگاه رفتم مدرک گرفتم عملاً ۱% هم به کارم نیومد، ولی یک باور ریشه‌ای و یک اعتقادی که برای ما ساخته بودن این بود که آقا شما اگر می‌خواهی ارزش ایجاد کنی اگر میخوای درآمد داشته باشی باید بری مدرک بگیری! و این توی موج صنعتی یک چیز عادی و طبیعی بود؛ یعنی شما جز یک سری افراد بی‌سواد بودی اگر مدرک نداشتی، مدرکت چیه؟ مدرک من مثلاً لیسانسه، فوق‌لیسانس بعد الان کارشناسی‌ام بعد کارشناسی ارشدم بعد دکترا، الان باتوجه‌به شرایطی که توی موج اینترنتی و الکترونیک داریم (که اغلب افراد به دنبال ایده برای شروع کار هستن) یکسری افراد مشتاق به درس خوندنن، این افراد اگر زیر دکترا مدرک داشته باشن عملاً به درد نمی خوره!

مجوز کسب و کار اینترنتی

باور محدود کننده و مضری که برامون ساختن!

توی موج صنعتی این باور ریشه‌ای برامون اتفاق افتاده بود که بریم مدرک بگیرم برات کار هست، روال عادی چیه؟ من مدرک می‌گیرم میرم دنبال کار (معمولا هم اولین کاری که می‌کنیم دنبال بهترین کار در ایران هستیم و یا به همه میگیم کار خوب میخوام سراغ داشتی بهم بگو)، یعنی اصلاً هیچ اعتمادی نمی‌کنم به اون مدرکی که گرفتم (حتی یک لحظه هم به ایده برای کسب وکار فکر نمی‌کنیم) شروع‌کننده موج نیستم، اعتماد نمی‌کنم به اون مدرک و مهارتی که رفتم زمان گذاشتم توی دانشگاه، بیام ارزش رو بر اساس همون زمانی که گذاشتم ایجاد کنم، خوب من این مدرک گرفتم چطوری میتونم ازش استفاده کنم بیام یکم در مورد ایده های جدید کسب و کار فکر کنم، بیام یک کاری کنم برای خودم، به روش‌های راه اندازی شغل جدید فکر کنم، در ساده‌ترین حالت ممکن سرچ کنم کار غیر حضوری اینترنتی هرچی به ذهنم رسید مهم نیست درست یا اشتباه فقط یکاری کنم برا خودم!

باور مضرر در موج صنعتی!

ولی خوب این باور ریشه‌ای که توی موج صنعتی اتفاق افتاده بود متأسفانه که قراره مدرسه و دانشگاه و معلم و آموزش‌وپرورش رو نمی دونم سیستم آموزشی یک کاری برا ما بکنه، یعنی ما فقط باید بریم چشم‌بسته آموزش ببینیم و کاری نداشته باشیم دیگه، بعد حالا تازه اتفاق بدتری که افتاده بود توی موج صنعتی می‌خواهیم این رو آگاه باشید که جنس افراد رو بشناسید، یکی از اهداف دیگه ای که ما داریم موج‌ها رو بررسی می‌کنیم بازار هدف مون رو باید شناسایی کنیم؛ یعنی اگر من می خوام وارد یک حوزه مثلاً میخوام وارد حوزه آموزش و تدریس بشم.

انواع کسب و کار اینترنتی

دیدگاه بازار هدف کارهای اینترنتی در موج الکترونیک

در مورد کسب و کار اینترنتی و الکترونیک باید بیام بازار هدفم رو بشناسم چه دید گاهی داره، چه نگرشی داره آیا کمک بهش میکنه؟ وقتی که من این باور برام شکل‌گرفته که آقا من باید برم مدرک بگیرم تا بتونم درامد داشته باشم، من باید برم مدرک بگیرم یک جا کار کنم تا بتونم پول در بیارم، بتونم خونه بخرم ماشین بخرم یا هر چیز دیگه ای و با کار کردن برای یه نفر دیگه نیازها مو در کل برطرف کنم وقتی باور ریشه‌ای اینه، شما بیایید در رابطه ایده باهاش صحبت کنی معلومه که قبول نمی کنه! میگه برو بابا کار کجا بود!

