قسمت دوم مصاحبه با شما - طراحی سایت اصفهان

طراحی سایت اصفهان | سریال مصاحبه با شما – قسمت ۲

8 دقیقه
769
9 امتیاز

در این قسمت ترتیب شروع کار رو با هم بررسی می کنیم و همان‌طور که می‌دونید این مصاحبه برای باز طراحی سایت فروشگاهی بود که نکته‌های بسیار بسیار مهمی رو داره و نیاز داره که همه قسمت های این سریال رو با دقت ببینید

بروزرسانی: 12 ماه پیش
۰

قسمت ۲

به قسمت دوم «سریال مصاحبه با شما» خوش آمدید همان‌طور که می‌دونید فصل اول این سریال مربوط به نقد و بررسی مشتریان طراحی سایت اصفهان هست، در این مصاحبه اصول طراحی و پیاده سازی سایت فروشگاهی رو بررسی می‌کنیم

زمان: ۱۰ دقیقه و ۲۴ ثانیه
حجم فایل: ۵۲ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: خوب بریم شروع کنیم، در ادامه بررسی گفتگو با مشتریان طراحی وب سایت اصفهان این مشتری از عملکرد سایتش راضی نیست و میخواد سایتش رو بازطراحی کنه، نکته‌ای که باید بدونید این گزارش‌هایی که در ادامه بررسی می‌کنیم

فقط برای وب‌سایت‌هایی هست میخوان واقعا یه کسب و کار آنلاین جدی رو راه اندازی کنن و از همون ابتدا همه چیز خیلی اصولی و روی برنامه پیش بره و همچنین برای طراحی سایت اصفهان حرفه ای اول اون زیر ساخت سایت و موارد فنی سایت رو بررسی می‌کنیم بعدش محتوا و بعدش هم حالا میاییم روی بحث سئو سایت کار می‌کنیم.

مراحل شروع کار به چه صورتیه؟

خوب همین ابتدا یه نکته بسیار مهم رو بگم، ببینید توی قسمت قبلی گفتم که الان این سایت قرار باز طراحی بشه، شروع صحبت مون چه شکلی بود؟ اول توضیح میدم به مشتری که روند کار و استارت کار رو به سه بخش کلی تقسیم می‌کنیم:

  • زیر ساخت سایت (موارد فنی و تکنیکال)
  • بعد محتوا (انواع فرمت‌ها)
  • بعد سئو (بهبود رتبه و جایگاه سایت)

این ترتیب خیلی مهمه چرا خیلی مهمه؟ چون من اگر برای طراحی سایت حرفه ای در اصفهان و هر جای دیگه زیرساخت مناسبی برای سایت نداشته باشم عملاً موارد بعدی کاربردی نداره! و اشتباه خیلی، خیلی رایجی که اتفاق می‌افته اینه که اغلب افراد میرن یه دامنه ثبت میکنن یه هاست ویه قالب هم می‌خرند!

حالا قالب آماده یا هر قالب دیگه ای روی سایتشون بارگذاری می‌کند و گیر میدن به این وب‌سایت که آقا باید ظاهر خیلی خوبی داشته باشه الان اونجاش این‌طوری باشه می خوام اینجا مثل دیجی‌کالا باشه، اینجوری باشه این اصلاً درست نیست! که من ابتدای کار وقتی بخش فنی و تکنیکال سایتم رو به‌درستی بالا نیاوردم چرا دنبال ظاهر قشنگش هستم؟

طراحی سایت اصفهان حرفه ای

بیایید با یک مثال این موضوع بررسی کنیم!

برای سفارش طراحی وبسایت اصفهان شما این‌طوری فرضش کنید که الان من می خوام برم یه پاساژی بسازم وسط بیابون (جایی که هیچ رفت و آمدی نیست!) بعد میگم که الان نماش و ظاهرش خیلی قشنگ نیست و باید این جوری بشه اون جوری بشه، اون بنر بالاش یه ذره کوچیک یه ذره بزرگ کنم، اینجاش بیام ال‌ای‌دی بدم، اینجاش بیام چراغ بزنم، اصلاً معنی نداره!

این پاساژ اول باید بیاد توی شهر بیاد توی جایی که رفت اومد هست، برای طراحی و ساخت سایت در اصفهان هم دقیقا به همین شکله، تا سایت ما توی نتایج گوگل دیده نشه، نمیگم بیاد صفحه اول از همون روز اول؛ ولی کار درست اینه که اول بیاد توی دسته‌بندی درستی از اطلاعات گوگل، بیاد یه جایی قرار بگیره که کاربران باشن (آمار بازدید داشته باشه – مثال خودمون از بیابون بیاد تو شهر) بعد برم سراغ ظاهر قشنگش!

اول باید موارد فنی سایت انجام بشه!

