قسمت دوم سریال سفر کسب‌وکار اینترنتی در گوگل

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بدون دیدگاه
547 بازدید

در این قسمت یکسری توضیحات کلی در مورد محتواهای سریالی که قرار منتشر کنیم صحبت کردم و در ادامه وضعیت این صفحه بررسی که در تاریخ 18 دیماه 1400 دقیقا چه رتبه ای داره؟ و در 7 روز گذشته که تصمیم گرفتم رو این صفحه کار کنیم دقیقا چه اتفاقاتی افتاده؟

داستان قسمت دوم

در این قسمت اول بیاییم این صفحه کسب‌ و کار اینترنتی رو که توی تاریخ ۸ دی‌ماه گرفتیم رو بیاییم بررسی کنیم که اون زمان چه وضعیتی داشت و وصلش کنیم این قسمت رو به قسمت دوم

زمان: 13 دقیقه و 21 ثانیه
حجم فایل: 45 مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: خوب اول این نکته رو بگم که توی صفحه اصلی اون قسمت پایین توی هر صفحه‌ای که یک صفحه مادر هست و صفحات اصلی سایت محسوب میشه من همهٔ داستان‌ها رو طبق تاریخ تو این قسمت پایین صفحات نوشتم که چه اتفاقی می افته شما میتونید توضیحات بیشتر رو اینجا بخونید. توی صفحه اصلی که حالا توضیحاتش کامل هست یکی از صفحات مهمی که خوب توی سایت من توی ورژن سه ما تغییر دادیم صفحه کسب‌وکار اینترنتی بود، صفحه کسب‌وکار اینترنتی همان‌طور که توی قسمت قبل این سریال، من توضیحاتی رو در موردش دادم و این صفحه جدید رو معرفی کردم قبل از اینکه بخواهیم این صفحه رو بزنیم من فیلمش رو گرفته بودم ولی خوب سایز این فیلم مربعی بود و بیشتر برای اینستاگرام استفاده کردیم و الان می خوام که همون ویدئو قبلی رو بیام دوباره بگیرمش تا یک سایز بزرگ‌تری داشته باشه که بتونیم توی سایت آپلودش کنیم اگر نگاه کنید این همان ویدئو قبلی که خوب همان‌طور که دیدید ویدئو حالت مربعی داره و توی تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۴۰۰ گرفتیم و الان 18 دی‌ماه 1400 که میخوام همون ویدئو رو دوباره بگیرم و تغییراتی که انجام دادیم رو توی قسمت اول، اول این سریال بهتون بگم.

حالا داستان این محتوایی سریال چیه؟

خوب سریال‌هایی که تویی سایت منتشر می‌کنیم مثل: صفحه کسب‌وکار اینترنتی، صفحه دیجیتال مارکتینگ و صفحه فروشگاه اینترنتی این سه تا صفحات اصلی هستند که قرار محتواهای سریالی رو براشون تولید کنیم. دسته اول: برای یک سری از افراد هستند که میخوان فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنند ما همه آموزش‌های کامل رو در قالب محتوای سریال بهشون ارائه می‌کنیم که من اسم این محتوا رو گذاشتم سریال فروشگاه اینترنتی در گوگل! دسته دوم: برای یک سری از افرادی هستند که میخوان مثل خود ما این کلمات رو که خوب کلمات پررقابت و کلمات سختی هستند به صفحه اول گوگل برسونند برای همین من اسم این سریال رو گذاشتم سریال سفر کسب‌وکار اینترنتی در گوگل.

و حالا توی این سریال‌ها قرار چه اتفاقی به افته؟ اینکه از همان ابتدا چی شد ما این صفحه رو چه‌کارهایی انجام دادیم و چطور به صفحه اول گوگل که هدف اصلیمون برسیم به رتبه یک گوگل کل این داستان رو در قالب سریال بهتون ارائه می‌کنیم و حالا برای اون دسته از افرادی که سئوکار هستند و یا به این حوزه علاقه‌مند هستند بتونه بهشون کمک کنه. پس توی این محتوای سریالی میتونید با ما همراه باشید، نظراتتون رو بگید تا بتونیم یک سریال بسیار جذاب و دیدنی را با هم درست کنیم.

شغل آنلاین

بررسی وضعیت فعلی!

