قسمت 9 سفر کسب و کار اینترنتی در گوگل

قسمت نهم سفر کسب و کار اینترنتی در گوگل

5 دقیقه
796
4 امتیاز

در این قسمت در رابطه با نکات مهمی که باید موقع انتخاب آدرس صفحات رعایت کنیم توضیح دادم، اصطلاحا چطور آدرس صفحات رو انتخاب کنیم که سئو فرندلی باشند و این مورد هم تا حدودی به رتبه گرفتن صفحات سایت کمک میکنه!

بروزرسانی: 1 سال پیش
۰

داستان قسمت نهم …

سلام به همراهان عزیز به قسمت نهم سریال سفر کسب‌ و کار اینترنتی در گوگل خوش اومدید، در این قسمت در رابطه با نکات مهم در آدرس صفحات سایت و استانداردهایی که باید رعایت بشه توضیح دادم

زمان: ۱۱ دقیقه و ۳ ثانیه
حجم فایل: ۲۶ مگابایت

اگر ویدئو بالا رو مشاهده نکردید، متن ویدئو رو از این قسمت مطالعه کنید: خوب همون طور که گفتم فرض کنید که الان ما می‌خواهیم صفحه مقالات کار اینترنتی رو بزنیم، فرض کنید که نه، می‌خواهیم صفحه مقالات بزنیم البته از قبل این صفحه رو ایجاد کردم برای اینکه بتونیم بهتر به شما نمایش بدم و توضیح بدم الان اولین کاری که گفتم انجام میدیم چیه؟ اول بریم توی ترنسلیت، توی این ترنسلیت گوگل ما الان می‌خواهیم چی بزنیم! می‌خواهیم بزنیم مقالات راه اندازی کسب و کار اینترنتی، خوب internet business articles اگر یادتون باشه و توی جلسات قبل توی قسمت‌های قبلی دنبال کرده باشید من دقیقاً همین کلمه رو استفاده کرده بودم.

تکنیک انتخاب بهترین نام برای صفحات سایت!

همین عبارت استفاده کرده بودم که اومدیم بعد ری دایرکتش کردیم به صفحه دیگه و ادامه کار رو رفتیم، الان توی اینجا ما میتونیم هم از internet business articles استفاده کنیم و همین که internet business blog هم معنی میده (در اصل هدف ما اینه که مقالات با موضوع چگونه یک کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشیم میخواهیم داشته باشیم) یعنی الان ما دوتا کلمه داریم که نمی دونیم کدوم بهتر یا کدوم بیاییم استفاده کنیم، ابزار بعدی ترند گوگل، شما برای اینکه پیدا کنید فقط می‌نویسید trends google آدرسش هم هست trends.google.com میاییم توی این ابزار.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

ابزار گوگل چگونه در انتخاب نام صفحات به ما کمک میکنه؟

پس این دوتا ابزار خود ابزار گوگل هستن که بهترین راهنمایی که ما میتونیم ازش استفاده کنیم توی این صفحه وقتی میاییم کلمه موردنظر (که حالا میتونه کلمه ما کسب و کار اینترنتی چیست باشه) کپی می‌کنید و توی قسمت گوگل‌ترند پیست می‌کنیم و سرچ می‌کنیم این قسمت به‌جای ایالات متحده می‌زاریم روی سراسر جهان و اینجا برای اینکه مقایسه کنه میاییم articles رو پاک می‌کنیم و blog رو قرار میدیم. خوب الان نتایجی که داره بهمون میده توی ۱۲ ماه گذشته؛ یعنی توی یک سال گذشته اول اینکه بگم این آمار از کجا اومده، آمار از رفتار کاربران اومده، کاربرهایی که دارن از گوگل استفاده می‌کنند؛ یعنی اومده رفتارشون رو بررسی کرده (مثلا اغلب کاربرایی که به دنبال مقاله در مورد کسب و کار آنلاین و یا کار آنلاین بودن از بلاگ بیشتر استفاده کردن) زمانی که کلمه مورد نظر سرچ میشه کلمه بلاگ خیلی بیشتر بهش توجه می‌کنند تا اینترنت بیزینس آرتیکل، خوب توی یک سال گذشته اومده گفته توجه افراد نسبت به اینترنت بیزینس بلاگ بیشتر تا اینکه اینترنت بیزینس آرتیکل.

