قسمت دوم سریال سفر کسب‌وکار اینترنتی در گوگل

6 دقیقه
1,099
8 امتیاز

در این قسمت یکسری توضیحات کلی در مورد محتواهای سریالی که قرار منتشر کنیم صحبت کردم و در ادامه وضعیت این صفحه بررسی که در تاریخ ۱۸ دیماه ۱۴۰۰ دقیقا چه رتبه ای داره؟ و در ۷ روز گذشته که تصمیم گرفتم رو این صفحه کار کنیم دقیقا چه اتفاقاتی افتاده؟

بروزرسانی: 12 ماه پیش
۰

داستان قسمت دوم

در این قسمت اول بیاییم این صفحه کسب‌ و کار اینترنتی رو که توی تاریخ ۸ دی‌ماه گرفتیم رو بیاییم بررسی کنیم که اون زمان چه وضعیتی داشت و وصلش کنیم این قسمت رو به قسمت دوم

زمان: ۱۳ دقیقه و ۲۱ ثانیه
حجم فایل: ۴۵ مگابایت

اگر ویدیو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدیو رو از این قسمت مطالعه کنید: در ادامه قسمت قبلی اول این نکته رو بگم که توی صفحه اصلی آخر صفحه که صفحات مادر هست و صفحات اصلی سایت محسوب میشن، من همهٔ داستان‌ها رو طبق تاریخ تو این قسمت پایین صفحات نوشتم که چه اتفاقی می افته شما میتونید توضیحات بیشتر رو اینجا بخونید. توی صفحه اصلی که حالا توضیحاتش کامل هست یکی از صفحات مهمی که خوب توی سایت من توی ورژن سه ما تغییر دادیم صفحه کسب‌وکار اینترنتی بود، این صفحه همان‌طور که توی قسمت قبل هم توضیحاتی رو در موردش دادم قبل از اینکه بخواهیم این صفحه رو بزنیم من فیلمش رو گرفته بودم ولی خوب سایز این فیلم مربعی بود سایز مناسبی برای سایت نبود، الان می خوام همون ویدئو قبلی رو بیام دوباره بگیرمش تا یک سایز بزرگ‌تری داشته باشه که بتونیم توی سایت آپلودش کنیم ویدئو قبلی توی تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۴۰۰ گرفتیم و الان ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۰ که میخوام همون ویدئو رو دوباره بگیرم و تغییراتی که انجام دادیم رو توی قسمت اول، اول این سریال بهتون بگم.

حالا داستان این محتوایی سریال چیه؟

خوب سریال‌هایی که تویی سایت منتشر می‌کنیم مثل: صفحه کسب‌ و کار اینترنتی، صفحه دیجیتال مارکتینگ و صفحه فروشگاه اینترنتی این سه تا صفحات اصلی هستند که قرار محتواهای سریالی رو براشون تولید کنیم. دسته اول: برای یک سری از افراد هستند که میخوان فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنند ما همه آموزش‌های کامل رو در قالب محتوای سریال بهشون ارائه می‌کنیم که من اسم این محتوا رو گذاشتم سریال فروشگاه اینترنتی در گوگل! دسته دوم: برای یک سری از افرادی هستند که میخوان مثل خود ما این کلمات رو که خوب کلمات پررقابت و کلمات سختی هستند به صفحه اول گوگل برسونند برای همین من اسم این سریال رو گذاشتم سریال سفر کسب‌وکار اینترنتی در گوگل.

و حالا توی این سریال‌ها قرار چه اتفاقی به افته؟

داستان ساخت این سریال اینه که از همان ابتدا چی شد ما این صفحه رو چه‌کارهایی انجام دادیم و چطور به صفحه اول گوگل که هدف اصلیمون برسیم به رتبه یک گوگل کل این داستان رو در قالب سریال بهتون ارائه می‌کنیم و حالا برای اون دسته از افرادی که سئوکار هستند و یا به این حوزه علاقه‌مند هستند بتونه بهشون کمک کنه. پس توی این محتوای سریالی میتونید با ما همراه باشید، نظراتتون رو بگید تا بتونیم یک سریال بسیار جذاب و دیدنی را با هم درست کنیم.

شغل آنلاین

بررسی وضعیت فعلی!

خوب بیاییم اول رتبه فعلی صفحه کسب‌وکار اینترنتی رو با هم بررسی کنیم کلمه رو سرچ می‌کنم خوب همان‌طور که می‌بینید رتبه ۳۳ رو به ما داده در تاریخ ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۰ و توی این تاریخ کلمه کسب‌ و کار اینترنتی توی سایت من رتبه ۳۳ رو داره و الان توی قسمت دوم توضیح دادم که الان چرا این عنوان این‌طوری شده و کسب‌وکار اینترنتی ریدایرکت شده یعنی چی؟ کامل توی اون قسمت توضیح دادم که چه اتفاقاتی افتاد. فقط توی این ویدئوی که الان دارم دوباره می‌گیرمش اومدیم بررسی کردیم که خود رتبش چی بود چطور بود و اینکه حالا توی سرچ کنسول (Google Search Console) هم ببینیمش که اونجا چه رتبه‌ای داریم. خوب برای اینکه بخواهید وضعیت یک کلمه رو ببینید که البته توی بخش دیجیتال مارکتینگ کامل توی قسمت سئو کامل این موضوعات توضیح دادم ولی اگر دارید این مقاله می خونید یک توضیح کوتاهی در موردش میدم.