خوب بیاییم اول صفحه کسب‌وکار اینترنتی رو من حالا بایک ابزاری بررسی می‌کنم کلمه کسب‌وکار اینترنتی سرچ می‌کنم خوب همان‌طور که می‌بینید رتبه 33 رو به ما داده در تاریخ 18 دی‌ماه 1400 و توی این تاریخ کلمه کسب‌وکار اینترنتی توی سایت من رتبه ۳۳ رو داره و الان توی قسمت دوم توضیح دادم که الان چرا این عنوان این‌طوری شده و کسب‌وکار اینترنتی ریدایرکت شده یعنی چی؟ کامل توی اون قسمت توضیح دادم که چه اتفاقاتی افتاد. فقط توی این ویدئوی که الان دارم دوباره می‌گیرمش اومدیم بررسی کردیم که خود رتبش چی بود چطور بود و اینکه حالا توی سرچ کنسول (Google Search Console) هم ببینیمش که اونجا چه رتبه‌ای داریم. خوب برای اینکه بخواهید وضعیت یک کلمه رو ببینید که البته توی بخش دیجیتال مارکتینگ کامل توی قسمت سئو کامل این موضوعات توضیح دادم ولی اگر دارید این مقاله می خونید یک توضیح کوتاهی در موردش میدم.

بررسی وضعیت کلمه کلیدی در ابزار سرچ کنسول

مثلاً ما می‌خواهیم کلمه کسب‌وکار اینترنتی رو بیاییم وضعیتش رو توی سرچ کنسول ببینم از این قسمت بالا اول زمانش رو بزارید روی ۷ روز گذشته که حالا اطلاعات دقیق‌تری رو بهمون بده از اینجا گزینه new که بزنید new Query یعنی اون کلمه کلیدی رو که شما مد نظرتون هست رو اینجا تایپ می‌کنید که ما کسب‌وکار اینترنتی هست از این قسمت یک آپشنی داره که ما Exact query رو انتخاب می‌کنیم. حالا Exact query یعنی چی یعنی دقیقاً همین کلمه کسب‌وکار اینترنتی رو برامون بیاد سرچ کنه و نتایج رو بهمون نمایش بده، قسمت‌های بعدیش رو که حالا اینا چی هستن و چطور کار می‌کنند توی مقاله‌های بعدی توی بخش سئو کامل توضیح دادم.

کسب و کار آنلاین

بررسی وضعیت کلمه در 7 روز گذشته و آخرین وضعیت آن!

پس ما اومدیم کلمه کسب‌وکار اینترنتی رو توی هفت روز گذشته فیلترش کردیم، وضعیتی که الان داره همان‌طور که می‌بینید توی پوزیشنش من فعال کنم روی ۳۴ بوده همان‌طور که این ابزار حدودی به ما نمایش داد پوزیشن ۳3 و توی سرچ کنسول هم اینجا می‌بینیم که پوزیشن ۳۴ به ما داده با اینکه توی صفحه ۳۴ هستیم این صفحه ۳۷۳ بار دیده شده و همین باعث میشه که این کلمه پتانسیل خوبی داره که بیاد به صفحه اول برسه فقط باید نکاتش رو رعایت کنیم عنوان خوب بنویسیم محتوای خوب تولید کنیم. یک بررسی دیگه ای که توی مقاله قبلی انجام داده بودم اینکه آخرین گزارش رو هم گرفته بودم بیاییم حالا آخرین گزارش هم ببینیم که چه رتبه‌ای داره همان‌طور که می‌بینید 1 الی 2 تا بالا پایین شد فعلاً توی صفحه چهارم هستیم حالا اگر من یک صفحه ناشناس باز کنم ببینیم آیا رتبه درست بوده یا نه. خوب کلمه کسب‌وکار اینترنتی رو سرچ کنیم توی اون دوتا نتیجه‌ای که بررسی کردیم توی سرچ کنسول و اون ابزار البته نگران نباشید با چه ابزاری کار کردیم و سرچ کنسول چطور کارکرد و همه چیزهایی که الان دارم به‌صورت کلی میگم همه این موارد رو به‌صورت کامل در قالب همین محتوای سریالی و داستانی براتون توضیح میدم.

بررسی وضعیت کلمه در نتایج گوگل!