چگونه کلمات رو بررسی کنیم که کدام بهتره؟

خوب از همین‌جا متوجه میشید که من قبلاً از articles استفاده کرده بودم و الان این ابزار محبوبیت بیشتری به blog میده آیا کار من اشتباه بوده؟ آیا رتبه نگرفتم؟ نه همون طور که دیدید ما روی این کلمه صفحه سوم، چهارم بودیم؛ ولی این‌طور اگر استفاده کنیم یک رتبه بهتری می‌گیریم، اگر این رو بخوام خیلی شفاف‌تر و واضح‌تر بگم ببینید نمره ۱۰ شما توی مدرسه با نمره ۱۰ قبول میشودید با نمره ۱۵ هم قبول میشودید، با نمره ۱۹ هم قبول میشودید ۷۵/۱۹ هم قبول میشودید، با ۲۰ هم قبول هم قبول میشودید ولی اینها تفاوت داره باهم دیگه یعنی کسی که ۱۰ میاره، میاره ۱۵ میاره، ۱۹ میاره یا ۲۰ میاره کاملاً باهم متفاوته، اونی که همه کاراش ۲۰ میشه شاگرداول و اون که مثلاً ۷۵/۱۹ میشه شاگرددوم و سوم همین‌طور.

کسب و کار آنلاین

گوگل چگونه صفحات ما رو ارزیابی میکنه؟

اینجا هم همین‌طور ما توی بحث گوگل یک نمره‌ای برامون در نظر گرفته که ۱۰۰ ما اگر همهٔ مواردش رو خیلی دقیق و درست انجام بدیم میشیم شاگرداول گوگل و توی صفحه اولش نمایش داده میشیم، اگر این خورده‌ریزه‌ها رو انجام ندیم به‌تبع همین‌ها رتبه‌ها مون رو کمتر میکنه و این‌طور این‌قدر هم بی‌رحمانه نیست که حالا اینجا ما میتونستیم جا articles بیاییم از blog استفاده کنیم، چون این استفاده نکرد یک نمره ازش کم کن این‌طور نیست. توی جاهای دیگه اگر ما خیلی قوی کار کنیم میتونه این‌ها روپوشش بده؛ ولی بهترین حالتش اینکه ما به این نکته‌های ریز مخصوصاً به این جمله‌ای که میگم خیلی، خیلی توجه کنید، مخصوصاً نکات ریزی که روی کلمات کلیدی سخت هستن، یعنی کلمه کلیدی کسب‌وکار اینترنتی من مثلاً یک نمونش اینکه ما بیاییم بهترین حالتش از اینترنت بیزینس بلاگ استفاده کنیم که ترندتر هم هست، سرچ بیشتری هم داشته باشه و این میتونه یک نمره خوبی برا ما باشه ولی از اون طرف هم هست.

البته زیاد هم سخت نگیریم!!!

اگر ما الان دیگه از آرتیکل استفاده کردیم و همهٔ کارهامون رو هم الان درسته قرار نیست همه چیز بزنیم خراب کنیم؛ ولی چون ما درست نبود قبلاً صفحه می‌خواستیم یک صفحه جدا براش قرار بدیم اومدیم ری دایرکت کردیم و ادامه کار و انجام دادیم، پس یک‌بار دیگه مرور کنیم باهم روی صفحه که چه کاری انجام دادیم، یک دونه نام انتخاب کردیم که خوب میشه مقالات کسب‌وکار اینترنت، نامک اومدیم الان برا نامکش چی بزاریم؟ اگر شما اینجا نامک انتخاب نکنید و ذخیره کنید هر چیزی که اینجا نوشتید رو به‌صورت فارسی فقط اونجایی که فاصله داری یک خط تیره میزاره به‌عنوان url بهتون میده.

ایده های کسب و کار اینترنتی

نکات مهم در انتخاب آدرس صفحات

یکی از علتش اینکه وقتی این‌جوری خط تیره قرار میده توی فارسی اول اینکه خوانایش از بین میره و اینکه اگر عدد بینش باشه این‌ها جابه‌جا میشن، اگر یک کلمه انگلیسی باشه اینا جابه‌جا میشن و خوانایی خوبی توی اون قسمت نداره، فرض کنید که شما یک url می‌خواهید بفرستی برای یک کسی بعد این url خوانایی خوبی نداره اگر از انگلیسی استفاده کنید خیلی بهتره به به‌جای اینکه بیاد به چشم میاد یعنی اون فارسی که به‌هم‌ریخته به چشم میاد ولی وقتی انگلیسی خیلی مرتب و منظم باشه تمیز کنید میکنه و اون صفحه که مد نظرتون هست رو می بینه. پس اینجا می‌خواستیم نامک انتخاب کنیم که گفتیم اولین کار برای نامک میاییم ترند گوگل، ترنسلیت گوگل اول کلمه فارسی مون رو ترجمه می‌کنیم بعد مثل الان اگر شک داریم میایم از ابزار تنرند دات گوگل استفاده می‌کنیم که ببینیم کدوم ترند تر، توی این ترجمه کردن هم گفتم اگر بتونید اصطلاحی ایجاد کنید خیلی بهتر مثلاً بیایید siteeman.com/ads ، ads گوگل رو دیدن ad میزاره کنار لینک مخفف این‌طوری درست کنید یا همون it و مثال‌هایی که قبلاً زدم.