بررسی وضعیت کلمه کلیدی در ابزار سرچ کنسول

بیایید وضعیت این کلمه رو توی سرچ کنسول ببینیم، اول زمانش رو بزارید روی ۷ روز گذشته که اطلاعات دقیق‌تری رو بهمون بده، از گزینه new روی new Query میزنیم و هر کلمه‌ای که مد نظرتون هست رو تایپ می‌کنید، ما کلمه کسب‌وکار اینترنتی هست از این قسمت یک آپشنی داره که ما Exact query رو انتخاب می‌کنیم، Exact query یعنی چی؟ یعنی دقیقاً همین کلمه کسب‌وکار اینترنتی رو برامون بیاد سرچ کنه و نتایج رو بهمون نمایش بده، قسمت‌های بعدیش رو که حالا اینا چی هستن و چطور کار می‌کنند توی مقاله‌های بعدی توی بخش سئو کامل توضیح دادم.

کسب و کار آنلاین

بررسی وضعیت کلمه در ۷ روز گذشته و آخرین وضعیت آن!

پس ما اومدیم کلمه کسب‌وکار اینترنتی رو توی هفت روز گذشته فیلترش کردیم، وضعیتی که الان داره همان‌طور که می‌بینید توی جایگاه ۳۴ بوده همان‌طور که مببینید با اینکه در جایگاه ۳۴ هستیم این صفحه ۳۷۳ بار دیده شده و همین باعث میشه که این کلمه پتانسیل خوبی داره که بیاد به صفحه اول برسه فقط باید نکاتش رو رعایت کنیم، عنوان خوب بنویسیم، محتوای خوب تولید کنیم، یک بررسی دیگه ای که توی مقاله قبلی انجام داده بودم اینکه آخرین گزارش رو هم گرفته بودم بیاییم حالا آخرین گزارش هم ببینیم که چه رتبه‌ای داره همان‌طور که می‌بینید ۱ الی ۲ تا بالا پایین شد فعلاً توی صفحه چهارم هستیم حالا اگر من یک صفحه ناشناس باز کنم ببینیم آیا رتبه درست بوده یا نه؟ کلمه رو سرچ میکنم، البته نگران نباشید با چه ابزاری کار کردیم و سرچ کنسول چطور کارکرد؟ همه چیزهایی که الان دارم به‌صورت کلی میگم همه رو به‌صورت کامل در قالب همین محتوای سریالی و داستانی براتون توضیح میدم.

بررسی وضعیت کلمه در نتایج گوگل!

خوب بیاییم صفحه چهارم و همان‌طور که می‌بینید که توی صفحه چهارم هستیم همون نتیجه که هم توی سرچ کنسول و هم توی اون ابزار بهمون نمایش داد، خوب من حالا توی این مقاله امروز قسمت دوم این سریال رو ضبط کردیم و این صفحه رو ریدایرکت کردم. یعنی الان اگر ما آدرس قبلی مون رو که تو قسمت قبلی توضیحاتش دادم وارد بشیم ریدایرکت میشه به همین صفحه‌ای که جدیداً طراحی کردیم و حالا من اون صفحه قبلی رو اینجا قرار دادم که شما دیزاین قبلی رو ببینید و با این طراحی جدید مقایسه کنید که ببینید چه اتفاقی افتاد.

کسب و کار اینترنتی رایگان

هدف اصلی از این بررسی‌ها!

یک نکته‌ای من اینجا اضافه کنم، قبل از اینکه این صفحه رو ببینیم هدف از این محتوای سریالی اینکه شما دقیقاً ببینید که توی این سفر جذابی که ما توی گوگل داریم الان از رتبه ۳۴ الی ۳۳ چه‌کارهایی انجام می دیم در طول روز؟ چند روز طول میکشه؟ توی هر تاریخ چیکار کردیم؟ چه اتفاقاتی افتاد؟ و کدام صفحه کار کردیم؟ همه اینا رو در قالب قسمت‌های مختلف ضبط و منتشر میکنم تا شما هم استفاده کنید، حالا چرا محتوای سریالی؟ محتوای سریالی بهترین محتوایی هست که کاربر میتونه ارتباط خوبی باش بگیره و همان‌طور که می‌دونید سریال‌های مختلفی هست که می‌تونه یک سال دو سال بیننده‌های زیادی داشته باشه به‌خاطر همین ما از این ایده استفاده کردیم که بیایم کل آموزش هامون که توی حوزه‌های کسب‌وکار اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ هستند رو بیاییم در قالب یک محتوای سریالی به شما ارائه کنیم و شما هم بتونید از این موارد استفاده کنید.

طرح قبلی صفحه کسب و کار اینترنتی

خوب من الان اون صفحه قبلی کسب‌وکار اینترنتی که روی دسته‌بندی مقالات بود رو براتون میارم که طراحی قبلی رو ببینید و با جدید با هم مقایسه کنیم، همان‌طور که می‌بینید این صفحه قدیمی هست، که این صفحه روی دسته‌بندی مقالات بود و عنوان قبلیش هم چگونه در ۸ مرحله یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کنیم بود که من دیروز یعنی ۱۷ دی‌ماه اومدم این عنوان رو تغییر دادم که سریعاً توی گوگل ایندکس شده و دیده شده.

جمع‌بندی!

پس این هم طرح قبلی که می‌خواهیم تو این محتوای سریالی و این سفر جذابی که توی گوگل داریم قدم‌به‌قدم توضیح بدیم که چطور این صفحه رو از بین رتبه ۳۳ و ۳۴ به صفحه اول و نتیجه اول گوگل برسونیم اگر به این زمینه علاقه دارید، حتماً توی این محتوای سریالی با ما همراه باشید و نکته مهم‌تر اینکه هر قسمتی از این سریال که منتشر میشه توی کامنت‌ها میتونید نظراتتون رو بگید تا بتونیم یک محتوای سریالی جذاب و دیدنی رو با هم تولید کنیم که به هزاران نفر بتونه کمک کنه اونا هم بتونن صفحات مورد نظرشون رو به صفحه اول گوگل برسونن موفق باشید.

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.