قسمت 20 سریال راه اندازی کسب و کار اینترنتی

قسمت ۲۰ سریال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

5 دقیقه
750
4 امتیاز

این قسمت در مورد موضوع بسیار مهم نگرش، صحبت می‌کنیم که دقیقا نگرش و یا دیدگاه چیه؟ و از همه مهم‌تر اینکه در هر موج اقتصادی دقیقا افراد چه دیدگاه و نگرشی داشتند و چطور نگرش‌های مختلفی به‌وجود اومده؟!

بروزرسانی: 12 ماه پیش
۰

قسمت ۲۰

سلام به همه همراهان عزیز در به قسمت ۲۰ سریال راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی خوش آمدید، این قسمت‌ در مورد نگرش و دیدگاه افراد در انواع موج‌های اقتصادی صحبت می‌کنیم، این ۲ تا موضوع بسیار، بسیار مهم هستن پیشنهاد می‌کنم ویدیو زیر رو چندین بار ببینید!

زمان: ۱۱ دقیقه و ۱ ثانیه
حجم فایل: ۴۳ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: به نام خدا با عرض سلام و ادب خدمت همهٔ همراهان عزیز سلمان غلامی هستم و به یکی دیگر از قسمت‌های سریال راه‌اندازی کسب‌ و کار اینترنتی خوش آمدید، خوب توی این قسمت می‌خواهیم دررابطه‌با دوتا موضوع بسیار مهم و کاربردی که شما همین ابتدای کار، تو فصل اول که دررابطه‌با ایده راه اندازی کسب و کار هست صحبت می‌کنیم، خیلی خوب و عمیق این موضوعات رو درک کنید. موضوع اول دررابطه‌با نگرش و دیدگاه افراد هست که دقیقاً نگرش چیه؟ و این دیدگاه از کجا میاد؟ و چطوری شکل‌گرفته؟ و مورد بعدی دررابطه‌با اینکه نگرش و دیدگاه افراد مختلف توی هر موج اقتصادی رو باهم بررسی کنیم.

پیشنهاد می‌کنم اگر قسمت‌های قبل رو چندین بار ببینید!

خوب قبل از اینکه این مطالب بسیار، بسیار مهم رو شروع کنیم از تون می خوام که اگر قسمت‌های قبلی رو ندید برگردید و قسمت‌های قبل رو چندبار مرور کنید و تمریناتش رو انجام بدید، من سعی می‌کنم توی هر قسمت این موضوع تکرار و تمرین رو مطرح کنم چون وقتی قراره یه مهارتی رو توی وجودتون ایجاد کنید خیلی، خیلی اهمیت داره که مطالبی که یاد میگیرید رو تکرار و تمرین کنید، نکته‌های جدید به ذهنتون برسه، ایده‌های جدید به ذهنتون برسه و از همه مهم‌تر اینکه شروع کنید به یک کاری انجام‌دادن خیلی، خیلی میتونه در روند این راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خیلی بهتون کمک کنه.

چگونه با کسب و کار اینترنتی پولدار شویم

دقیقا نگرش چیه؟ و چطور شکل می‌گیره؟!

خوب موضوعی که در این قسمت میخوام توضیح بدم دررابطه‌با نگرش هست، ببنید نگرش یعنی چی؟ یعنی نوع نگاه ما به هر چیزی، این دیدگاه ما نسبت به هر موضوعی حالا فرق نمیکنه موضوع چی باشه، می‌خواهیم ببینیم که اولاً این نگرش چیه؟ و چطور توی موج‌های اقتصادی تا الان شکل‌گرفته؟ موج کشاورزی و صنعتی و الکترونیک رو باهم بررسی کنیم و به یک دیدگاه درستی برسیم، خوب وقتی که دررابطه‌با نگرش صحبت میشه یعنی اینکه ما باید بررسی کنیم نوع نگاهمون به موضوعات چطوری؟ ما چطوری یک موضوع رو می‌بینیم؟ وقتی یک اتفاقی برام میوفته زاویه دید ما نسبت به این موضوع چیه؟

با یک مثال کاربردی موضوع بررسی کنیم!

یک مثال بزنم شفاف‌تر بشه ببینید؛ مثلاً یه اتفاقی توی کل جامعه کشور افتاده به طور مثال الانی که دارم این قسمت رو آماده می‌کنم یک سری محدودیت‌هایی روی بحث اینترنت هست دیدگاه افراد مختلف، نوع نگرش شون و رفتارشون دقیقاً نسبت به این موضوع چیه؟ اگر برگردیم به مطالب قبلی و قسمت‌های قبلی که گفتم معمولاً افراد جامعه به سه دسته تقسیم میشن دسته‌ای که اول دررابطه‌با اینکه از لحاظ دیدگاهی، نگرشی، فکری فقیر هستند، افرادی که دیدگاه کارمندی دارند نگرش شون کارمندی و افرادی که شروع‌کننده موج هستند.