نکات مهم در دسته بندی مطالب سایت

بعد از اون هم میریم سراغ دسته مادر که اگر دسته‌بندی که الان دارید ایجاد می‌کنید دسته کلیدی و اصلی که خوب‌روی همین هیچ‌کدام قرار می‌دید اگر زیر دسته هست که میاد زیر دسته، اون دسته مادرش رو انتخاب میکنه فرض کنید که الان من می خوام برای سریال راه‌اندازی کسب‌ و کار اینترنتی دسته بندیش ایجاد کنم همون طور هم که اینجا می‌بینید من این سریال رو اینجا نوشتم میام کسب‌وکار اینترنتی رو به‌عنوان دسته مادر براش انتخاب می‌کنم که این سریال یک زیرمجموعه‌ای بشه از دسته‌بندی خود کسب‌وکار اینترنتی و در نهایت افزودن.

انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی

اهمیت ایجاد کردن دسته بندی مطالب

ببینید این ایجادکردن دسته‌بندی کار سختی نیست شما یک دونه نام و نامک و ذخیره به‌راحتی میتونید دسته‌بندی رو ایجاد کنید؛ ولی الان می‌بینید که چقدر نکته‌های مهم و کلیدی و من توی این قسمت بهتون گفتم اگر این نکته‌ها رو رعایت کنیم میتونیم رقابت کنیم با افراد دیگه و مطمئنم اونایی که الان شاگرداول گوگلن اون هایی که توی صفحه اول گوگل هستند به این موارد رعایت کردن این موارد رو و توی زمین‌های دیگه ما باید باهاشون رقابت کنیم، این پایه‌ای‌ترین و این پیش‌پاافتاده‌ترین کارهایی که من دارم کامل بهتون میگم که ولی خوب ساده ولی بسیار کاربردی توی عنوان همین صفحه کسب‌وکار اینترنتی هم گفتم. گفتم کسب‌ و کار اینترنتی رو قراره تو سه تا مرحله ساده ولی بسیار کاربردی و مهم به شما آموزش بدم.

یه جمع‌بندی کنیم!

خوب یک جمع‌بندی کلی بکنم برای این قسمت که ما درمورد تغییرات که توی این سریال دادیم صحبت کردیم که در کنار این صفحه، صفحات دیگه ای رو هم رشد میدیم توی این صفحات به سئو باکس اشاره کردم و کلی توضیح دادیم درموردش حتماً حتماً این قسمت رو بادقت ببینید و انجام بدید روی سایتتون. بعد اومدیم در مورد اولین قدم یعنی ایجاد دسته‌بندی صحبت کردیم که همه نکاتش رو امیدوارم خیلی دقیق هم یادداشت کنید و از همه مهم‌تر انجام بدید. خوب ممنونم که تا اینجا با من همراه بودید منتظر قسمت‌های بعدی این سریال جذاب و دیدنی باشید که توی قسمت‌های بعدی می خوایم یک نوشته‌ای ایجاد کنیم تمام اون نکته‌ای که قراره توی نوشته‌ها مون و توی مقالات مون رعایت کنیم رو بهتون بگم اون ساختار کلی که با هم در آوردیم رو پیاده‌سازی کنیم و نکات بسیار زیاد دیگه. البته این نکته رو فراموش نکنید که توی هر قسمت انتظاری که ازتون دارم نظراتتون رو با دیگران به اشتراک بذارید همونطور که توی معرفی این سریال هم گفتم ما زمانی میتونیم یه سریال جامع و کاملی داشته باشیم که از نظرات همدیگه استفاده کنیم و تجربه‌های همدیگر رو به اشتراک بگذاریم موفق باشید منتظر جلسات بعدی این سریال هم باشید.

بهترین کسب و کار اینترنتی

یک ساعت مشاوره رایگان!

قرار نیست حرف قشنگ بزنیم! قراره یک ساعت مفصل با هم صحبت کنیم نگرانی‌های اولیه رو برطرف کنیم، یک تصویر واضح از آینده کسب و کارتون بسازیم و با هم همین الان اون ایده‌ای که دارید رو به واقعیت تبدیلش کنیم، میدونم در تو این مرحله دارید به شدن یا نشدنش فکر می‌کنید ولی جای هیچ نگرانی نیست از طریق بنر زیر فرم مشاوره رو پر کنید تا مفصل صحبت کنیم و یک کسب و کار اینترنتی درست و اصولی رو راه اندازی کنیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

دوستانی که این مطلب را مطالعه کردند، از مطالب زیر هم خیلی استقبال کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.