نکته خیلی مهمی که اینجا باید بدونید اینکه ما برای قالب طراحی سایت اصفهان طرحی که مدنظر شما هست رو پیاده‌سازی می‌کنیم (هر طرح و دیزاینی نگران نباشید) یعنی مثلاً یه قالبی رو شما مدنظرتون هست از لحاظ ظاهری دارم میگم (چون در طراحی ریسپانسیو سایت در اصفهان خیلی تاثیر داره) که این این ظاهر براسایتمون قشنگه المان‌های مختلفی داره

اوکی در نهایت هر طرحی و هر ظاهری که مدنظرتون هست، ما برای شما طراحی و پیاده‌سازی میکنیم ولی قبل از این‌ها نکته بسیار مهم اینه، همان‌طور که اشاره کردم اول فنی، بعد محتوا و بعد سئو، فنی یعنی که این ساختار سایت من اون پایه‌های اصلی یا همون فوندانسیون سایت من به‌درستی انجام شده باشه به‌درستی مربوط به دامنه میشه و هاست وب‌سایت شما که خیلی ساده ازش می‌گذریم!

خدمات طراحی سایت اصفهان

نکات مهم قبل از ثبت دامنه

کار اصولی قبل از ثبت دامنه شروع میشه! معمولا دوتا حالت داریم، ۱- دامنه ثبت نکردید هنوز ۲- دامنه ثبت شده دارید در هر دو حالت قبل از اینکه بخواهید روی رتبه گرفتن سایت کار کنید، قبل از اینکه بخواید بیاریدش توی جایی که افراد هستند همون نتایج برتر گوگل (نکته بسیار مهمی که طراح سایت در اصفهان باید انجام بده)

باید بررسی کنید ببینید این دامنه شما از قبل سابقه‌ای نداشته باشه! از کجا میدونید که مثلاً این دامنه‌ای که ثبت کردید سابقه قبلی نداشته؟ یا مثلاً یک شخص دیگه ثبت کرده مخصوصاً برای سایت‌های فروشگاهی که اسم‌هایی رویی که انتخاب می‌کنند که احتمال این وجود داره که فرد دیگه ای این رو ثبت کرده باشه.

نمونه خیلی بارز همین وب‌سایت «سایت من»

مثال بازر سایت خودمون، یعنی من این کلمه سایت من رو اصلاً فکرش نمی‌کردم که یه شخص دیگه ای قبلا ثبتش کرده باشه! باتوجه‌به اینکه خودم این موضوعات تدریس می‌کنم که قبل از ثبت دامنه حتما سابقه دامنه رو چک کنید، برای سایت من این گزارش نگرفتیم!

چون خیلی دور از ذهن بود که دامنه سایت من بخواد یه شخص دیگه ای ثبتش کرده باشه، چون اولاً خیلی عمومی بود، خیلی سخت بود و بعد از ثبت‌کردن دیدم که یه شخص دیگه ای این دامنه رو ثبت کرده! فقط نکته خوشحال کننده این بود که حوزه کاری که فعالیت کرده بود خیلی با حوزه‌ای که الان ما داریم فاصله نداشت، و تقریبا میشه گفت که توی یه مایه‌ها بود

خدمات طراحی سایت در اصفهان

قبل از شروع کار باید سابقه دامنه رو چک کنیم

شما باید این نکته رو بدونید برای ثبت دامنه، یا حتی همین دامنه‌ای که الان دارید رو باید سابقه‌اش بگیرید و مطمئن بشید؛ چون قراره هزینه کنید، الان همین مشتری (من سابقه دامنه رو بررسی کردم حالا این سابقه دامنه نداشت) اگر دامنه‌اش سابقه داشت می‌گفتم اولین کاری که شما باید انجام بدید باید دامنه تون رو تغییر بدید و با یه دامنه با پرونده سفید بیایید بالا!

چرا باید این کار را بکنیم؟ ببینید ما دامنه و کسب‌وکاری که می‌خواهیم راه‌اندازی کنیم قرار توی گوگل دیده بشه و وقتی که یک دامنه‌ای داشته باشیم که پرونده خراب و پرونده جریمه شده پیش گوگل داره و نمیخواهیم تغییرش بدیم، عملاً زمان و هزینه بیشتری هم میبره.

حتما حتما یادداشت کن!!!

پس بهترین راهکار برای طراحی وبسایت اصفهان اصولی اینکه من بیام از دامنه‌ام یه گزارش بگیرم (که در ادامه توضیح میدم) اینجا می خوام بگم که به تک، تک کلمات و به تک، تک جملاتی که گفته میشه رو با دقت بخونید، من نکته‌های مهم رو تا اونجایی که بشه بهش اشاره می‌کنم تا متوجه بشید ساختار اصولی سایت باید به چه شکلی باشه؟

پس الان یه کاغذ بردارید و موارد رو بنویسید و خودتون قبل از اینکه با طراح سایت صحبت کنید بدونید که اصول کار چیه؟ دقیقا مثال ساختمان میشه؛ یعنی شما می‌خواهید ساختمان بسازید میدونید این ساختمان یه فونداسیون داره چهارتا ستون داره یک سری دیواره‌ها داره دوتا مثلاً اتاق‌خواب اینارو میدونید برای طراحی سایت فروشگاهی این اصول رو من تو این سریال میخوام بهتون بگم شما میتونید یادداشت‌برداری کنید و استفاده کنید

