قسمت 19 سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قسمت ۱۹ سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

5 دقیقه
765
5 امتیاز

در این قسمت ادامه تمرین قسمت قبل رو با هم بررسی می‌کنیم که الان نکته بسیار مهم و حیاتی اینه که ما به ایده‌هامون عمل کنیم و با کار کردن روی ایده‌هامون چطور میتونیم ارزش بیشتری رو خلق کنیم؟!

بروزرسانی: 12 ماه پیش
۰

قسمت ۱۹ + تمرین عملی

سلام به همه همراهان عزیز در سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به قسمت ۱۹ این سریال خوش آمدید در این قسمت‌ ادامه تمرین قسمت قبل رو توضیح دادم که الان دقیقا چطور به ایده‌هامون عمل کنیم، پیشنهاد می‌کنم ویدیو زیر رو خیلی، خیلی با دقت چندین بار ببینید!

زمان: ۱۷ دقیقه و ۱۰ ثانیه
حجم فایل: ۷۲ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: خوب توی تمرین قسمت قبلی که دررابطه‌با خودشناسی بود ما جایگاه خودمون رو شناختیم، الان باید قدم بعدی رو برای خودمون مشخص کنیم و هر ایده‌ای که به ذهنمون میاد رو یک کاری رو براش باید انجام بدیم اگر این تمرین رو انجام نداده‌اید پیشنهاد می‌کنم حتماً حتماً این تمرین رو انجام بدید چون در کار برای شروع کسب و کار اینترنتیروش‌های تبلیغ و بازاریابی برای کسب و کار اینترنتی – تعیین بهترین استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی خیلی بهمون کمک میکنه.

ارزش انجام تمرین‌ها

الان تمرین چیه؟ چطور ارزش بیشتری رو خلق کنیم؟ کاملاً برعکس و متفاوت با اون چیزی که بهمون گفتن متأسفانه اون موقع توی موج صنعتی و حالا اخیراً کلاً توی سیستم آموزشی، هرجایی که سیستم آموزشی داریم میگه آقا قرار نیست تو کاری بکنی تو فقط درست رو بخون ما بهت کار میدیم (و اصلا در این سیستم آموزشی کلمه‌ای در مورد ساخت کسب و کار آنلاین گفته نمیشه متاسفانه!) اصلاً این اشتباه، در سیستم آموزشی درست یک سری چیزهای پایه‌ای رو باید یاد بگیریم؛ یعنی الان درست که مثلاً تو این سریال هستیم، یک سری موارد رو باید یاد بگیریم؛ ولی من توی هر قسمت دارم اشاره می‌کنم آقا اگر تو داری یاد می‌گیری و یک کاری براش انجام ندی به درد نمیخوره ها. حالا اگر این سریال رو هزار قسمت هم من براش تولید کنم شما نگاه کنی و کاری انجام ندی به هیچ دردی نمی خوره!

کسب و کار اینترنتی برای نوجوانان

چگونه ارزش بیشتری خلق کنیم + تمرین عملی

تمرین اینه یک کاغذ یه خودکار بردارید روی این کاغذ یک جدول سه‌ستونه بکشید توی ستون اول بیایید کل توانمندی هاتون رو بنویسید، هر کاری که از دستتون برمیاد، هر کاری، هر چیزی که میتونه انجامش بدید از ساده‌ترین‌ها شروع کنید و حالا به نظر خودتون و نظر بقیه سخت‌ترین کار رو بنویسید دوباره تأکید کنم تمریناتی که بهتون میدم، این تمرینات داره ذهنتون رو آماده میکنه برای ایده بهتر و این فصل رو بتونیم تو این سریال خیلی کامل و جامع با هم جلو ببریم. پس توی ستون اول تمام توانمندی هاتون رو باید بنویسید دوتا حالت اتفاق می افته شما توانمندی هاتون رو بنویسید البته این نکته رو بگم که حداقل ۱۰ مورد رو باید بنویسید عددهایی که میگم عددهای تصادفی نیست عددهای کاملاً فکر شده و حساب شده هستند، ده تا توانمندی بنویسید.

مگر میشه توانمندی نداشته باشیم؟!!!

حالت دوم این اتفاق میفته که من که هیچ توانمندی ندارم، من هیچ کاری از دستم بر نمیاد، من تا الان کاری نکردم و یک سری موانع ذهنی بوجود میاد که ما نتونیم توانمندی های خودمون رو بنویسیم اگر جزء این دسته از افراد هستید اینجا بهتون پیشنهاد می کنم یکی دوساعت با خودتون خلوت کنید و خیلی جدی به خودتون بگین آقا من اصلا هدفم چیه که اومدم به این دنیا!

هدفم چی بوده از اومدن به این دنیا؟ اومدم کارمند بقیه باشم؟ خیلی جدی، توی آموزش‌های خصوصی که توی مشاوره‌های که دررابطه‌با کسب‌ و کار اینترنتی داریم دقیقاً همین شکلیه فرد توی انتخاب ایده گیرکرده و میگم خوب توانمندی هات چیه میگه من هیچ توانمندی ندارم مگه میشه شما هیچ توانمندی نداشته باشی؟ مگر اینکه اینو باور کنی، غیرممکنه، هیچ توانمندی نداشته باشی تو ۱۰۰درصد توانمندی داری توی وجودت، ذهنت نمیذاره بهش فکر کنی، باید کنار بزنی، کنار بزنی این آتاشغال ها رو!