این سریال فقط برای ۳ تا ۵ درصد افراد هست!

روی صحبت من با اون ۳ تا ۵ درصد افرادی که توی سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی همراه ما هستند دارم صحبت می‌کنم و باید شما آگاه باشید که افراد توی موج‌های مختلف وقتی تصمیم می‌گیرند ارزش بیشتری ایجاد کنند، وقتی تصمیم می‌گیرند درآمد بیشتری داشته باشند، بر اساس ایناست این باورها و متأسفانه این اعتقاد ریشه‌ای بوده که برای ما شکل‌گرفته که میگفتن آقا شما نیازی نیست هیچ کاری کنی، از همون اول ابتدایی هرچی ما گفتیم شما بیا یاد بگیر یک مهارتی رو کسب کن الان کاری نداشته باش و اصلا در مورد روش‌های درآمدزایی از کسب و کار اینترنتیروش‌های موثر در کسب و کار اینترنتیبهترین روش برای کسب و کار آنلاین و … صحبت نمیشد! فقط میگفتن که تو درس بخون یک سری کتاب‌های سخت! مثلاً آقا من به فلان درس علاقه‌ای ندارم؛ مثلاً فارسی منظورم از فارسی اون شعرها و مطالبی که هست، یا مثلا علاقه ای ندارم به تاریخ، علاقه‌ای ندارم به خیلی از درس‌ها مثلاً علاقه من به ریاضی بوده به طور مثال، علاقه من به برنامه‌نویسی بوده، اصلاً علاقه من به چیزی بوده که توی درس و کتاب‌ها نیست.

تحقیق در مورد کسب و کار اینترنتی

سوتفاهم پیش نیاد!

البته این برداشت نشه درس و مدرسه خوب نیستا! درس مدرسه خوبه به‌شرط اینکه درس مدرسه در مسیر علاقمون باشه و از همون اول جز شروع‌کننده‌های موج باشیم، هرجایی که هستیم شروع‌کننده موج باشیم، جزء نفرات برتر باشیم، من خودم وقتی که افراد توی آموزش خصوصی طراحی سایت ، توی آموزش‌های خصوصی برنامه‌نویسی که داریم وقتی سؤال میپرسن ما رشته چی بریم؟ ما چه کاری انجام بدیم؟ آیا رشته برنامه‌نویسی و طراحی سایت خوبه؟ من یه جمله رو همیشه بهشون میگم، میگم شما ببیند علاقه تون چیه؟ به چی واقعاً علاقه دارید توی همون علاقتون جزء سه تای برتر باشید

همیشه جز ۳تا برتر باشید!

اگر الان توی مدرسه و دانشگاه هستید، جزء شاگردهای اول، دوم و سوم باشید البته جز نفرات برتر باشیم و یک کاری رو انجام بدیم، اگر میخوایم یک کاری رو انجام ندیم و فقط مدرک بگیریم همون حد متوسط خوبه همین که نمره بگیریم کافیه. خوب پس باید الان این نکته رو بدونیم که اگر یکی از موانع ذهنی مون اینکه ما اگر بخواهیم ارزش بیشتری رو خلق کنیم بتونیم درآمد بیشتری داشته باشیم باید مدرک بالاتری داشته باشیم باید بهتون بگم که مدرک هیچ تأثیری نداره، نه اینکه هیچ تأثیری نداشته باشه نمیتونید اون ارزش واقعی رو که می‌خواهید ایجاد کنید؛ چون مدرک فقط اطلاعاتی که به شما داده میشه و اگر ازش استفاده نکنید عملاً به هیچ کارتون نمیاد!

بهترین روش برای کسب و کار آنلاین

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.