بهترین طراحی سایت در اصفهان

بهترین روش استفاده از این سریال

یه نکته مهم برای قسمت‌هایی که منتشر میشه: هر قسمتی که از این سریال منتشر شد و سؤالی در مورد ساخت سایت در اصفهان براتون پیش اومد، قبل از اینکه بخواید از کسی سؤال بپرسید و یا قبل از اینکه بخواهید با یک شرکت طراحی سایتی تماس بگیرید، میتونید سوالتون رو توی قسمت کامنت‌ها مطرح کنید تا با هم بررسی کنیم تا دقیق بدونید الان کسب‌وکاری که میخواید راه‌اندازی کنید به چه شکل قرار بیاد بالا

با اطمینان خاطر بهتری هزینه کنید و مطمئن بشید اگر قراره هزار تومن، یک میلیون، n میلیون تومن هزینه کنید کامل بدونید که در ازای چیه؟ و این نگرانی کامل برطرف بشه، پس توی همین ابتدا کار روال به این صورت، اول بیاییم ساختار سایتمون اون موارد فنی، تکنیکال سایت (همون فونداسیون ساختمانی که داریم روش مثال می‌زنیم) رو بررسی کنیم بعد محتوای سایت و بعد طراحی شروع کنیم

اهمیت محتوای سایت

محتوای سایت مهم‌ترین بخش هست که خودش هم داستان داره برای محتوای سایت، حالا من باید بین این مشتریان بگردم اون قسمتی که مربوط به محتوا هست فکر می‌کنم یه موردی داریم که در ادامه همین سریال میشه این مصاحبه با شما میشه یه فصل جدیدی که دررابطه‌با محتوای سایت قسمت‌هایی رو تولید کنیم

پس ببینید، قبل از اینکه بریم سایت طراحی کنیم، باید ببینم چیا رو داریم؟ و چیا رو نیاز داریم؟ بعد شروع کنیم به ساختن، توی ساختمان هم همینطوره ما وقتی می خوایم یه دیوار بسازیم وقتی می‌خواهیم ساختمان بسازیم میگیم این‌قدر آجر نیاز داره، این‌قدر ماسه نیاز داره، این قدر سیمان نیاز داره همه اینا رو میدونیم لیست می‌کنیم آماده می‌کنیم و شروع می‌کنیم به ساختن و بعد از اینکه ساخته شد، میاییم شروع می‌کنیم به بهبود دادنش به بهتر کردنش و بهتر دیده‌شدنش.

ساخت سایت در اصفهان

حواسمون باشه نریم وسط بیابون گیر کنیمااا!

پس با توجه به نکات بالا، نریم مثال اون پاساژی بشیم وسط بیابون گیر کنیم! و بگیم که آقا بنر بالاش باید یذره بره بالاتر، بنر بالاش رنگش خوب نیست! اصلاً کسی اونجا نیست، کسی ما رو ببینه! که بگیم باید فول‌امکانات باشه، همه امکانات رفاهی، تفریحی، هر آن چیزی که نیاز داره مشتری توی این پاساژ باشه!

همه اینا خوبه ولی خوب وسط بیابون عملاً به کار نمی‌آید باید این رو دقت کنیم که در شروع کسب‌وکار جدید و یا بازطراحی سایت، چه سایتی می خوایم از اول راه‌اندازی کنیم و چه الان فقط در حد ایده هست بدونیم که چطور وارد این بازار بشیم؟

دقیقا تو بازار سنتی همین روند داریم!

توی بازار سنتی هم همینطوره! یعنی مثلاً من میخوام یه مغازه بزنم برای خودم توی بازار سنتی نمیام برم توی کوچه‌پس‌کوچه‌ها که یه جایی که پرت و بیرون از شهر میرم! سعی می‌کنم نسبت به بودجه و نسبت به کاری که میخوام انجام بدم بهترین جا رو انتخاب می‌کنم، حالا شاید اون ابتدای کار بهترین جا نباشه، مرکز شهر نباشه، یه جایی باشه که حداقل رفت و اومد باشه. این روال عادی که توی بازار سنتی اتفاق میافته!

نکته بسیار مهم در فضای آنلاین

توی بازار آنلاین هم وب‌سایت ما علاوه بر این که تو کشور خودمون هست تو دنیا داره دیده میشه و به قول یکی از استادان می‌گفت وب‌سایت شما بهترین مکان توی کل دنیا هست که ۲۴ ساعته آنلاین و در دسترس همه هست و داره کار خودش انجام میده فرم مشاوره‌ها را پر میکنه اطلاعاتی رو از کاربران میگیره دوره‌ها رو میفروشه همه کار رو عملاً انجام میده و من از این طرف دارم بهبود میدم دارم کمکش می‌کنم که این کارش بهتر انجام بشه اگر درآمدی داره ایجاد میکنه درآمدش چندین برابر بشه پس این نکته‌ها، نکته‌های بسیار مهمی است

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم و یک سایت درست و اصولی رو با هم طراحی کنیم، نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو برای طراحی سایت اصفهان پر کنید تا مفصل صحبت کنیم

مشاوره رایگان راه اندازی سایت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.