کسب و کار اینترنتی با لپ تاپ

آگاهانه باید ذهنمون رو کنترل کنیم!

دلیل اصلی که نمیتونیم توامندی‌هامون رو ببینیم، بخاطر ورودی‌های نامناسبی که به ذهنمون دادیم، اوضاع مملکت، اوضاع اینترنت، اوضاع فلان و اوضاع فلان، اوکی همهٔ اینها هست، من می خوام یه تغییری ایجاد کنیم، برای این تغییر اول باید بدونم خودم چه توانمندی‌هایی دارم؟ اول باید بدونم توی چه زمینه‌ای می خوام کار کنم؟ به قول یکی از استادان خیلی جدی توی یک جلسه‌ای می‌گفت این سؤال از خودتون بپرسید شما می‌خواهید چه غلطی بکنید برای خودتون؟ اومدید به این دنیا دقیقاً چیکار کنید؟ اومدیم عروسک خیمه‌شب‌بازی بقیه افراد باشیم؟ اومدیم کل ذهن و توانمندی‌ها و میلیاردها میلیارد سلولی که در اختیار ما هستند رو بزاریم در اختیار بقیه؟ با این قدرت با این نظم دارن کار می‌کنند ازشون هیچ استفاده‌ای نکنیم؟ استادمون با این صحبتا می‌خواست اون جرقه اصلی رو در ذهنمون بزنه ما باید به ناخودآگاه ذهن مون واقعاً بعضی مواقع این‌جوری صحبت کنیم.

مراقب باش فریبت ندن با حرفای قشنگ!

بیاییم با یک سری مواردی که خیلی، خیلی پیش‌پاافتاده است کنار بزاریم، دوباره به قول یکی از استادان می‌گفت اگر افراد میان سمت شما و بهانه‌هایی میارن که کار نکنند اونا دارند دروغ میگن بهشون بگید شما کل بهانه هاتون رو بنویس رو کاغذ و برو دم سوپری محله تون بگو من قیافم زشت، نمیتونم خوب حرف بزنم، نمیتونم خوب کار کنم، ۳۰ سالم شده نمی دونم فلان، خانواده‌ام این‌جوری، فلان، فلان، فلان همه اینا رو بنویس روی کاغذ برو دم سوپری بگو آقا من دلایل این‌هایی که دارم میگم به این دلایل شما نیم کیلو برنج به من بده! چکار میکنه به نظر شما به قول استادمون میگفت با لغد بیرون مون میکنه!

ایده کسب و کار اینترنتی

افکار محدود کننده نیم کیلو برنج هم نمی‌ارزه!

کل افکار محدود کننده ما نیم کیلو برنج نمی ارزه، و چطوری اومدیم یک دیوار بتنی برای خودمون ایجاد کردیم که نمیزاره ایده جدید بدیم، نمیزاره اصلاً به توانمندی‌ها مون فکر کنیم؟ این تمرین بسیار مهمی‌ها یعنی این قسمت رو شما باید یک میلیارد بار برای خودتون بذارید و گوش کنید که اگر میگی من توانمندی ندارم، توانمندی ندارم! مگر میشه توانمندی نداشته باشی؟ تو همین که الان داری این مطلب رو میخونی و یک سری اطلاعات جدیدی رو یاد میگیری، به خودت بگو با همین دستگاهی که دارم می‌بینم تبدیلش کنم به متن، تبدیلش کنم به ویدئو، تبدیلش کنم به صوت، تبدیلش کنم به‌عکس، بهانه میاری، بهانه هات نیم کیلو برنج هم بهت نمیدن.

دلیل اصلی بهانه آوردن!

دلیل اصلی که اغلب افراد به شکل‌های مختلف بهانه میارن اینه که به توانمندی‌های خودشون فکر نکنند و یه کاری برای خودشون انجام ندن ترس و نگرانی هست! می‌ترسند پا بزارن یک‌قدم اون طرف تر، همش دروغه و الکی شرایط رو بزرگ می‌کنن، برای اینکه شب بتونن راحت بخوابن، برای اینکه حالشون یکم بهتر بشه، من اگر ذهنمو گیر بدم به اتفاقات جامعه، اگر گیر بدم به اتفاقاتی که الان خانواده و فلان و فلان شب یکمی راحتر میخوابم؛ چون من میدونم اون کسی که شب با این موارد خوابیده صبح به‌محض اینکه بلند میشه دوباره جهان این پتک رو برمیداره و میزنه توی سرش و دوباره خودش رو مجبور بدبخت جلوه بده، مجبوره که من هیچ توانمندی ندارم اون کسی هم که داره یک کاری بر خودش میکنه اون خوب میتونه حرف بزنه، اون خوب میتونه کار کنه، اون پارتی داشته، نمی دونم اون مدرک داشته، ما که سواد نداریم، ما که فلان نداریم، ماکه فلان نداریم، این‌ها تمام بهانه‌هایی هست که شما توانمندی‌های خودتون رو نبینید.

شروع کسب و کار اینترنتی

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.