خوب بیاییم صفحه چهارم و همان‌طور که می‌بینید کسب‌وکار اینترنتی ریدایرکت شده توی صفحه چهارم هست همون نتیجه که هم توی سرچ کنسول و هم توی اون ابزار بهمون نمایش داد، خوب من حالا توی این مقاله امروز قسمت دوم این سریال رو ضبط کردیم و این سفر رو ریدایرکت کردم. یعنی الان اگر ما آدرس قبلی مون رو که تو قسمت قبلی توضیحاتش دادم وارد بشیم ریدایرکت میشه به همین صفحه‌ای که جدیداً طراحی کردیم و حالا من اون سفر قبلی رو اینجا قرار دادم که شما دیزاین قبلی اون سفر رو ببینید که با این طراحی جدید مقایسه کنید که ببینید چه اتفاقی افتاد.

کسب و کار اینترنتی رایگان

هدف اصلی از این بررسی‌ها!

و یک نکته‌ای من اینجا اضافه کنم قبل از اینکه به این صفحه رو ببینیم هدف از این محتوای سریالی اینکه شما دقیقاً ببینید که توی این سفر جذابی که ما توی گوگل داریم الان از رتبه ۳۴ الی ۳۳ چه‌کارهایی انجام می دیم در طول روز حالا چند روز طول میکشه امروز چیکار کردیم امروز چه اتفاقاتی افتاد امروز کدام صفحه کار کردیم و همه اینا رو در قالب قسمت‌های مختلف و تأثیرگذار بهتون ارائه می‌کنیم و حالا چرا محتوای سریالی من تو خود سریال کسب‌وکار اینترنتی که برای اون دسته از افرادی که میخوان یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنند توضیح دادم که محتوای سریالی بهترین محتوایی هست که کاربر میتونه ارتباط خوبی باش بگیره و همان‌طور که می‌دونید سریال‌های مختلفی هست که می‌تونه یک سال دو سال بیننده‌های زیادی داشته باشه به‌خاطر همین ما از این ایده استفاده کردیم که بیایم کل آموزش هامون که توی حوزه‌های کسب‌وکار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ هستند رو بیاییم در قالب یک محتوای سریالی به شما ارائه کنیم و شما هم بتونید از این موارد استفاده کنید.

طرح قبلی صفحه کسب و کار اینترنتی

خوب من الان اون صفحه قبلی کسب‌وکار اینترنتی که روی دسته‌بندی مقالات بود رو براتون میارم که طراحی قبلی رو ببینید و با جدید با هم مقایسه کنیم. خوب همان‌طور که می‌بینید این صفحه قدیمی کسب‌وکار اینترنتی بود که این صفحه روی دسته‌بندی مقالات با این آدرس طراحی شده بود که عنوان قبلیش چگونه در ۸ مرحله یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنیم بود که من دیروز یعنی ۱۷ دی‌ماه اومدم این عنوان رو تغییر دادم که توی قسمت دوم این سریال کامل توضیح دادم که چطور این سفر ایندکس شده و الان تغییرات رو همین‌طور هم که این بالا می‌بینید کسب‌وکار اینترنتی ریدایرکت شده سریعاً توی گوگل ایندکس شده و دیده شده.

مشاوره رایگان کسب و کار

جمع‌بندی!

پس این هم طرح قبلی صفحه کسب‌وکار اینترنتی هست که می‌خواهیم تو این محتوای سریالی و این سفر جذاب که توی گوگل داریم قدم‌به‌قدم به توضیح بدیم که چطور این صفحه رو از بین رتبه ۳۳ و ۳۴ به صفحه اول و نتیجه اول گوگل برسونیم اگر به این زمینه علاقه دارید، زمینه سئو و اینکه حالا چطور و چه‌کارهایی را انجام بدیم حتماً توی این محتوای سریالی با ما همراه باشید و نکته مهم‌تر اینکه هر قسمتی از این سریال که منتشر میشه توی کامنت‌ها میتونید نظراتتون رو بگید تا بتونیم یک محتوای سریالی جذاب و دیدنی رو با هم تولید کنیم که به هزاران نفر بتونه کمک کنه اونا هم بتونن صفحات مورد نظرشون رو به صفحه اول گوگل برسونن موفق باشید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

به این مطلب امتیاز دهید

7 امتیاز
اشتراک گذاری مطالب سایت من

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته بندی مطالب سایت من

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات در سایت من

تبلیغات