برگردیم به این موارد ببینیم این سه دسته از افراد دقیقاً دیدگاهشون نسبت به یک موضوعی که برای همه اتفاق افتاده و شرایط یکسان هم هست (مثال همین موضوع محدودیت اینترنت) یا مثال بیماری که قبلاً اتفاق افتاد دیدگاه افراد توی این اوضاع و شرایط چطوریه؟ خوب مطمئنم الان میتونید حدس بزنید دیدگاه افراد مختلف چطوری و چه واکنشی رو به یک موضوع یکسان نشون میدن! مخصوصا اگر دنبال‌کننده قسمت‌های قبلی این سریال بوده باشید میدونید که دیدگاه این سه دسته افراد کاملاً متفاوته!

کسب و کار اینترنتی پر درآمد

بررسی نگرش افراد در شرایط مختلف!

دسته اول افرادی که از لحاظ فکری، فقیر هستند دیدگاهشون اینکه شروع می‌کنند به غر زدن. که آره الان شرایط این‌طوری کسب‌وکارها خوابیده ( کسب و کار اینترنتی جدید و کسب و کار آنلاین فایده نداره) ما نمیتونیم هیچ کاری کنیم و دائم به این و اون گیر میدن

دسته دوم هم که خوب اینجا یک کمی خیالشون راحت‌تر نسبت به دسته اول میگن به ما ربطی نداره اگر اینترنت قطع شده، اون کارفرما وظیفش اینکه طبق قراردادی که با مابسته بیاد حقوق مون رو بده و چه‌بهتر، الان ما که حقوقمون رو می‌گیریم و کار خاصی انجام نمیدیم، و اینجا خیالشون راحته که شرایط بیرونی اتفاق افتاده و به ما هیچ ربطی نداره چون همه چیز رو عملاً در اختیار بقیه قرار دادند و خودشون رو برده شرایط میدونن!

هدفم فقط شفاف سازی نه جسارت!

من نکته رو البته اینجا اضافه کنم هرجایی که دارم دررابطه‌با اون دوتا گروه اول گروهی که از لحاظ فکری فقیر هستند و گروه کارمندها یک سری موارد رو میگم که شاید جالب نباشه فقط می خوام نوع نگاهتون و زاویه دیدتون رو تغییر بدین و اگر تغییر نکنیم و گیر کنیم توی این دوتا موضوع عملاً به ضرر مون. و هدفم این نیست و نمی خوام جسارت کنم که کسی که الان کارمند یا کسی که از لحاظ فکری و دیدگاهی نسبت به بقیه جامعه پایین تره جسارتی بکنم که این افراد بدن!

نه همهٔ افراد یکسان‌اند فقط این نوع نگاه ما نسبت به موضوعات و شرایطی که برامون اتفاق می افته رو من سعی می‌کنم تو این سریال تا همین قسمتی که الان منتشر شده مطمئناً میدونید که من این جایگاه‌ها رو یکم اگزجره می‌کنم یکم از زاویه‌ای بهشون نگاه می‌کنم که واقعاً جایگاه اصلی ما نیست، جایگاه اصلی ما و دیدگاه اصلی ما نسبت به کسب‌وکار باید این‌طوری باشه که آقا من توانمندی خودمو دارم، من میتونم برای خودم یه کاری راه بندازم، میتونم برای خودم درآمد داشته باشم و میتونم اون چیزی که رویا هست، اون چیزی که توی ذهنم هست رو به حقیقت بپیوندم و خیلی راحت ازش استفاده کنم.

کسب و کار اینترنتی جدید

همیشه دیدگاه افراد متفاوت بوده و هست!

پس تا اینجا متوجه شدیم که دیدگاه افراد نسبت به شرایط یکسان کاملاً متفاوته در همه موج‌های اقتصادی همینطور بوده، موج‌های کشاورزی، صنعتی و الکترونیک که در رابطه باهاشون صحبت کردیم، الان میخواهیم دیدگاه افراد رو در شرایط یکسان بررسی کنیم، دیدگاه شروع کننده‌های موج اینجوری که گیر نمی‌کنند به اون جاهایی که حالشون بد کنه، اوجاهایی براشون ضرر داشته باشه، جلوی پیشرفت شون رو بگیره، شرایط رو می‌بینند و میان راهکار براش تعیین می‌کنند، یعنی زاویه دید شون نوع نگاهشون به موضوعات تمرکز روی راه حل هست!

بهترین دیدگاه چیه؟

در شرایط یکسان یه نوع نگاه ایطوری که به موارد منفی توجه کنم، یه دیدگاه دیگه اینه که بیام فکر کنم ببینم چطور میتونم از شرایط فعلی استفاده کنم؟ دنبال یه راه جدید باشم، یه مسئله جدیدی رو برای خودم درست کنم که بتونم ازش استفاده کنم، و حالا این موضوع رو میتونیم توی کتاب‌ها، توی داستان‌های موفقیت افراد مختلف پیدا کنیم؛ ولی پیداکردن که زاویه دید افراد موفق توی شرایط یکسان دقیقاً چه شکلیه؟ نیاز به تجربه داره یعنی حتماً حتماً ما باید توی اون شرایط باشیم تا بتونیم الگو بگیریم

کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.